Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ben reglime 6-7 gun kala biliyordum, anneme anlatmaya calisiyorum annem asla kabul etmiyor, reglinin uzerinden bir hafta gecsin sonra konusalim dedi bana 😂
Ya ben anneme diyemedim daha geçen ağzını yokladık olmaz öyle şey daha bebeğimiz küçük dedii😂bilmiyorki kızı ne haltlar yemiş

Erkek olursa Muhammed Emin ama kimliğe sadece Emin yazdırıcaz Muhammed'i kimse bilmicek. Kız olursa Hacer Hümeyra o zaman da haceri kimse bilmicek kimlikte sadece Hümeyra. Nedenini sormadan söyleyim ben nazara kötü enerjiye ve büyülere inanıyorum gizli isim olması iyi olur deniliyor bizde o yüzden böyle bir şey düşündük :) ama tam emin değilim ben değişebilir 😂😂
Hümeyra ismini bende çok severim yakın akrabamız koyduğu için koymayı düşünemiyorum maalesef

Kızlar benim kahve rengi akıntım oldu 7+5 teyim yaşayan oldumu
5+3 te açık pembe/kırmızı kanamam oldu. Direkt acile gittik kanama alanı gözlemlenmedi ama erken hafta ve kanın renginden dolayı bilhassa düşük riski yüksek dendi. Hastane yatışı önerdi veya evde istirahat dedi doktor. Ben de çıkıp aynı hastanenin polikliniğine gittim oradaki doktorda aynılarını söyleyip gönderdi. Hal böyle olunca gebelik takibi için gitmeyi düşündüğüm doktora gittim ve evet maalesef yüksek düşük riski var dedi o doktor da. Hemen popodan bir fitil yaptı ardından kalçadan iğne vurdu ve progestan fitilini düzenli kullan dedi ve o da kanama alanı görmedi.
Açıkçası o gün psikolojik olarak çok yıpratıcıydı bir de benim kasım ayında bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum. Geçmişte de böyle bir tecrübe yaşayınca insan geçekten çok korkuyor. Şimdi yalnızca dinleniyorum ağır kaldırmıyorum kendimi yormuyorum minik yavrumun tutunması için dua ediyorum, elden başka bir şey gelmiyor. Her şey olacağına varır diyip kendimi her şeye hazırlamaya çalışıyorum. Allah herkesin yavrusunu korusun sağlıkla kucağımıza almak nasip olsun.

fnd_50 fnd_50 funda gittin mi doktora canım? Merak ettim seni naptın bir bakayım dedim güzel haberlerle gel inşallah🫶🏼
Bende ona mesaj atmıstım sımdı🥰napıyosun kuzucum mınnoskomuz napıyo,benımkı anasını mıde bulantılarıyla savastırmaya basladı😃persembe randevum var bakalım kanama alanında küçülme oldumu🥰cıktımı nifty testı sonucların?

Bende ona mesaj atmıstım sımdı🥰napıyosun kuzucum mınnoskomuz napıyo,benımkı anasını mıde bulantılarıyla savastırmaya basladı😃persembe randevum var bakalım kanama alanında küçülme oldumu🥰cıktımı nifty testı sonucların?
Napsın benimki de ilaç içmediğim sürece kusturuyo😁 Allah prilam ilacından razı olsun yoksa kafam kalkmıyor. Daha çıkmadı sonucum kuzum bu hafta içinde çıkar ama. Hadi bakalım sen de güzel haberlerle gel inşallah küçülmüştür o alan da 😍

Kızlaaar halsizliğiniz ne durumda. Ben 7.haftamdayım inanılmaz halsizim. Hiç bir kemiğim tutmuyor sanki. Sizde de durum böyle mi. İlk gebeliğim. Halsizlik anı geldiğin de elim kolum kalkmıyor bitkin vücudum ayaklarımı taşımıyor sanki. Normal mi tüm bunlar :KK43:
Bende de durum aynı benim 3. Gebelik diğerlerinde de hissettim ama bunda çok fazla oldu belki havaların da etkisi vardır bilmiyorum

5+3 te açık pembe/kırmızı kanamam oldu. Direkt acile gittik kanama alanı gözlemlenmedi ama erken hafta ve kanın renginden dolayı bilhassa düşük riski yüksek dendi. Hastane yatışı önerdi veya evde istirahat dedi doktor. Ben de çıkıp aynı hastanenin polikliniğine gittim oradaki doktorda aynılarını söyleyip gönderdi. Hal böyle olunca gebelik takibi için gitmeyi düşündüğüm doktora gittim ve evet maalesef yüksek düşük riski var dedi o doktor da. Hemen popodan bir fitil yaptı ardından kalçadan iğne vurdu ve progestan fitilini düzenli kullan dedi ve o da kanama alanı görmedi.
Açıkçası o gün psikolojik olarak çok yıpratıcıydı bir de benim kasım ayında bebeğimin kalbi durdu ve kürtaj oldum. Geçmişte de böyle bir tecrübe yaşayınca insan geçekten çok korkuyor. Şimdi yalnızca dinleniyorum ağır kaldırmıyorum kendimi yormuyorum minik yavrumun tutunması için dua ediyorum, elden başka bir şey gelmiyor. Her şey olacağına varır diyip kendimi her şeye hazırlamaya çalışıyorum. Allah herkesin yavrusunu korusun sağlıkla kucağımıza almak nasip olsun.
Çok geçmiş olsun Ben de benzer şeyler yaşamıştım . Geçen hafta bir doktora gittim beni çok rahatlattı Bu tarz olaylarla sıklıkla karşılaştıklarını 12.haftaya muhtemelen kanama alanının biteceğini söyledi . Dediğiniz gibi dinlenmek olumlu bir enerjide olmak en mantıklısı gibi ama işte bazen dayanamıyorum Çok hareketsizlik bana göre hiç değil Ev içerisinde kendimi biraz yorarken buluyorum Dikkat etmeye çalışıyorum Siz fe içinizi rahat tutun

Ayy canım benimde basladı bulantılar senınkı gıbı bı bakıyorum çok fenayım bazen iyiyim,umarım artmaz,benım dr da ılaca ızın vermıyor hıcbır ılaca.hamilelik bekledıgımden zormus yaa sıcaklarda hele daha da zor😄
Bugünleri de atlatacaz canım . Evet sıcaklık kısmı da vurdu bizi ama son aylarımıza denk gelmediğine de şükrediyorum ben bir yandan :) Hem ağırlaşmış bir vücut zor hareketler bir de sıcak daha zor olurdu sanki

Bugün gittim doktora ama maalesef sıra alamadım ben de acilden kan verip geldim. Bebişimi görebileceğim bir ortam yine olmadı hasret kaldık yaa :) 4+3teyiz betanin yüksekliğine umutlanip görürüm sanmıştım :') önceki betaya göre kanı 2 saat erken vermiş oldum. 3064'ten 5535e yükselmiş iyidir inşallah bebiş 🥰
Öğleden sonra başka bir ilçeye gitmemiz gerekti ordaki doktoruma sonuç gösterdim. O sırada ultrasonda baktı. 5535 değerle bebek hala görünmüyor ise dış gebelik olabilir dedi. Bebek büyümüş ve görünmüyor diyo. Alttan da baktı karından da baktı yok. Böyle bir durum mümkün mü ya değer çok yüksek ve hiç ağrım da yok. Çok küçük olduğu için olabilir de dedi ama öyle umutsuz konuşuyor ki hiç keyfim kalmadı 🥺

Merhaba 🙂HCG değerlerinize ilk ne zaman baktınız? Ben de 4+1 deyim ve bugün değerim 3000 çıktı, ama bir öncekilere göre azalarak artıyor. Bu konuda bazı endişelerim var 😔 Sizin öncekileriniz nasıldı?
İlk 3+2de bakıldı 14 temmuzda. 2 gün arayla
169
506
1000 küsur net değildi
30645
ve 5535 çıktı bugün.
Bizim seninle satlarımız aynı canım 21 Haziran galiba senin de. İnşallah güzel bir şekilde artar. Benim bugün kese görünmedi bu değere rağmen. Bu yüzden dış gebelikten şüpheleniyor doktorum

İlk 3+2de bakıldı 14 temmuzda. 2 gün arayla
169
506
1000 küsur net değildi
30645
ve 5535 çıktı bugün.
Bizim seninle satlarımız aynı canım 21 Haziran galiba senin de. İnşallah güzel bir şekilde artar. Benim bugün kese görünmedi bu değere rağmen. Bu yüzden dış gebelikten şüpheleniyor doktorum
Kanama lekelenmen varmı canım?yoksa korkma degıldır,varsa tedbırlı olmakta fayda var tabıkı sık sık kontrole gıt hatta onların ultrasonu ıyı olmayabılır ıkıncı bır farklı hastaneye gıtmenı tavsıye ederım.(daha once gecırdıgım ıcın yazdım bunları,benımde böyle yüksekti degerlerım ama gec dollenme ve lekelenme vardı sureklı,bırseylerın yolunda olmadıgını anlamıstım)

Kanama lekelenmen varmı canım?yoksa korkma degıldır,varsa tedbırlı olmakta fayda var tabıkı sık sık kontrole gıt hatta onların ultrasonu ıyı olmayabılır ıkıncı bır farklı hastaneye gıtmenı tavsıye ederım.(daha once gecırdıgım ıcın yazdım bunları,benımde böyle yüksekti degerlerım ama gec dollenme ve lekelenme vardı sureklı,bırseylerın yolunda olmadıgını anlamıstım)
Yok canım lekelenmem, aralıklarla sarımsı bir akinti oluyor o kadar. Ağrım da dayanilmacak gibi değil, bazen kasıklarıma hafif kramplar giriyor biraz uzaninca geçiyor bu şekilde. Haftaya yine çağırdı ama cihazı da çok eski ya Bitlis'in bir ilçesi yani küçük yer. Yarın sabahtan merkezde bir yere gideyim bakalım. Çok teşekkür ederim bir nebze de olsa içim rahatladı 🥺💖

kızlar geldim yenice oturdum çok şükür keseyi gördük alttan baktı doktorum 🥹🥹 kan değerleri kafasını karıştırmış benim anladığım erken görmek istedi dış gebelik riskine karşılık vs. Çok şükür öyle bir şey yok dedi. Cuma bir daha görmek istedi.❤️
Çok sevindim canım gerçekten insallah hep güzel haberler alırız böyle 🙏🏻💖

Öğleden sonra başka bir ilçeye gitmemiz gerekti ordaki doktoruma sonuç gösterdim. O sırada ultrasonda baktı. 5535 değerle bebek hala görünmüyor ise dış gebelik olabilir dedi. Bebek büyümüş ve görünmüyor diyo. Alttan da baktı karından da baktı yok. Böyle bir durum mümkün mü ya değer çok yüksek ve hiç ağrım da yok. Çok küçük olduğu için olabilir de dedi ama öyle umutsuz konuşuyor ki hiç keyfim kalmadı 🥺
Canım farklı bir hastaneye gitmeni tavsiye ederim belki onların cihazından görünmüyor. Alttan mı baktı karından mı mesela? Kanaman lekelenme ağrın sızın yoksa sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bence başka bir doktora daha git

Yok canım lekelenmem, aralıklarla sarımsı bir akinti oluyor o kadar. Ağrım da dayanilmacak gibi değil, bazen kasıklarıma hafif kramplar giriyor biraz uzaninca geçiyor bu şekilde. Haftaya yine çağırdı ama cihazı da çok eski ya Bitlis'in bir ilçesi yani küçük yer. Yarın sabahtan merkezde bir yere gideyim bakalım. Çok teşekkür ederim bir nebze de olsa içim rahatladı 🥺💖
Kesınlıkle gıt canım bosu bosuna üzülme.lekelenme yoksa dediğim çoook çook düşük bir ihtimal dıs gebelık(lekelenme olmasının nedenıde şu bebek rahme gelmedıgı ıcın rahım astarı ınce oluyor progestron 1-5 arası bısey oluyor ve kanama yapıyor sureklı)bence guzel haberler alacaksın🥰

Geçmiş olsun Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bizde bugun gittik bebeğin eşi aşağı yerleşmiş ufak bir kanama alanı olmuş dedi şuanlık bir sıkıntı değil ama büyürse sıkıntı yaratır dedi duphaston ilaç ve düşük önleyici iğne yaptım

X