2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

D vitamini yağ olarak kullanıyorum ilk defa da sizden duydum hiç kullanılmamasını sebep neymiş mesela neden önermiyormuş hadi şimdi yaza denk geldin diyelim kış olsa nasıl alacaksın güneş olmadan o vitamini acaba. Sizin özel bi sebebiniz olmalı bence.
Özel bi durumum yok. Sağlık bakanlığı ve bazı üni hastanelerinin sayfalarında da okudum sonrasında. Her doktorun yönü farklı olabilir tabi.

Eklentiler

• IMG_5971.jpeg
    IMG_5971.jpeg
    129,2 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_5968.jpeg
    IMG_5968.jpeg
    148,8 KB · Görüntüleme: 24
Valla gidene kadar saçma sapan teoriler kuruyorum ben de😂 hiç midesi bulanmayan ben hastaneye giderken 2 kez kustum gerginlikten😂 bi de rahmim geriye doğruymuş benim. Karından hala görünmüyor. İlk denedi karnımdan baktı, göremedik kalp krizi geçiriyorum sandım. Sonra vajinal gördü kocaman olmuş bebiş:) yalnız kocaman dediğim de 1.5 cm Ahaha 🤣 bir de 3 aydan önce d vitamini içme dedi bana. Sağlık bakanlığı da önermiyormuş. Benim normalde d vitaminim çok düşüktür. Günlük 15-20 dk güneş al yeter dedi. Sizin de bilginiz olsun. Hepiniz için dua ediyorum. Güzel haberler vermeye devam edicez hep birlikte 💜
Ayy bazı arkadaşlar kullanıyormuş ama d vitamini anlamadım bana doktorum hiç bahsetmedi buradan öğrendim 🥲

Kızlar gebelik hesaplamasını hekimin yanımda gebelik hesaplamasindan yapin Google üzerinden tüp bebeğe göre hesaplamada var. Transfer tarihi 2 haftalık sayılıyor sonraki 2 haftada kan veriyoruz tam 4 haftalık gebelik oluyor. Bir de d vitamini konusunda bende henüz baslayamadim zaten multivitamin var diye. Birde ben bugün tam 10 haftalık olduk doktor progestanlari 10 hafta kes dedi ben kesmedim bayram sonu kontrol başlayana kadar da kesemiycem sanirim esttofem azaltarak kestik bunu birden kes demesini anlamadim

Kızlar gebelik hesaplamasını hekimin yanımda gebelik hesaplamasindan yapin Google üzerinden tüp bebeğe göre hesaplamada var. Transfer tarihi 2 haftalık sayılıyor sonraki 2 haftada kan veriyoruz tam 4 haftalık gebelik oluyor. Bir de d vitamini konusunda bende henüz baslayamadim zaten multivitamin var diye. Birde ben bugün tam 10 haftalık olduk doktor progestanlari 10 hafta kes dedi ben kesmedim bayram sonu kontrol başlayana kadar da kesemiycem sanirim esttofem azaltarak kestik bunu birden kes demesini anlamadim
Bana Progestan günde 1 e düşür öyle bırak demişti doktorum canım 9 da bırak dedi bende endişelendiğim için bırakamadım günde 1 devam ediyorum

Özel bi durumum yok. Sağlık bakanlığı ve bazı üni hastanelerinin sayfalarında da okudum sonrasında. Her doktorun yönü farklı olabilir tabi.
Canım vallahi öyle birşey yazılmış ama sebebini hala anlamadım neden olduğu yazılmamış ilginç ve ilk defa duydum ben mesela 1000 ıu bir damla kullanıyorum. Çoğu hamile arkadaş da başlamış ve başlayıp olumsuz sonuç görende görmedim sonuçta bunlar vücudun ihtiyacı ama yani alınırsa bebekte şu oluyormuş diyebilen arkadaş varsa aydınlatırsa daha çok seviniriz.

Doktor bana tüp bebeğe başladığımdan itibaren kullandırmaya başladı ve hala kullanıyorum 6 haftalık gebeyim

Sağol canım Bi zararı olmaz d vitaminin ama 12 hafta basliycam sanırım folk asit de ilk 3 ay demişti ben birde heyecandan algilarim kapanıyor sanirim

Herkese iyi günler canlar hepinizi harikasınız heycanlısınız okudukça mutlu oluyorum 🥰

Malesef ben istemsizce bütün ilaçları bırakmak zorunda kaldım sıfır ilaç şuanda bir damla su dahi içemiyorum bugün mide bulantısı ve kusma için ilaca başladım iyi gelmezse serum a geçicez Rabbim hepimizi iyi etsin inşallah 🤲🤲
Kendimden başka bu şekilde bulantı ve kusması olana arkadaş okumadım inşallah da hiç olmaz 🤲🤲🤲

Nasipse bizde pazartesi gidicez doktora bakalım 🥰

Herkese iyi günler canlar hepinizi harikasınız heycanlısınız okudukça mutlu oluyorum 🥰

Malesef ben istemsizce bütün ilaçları bırakmak zorunda kaldım sıfır ilaç şuanda bir damla su dahi içemiyorum bugün mide bulantısı ve kusma için ilaca başladım iyi gelmezse serum a geçicez Rabbim hepimizi iyi etsin inşallah 🤲🤲
Kendimden başka bu şekilde bulantı ve kusması olana arkadaş okumadım inşallah da hiç olmaz 🤲🤲🤲

ay kıyamam sana ama haber aldığımıza senden çok sevindim😍 her şey yolunda gitsin inşallah ve gidecek de gidecek de🤞 Pazartesi daha da heyecanlandı o zaman 🤍💈bol şans ve daha az mide bulantısı diliyorum güzelim 🍀🐞evet ben de duymadım benim neredeyse hiç kalmadı, baştan beri olmayan şanslılar da var, olsun olmasın hepimizin ki sağlıklı olsun🧿kızında da böyleydi değil mi senin?

Bende Oazartesi gideceğim ama daha ilk kalp atışını göreceğiz inşallah🩷🩷 mide bulantılarınız kaçıncı hafta da başladı ? ben Şuan 6. Haftaya giriyorum sanırım bulantı durumum henüz olmadı ☺️

11. Haftaya kadar en azından devam edeyim diye düşünüyorum canım normalde 9 a girince Bırak demişti ama emin olamadım
Benim doktorum da 10 hafta kes dedi ama Bi kan almadı gerek görmedi sanırım. Bende bu hafta normal bir kadın doğumcuya gidip kontrol olayım öyle emin olup birakayim diyorum. Fıtilede Protestan ignede devam

ay kıyamam sana ama haber aldığımıza senden çok sevindim😍 her şey yolunda gitsin inşallah ve gidecek de gidecek de🤞 Pazartesi daha da heyecanlandı o zaman 🤍💈bol şans ve daha az mide bulantısı diliyorum güzelim 🍀🐞evet ben de duymadım benim neredeyse hiç kalmadı, baştan beri olmayan şanslılar da var, olsun olmasın hepimizin ki sağlıklı olsun🧿kızında da böyleydi değil mi senin?
Sağol canım 🥰malesef kızımda da Böyleydi ve 30.haftaya kadar sürdü dua edin bu erken bitsin 🤲🤲

Bende Oazartesi gideceğim ama daha ilk kalp atışını göreceğiz inşallah🩷🩷 mide bulantılarınız kaçıncı hafta da başladı ? ben Şuan 6. Haftaya giriyorum sanırım bulantı durumum henüz olmadı ☺️
Öğrendiğim gibi başladı desem yeri canım ya 5 haftalık falan işte 7 haftalık olduk bizde

X