2024 Mart Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Benim bir kızım var 8 yaşında ve ilk hamileliğimde böyle sıkıntı yaşamadım. Şimdi iki yıldır olmuyor ve bir şey bulamamışlardı. Ta ki tüp bebek denemeye geçene kadar. Bakalım yarın doktor ne diyecek. En azından neden kilo veremediğimi öğrendim.

Test yaptım 7. Günümde negatifim daha döner mi bilmiyorum kısmet

Ağlamaktan öldürdüm kendime gelemiyorum valla sanki hiç yüksek değerler göremeyecekmisim gibi geliyor böyle olunca
Bende aynı durumdayım eşimle çöktük, benim yaşım da var zaten ihtimal çok az di ama rüyalarımda hep pozitif görüyordum. Allahtan umut kesilmez napalim kader böyleymiş. 5 aydır bir embriyo için emek verdik sonuç hüsran

Kızlar transferiniz kaçıncı gün yapıldı, öncesinde jangi ilaçları kullandınız ?
Adetin 21.gunu yapıldı. Adetle beraber estrofem + folik asite baslamistim.
Transfere 5 gün kala progestan fitil+iğne,antibiyotik, coraspin,delta cortil kullanıyordum. Transfer günü kan sulandırıcı iğne başlandı antibiyotik coraspin ve delta cortil bıraktım.

Allah bağışlasın. Insulin direnci sonradan ortaya cikan bi hastalık. Hastalik da denmez tam olarak ama. Gunumuzde cok onemseniyor. Beslenme konusunda dikatli davranirsaniz kurtulmak mümkün. Tüp bebekten once bakmalari gerekiyordu cunki artik hemen hemen herkesde var. Piskolojik olarak biraz yıpratıcı bi süreç ama tup bebek yaptırirsanız tutma ihtimali yüksek. Cunki bi doktorum bana tup bebekte hamile kalma oranin normal yola kalmaktan daha kolay demişti insulin direncinden dolayı. Allah gonlunuzden geçenleri size nasip estin insallah

Ben ilk transferim doğal silklus yapıldı ilaç kullanmamıştım bu ikinci transferm estoferm ve corasprin kullanıyorum şuan için sadece 1 hafta sonra yeni ilaçlar eklenecek muhtemelen merak ettim bende neler kullanacağım diye.

Sağolun. Ben zaten ilk hamileliğimde çok zayıftım sonra doğum kilolarından kurtulamadım. Tedavi için gittiğimde doktor su bile içsem yarıyor diyenlerden misin dedi. Ben de evet dedim. Bir de kızımın kilosu oldukça iyiydi. Ondan da şüphelendi doktor. İyi ki de bakılmış diyorum şimdi. Şansın yüzde 60 dedi tüp bebekte ama insülin direnci o zaman çıkmamıştı daha. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Allah hepimizin gönlüne, yüreğine göre versin.

Kızlar lekelenme yaşayanlar nasıl bir lekelenme yaşadı? Bugün çok afedersiniz iç çamaşırıma kahve rengi belli belirsiz bi leke gelmiş tuvalet kağıdı ile sildiğimde herhangi bi şey yoktu ama normal lekelenme mi yoksa başka bi şey mi anlayamadım

Ben transferimin 6. Günü sabah 8 buçuk gibi gördüm. 2 damla şeklinde kırmızı pembe arası leke gelmişti birkaç dk bekleyince kahverengiye döndü. Ama sonucumu bilmiyorum yarın belli olacak inşallah yerleşme lekesidir senin pozitifti demi

İnşallah canım benimki kahve rengiydi ama kasıklarım çok ağrıyor ve adet günüme çok az kaldı biraz endişeleniyorum

Muhtemelen benimde negatif henüz kan yaptırmadım tabi ama umutsuzum doktorunuz ne dedi görüştünüz mü ?
Hastanede beklemedim negatif olursa beni aramayın dedim 1 saat sonra eşimi aradılar anladım zaten negatif çıktı ilaçları bırakın dedi beni istedi telefona konuşabilecek durumda değildim zaten ben bir iki gün sonra arayıp ne yapacağımızı konuşacam gıda takviyelerine başlayacaz demiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…