🤎2024 ŞUBAT AYI GEBELİK PLANLAYANLAR🤎

Kizlar bugunki testim. Kontrol cizgiside soluk cikti anlam veremedim😒
sevayd sevayd imagination forever imagination forever Minaa95 Minaa95 Mervenur277 Mervenur277
IMG_4144.jpeg
IMG_4143.jpeg

Ben çooook içtim ne gibi yan etkileri varmış ki
başlangıçtan itibaren 1 yıl içerisinde yüksek olarak kan pıhtılaşması, meme kanseri yüksek risk faktörü ( benim anne ve teyze meme rahim kanseri ) rahim kanseri olasılığının artması, bunlar 3 yıllık kullanımda çok daha artıyormuş mutlaka kadın doğuma muayene olun risklerinizi anlatın diyor. sanırım doktorum bunları atladı yada ben anlatmadım hatırlamıyorum

Hormon olduğu için yan etkilerine bakarsan canım dünya şey vardır korkutur tabi haklı olarak.ama progesteron içeriği olduğu için , bebek varsa tutunmasını sağlıyor bebek yoksa adetin gelmesini sağlıyor o açıdan çok iyi bende kullandım.bence tereddüt etme doktorun da verdiyse
canım ben meme ve rahim kanseri olarak hem anneden hem teyzeden maalesef risk grubundayım bu sebeple tereddüt ettim çünkü bu ilaçla ilgili risk grubundaysanız doktorunuzu bilgilendirin diyor gerçi 10 gün kullanacağım ne olabilir diye düşünmüyor değilim :KK43: ama işte insan endişe ediyor

başlangıçtan itibaren 1 yıl içerisinde yüksek olarak kan pıhtılaşması, meme kanseri yüksek risk faktörü ( benim anne ve teyze meme rahim kanseri ) rahim kanseri olasılığının artması, bunlar 3 yıllık kullanımda çok daha artıyormuş mutlaka kadın doğuma muayene olun risklerinizi anlatın diyor. sanırım doktorum bunları atladı yada ben anlatmadım hatırlamıyorum
Anladım canım için nasıl rahat edicekse öyle yap😊

Peki gebe kaldınız mı bu çatlamadan sonraki değerinizle bende çatlamadan sonra progestroa tahlili yaptım 11.8 çıktı gayet sağlıklı çatlamış dedi doktor çok umutluyum sağlıkğı çatladıpı için acaba boşuna mı umut ediyorum
Maalesef biz de sperm sıkıntısı da var yaş da var. Var da var oldurtmaya çalışıyoruz hala. Ama umut edin tabi olma yolundaki adımlardan biri sonuçta , inşallah tutmuştur 🙏

canım ben meme ve rahim kanseri olarak hem anneden hem teyzeden maalesef risk grubundayım bu sebeple tereddüt ettim çünkü bu ilaçla ilgili risk grubundaysanız doktorunuzu bilgilendirin diyor gerçi 10 gün kullanacağım ne olabilir diye düşünmüyor değilim :KK43: ama işte insan endişe ediyor
Haklısın canm endişelenmekte Allah korusun. 6 7 gün kullan sen de .test yap bebek varsa doktora göre hareket edersin yoksa kesersin ilacı 10 gün beklemeden , ben öyle yaptım. Ya da rahim kalınlaşmasında ve adette sıkıntı yoksa hiç kullanma. Herkes kullanarak gebe kalmıyor sonuçta.

Haklısın canm endişelenmekte Allah korusun. 6 7 gün kullan sen de .test yap bebek varsa doktora göre hareket edersin yoksa kesersin ilacı 10 gün beklemeden , ben öyle yaptım. Ya da rahim kalınlaşmasında ve adette sıkıntı yoksa hiç kullanma. Herkes kullanarak gebe kalmıyor sonuçta.
rahim düzgün kalınlaşıyor sıkıntı yok sadece regl döngülerim uzun 36- 39 günde 1 regl oluyorum. sadece bu ay 10 gün kullanacağım ama 6 ay devam etmeyeceğim korkuyorum :KK43:

rahim düzgün kalınlaşıyor sıkıntı yok sadece regl döngülerim uzun 36- 39 günde 1 regl oluyorum. sadece bu ay 10 gün kullanacağım ama 6 ay devam etmeyeceğim korkuyorum :KK43:
Doktorunla da konuşursun öyle yaparsın o zaman içini rahat tut 6 ay hesabı yapmadan gerek kalmadan bebeğine kavuşursun inşallah🙏

X