2024 ikiz gebelik

Çok mu kötü sancılar bende sancılardan korkuyorum valla daha önce suni sancı vermişlerdi bana ve çok ağrı adet sancıları çekiyordum onun gibi mi acaba ? Az kaldı canm biraz daha dişini sık nasıl gün geldi doğum zamanı geldi aynı şekilde bu bir kaç günde geçer . Amin inşallah canm

Başlayınca bir kaç haftada bitiyor zaten ben de bu hafta tamamladım gibi çantayı. Ki zorlasam çıkar eksik
Çıkıyor tabi doğuma kadar bir sürü eksik çıkacakbende artık başlayacağım zaten 27 hafada başlamayı düşünüyordum ne olur ne olmaz diye işte dolap aldım bir kaç parça yeni doğan aldım bu ay beşik ve diğer ihtiyaçları alacağım bebek arabasına daha karar veremedim ama en azından hastane çantasına koyacaklarımı alayım da o hazır olsun bari .

Başlayınca bir kaç haftada bitiyor zaten ben de bu hafta tamamladım gibi çantayı. Ki zorlasam çıkar eksik
Çok heyecanlı değil mi bir kaç parça kıyafet tek aldık ama eşimle ikide bir açıp bakıyoruz şuana kadar hayal kurmaya korkuyorduk şimdi açıp bakıp hayal kuruyoruz o kadar güzel bir duygu ki şimdiden böyleyse odalarını tam düzenleyince düşünemiyorum heleki bebekler gelince Allahım düşüncesi bile o kadar güzel ki biz çok bekledik bu günleri

Canım kişiden kişiye değişiyor . Ama ben bu hamileliği zor geçiriyorum . 30 haftamdan ağrılarım sancılarm yavaş yavaş ilerledi çimdi 33 haftadayım ve çok kötü sancılarm var . Yani dayanılacak gibi değil . Evet adet sancısı gibi amma bu 10 kat daha ağır adet sancısı . Sanki doğuruyorum öyle yani . Yataktan kalkanıyorum . Tuvalete girib çıkınca daha şiddətli sancıyor o yuzden 34 haftasında göturcekler . Nst de girdim ordada sancılarm gözukdu . İnşAllah canım teşekkür ederim

Evet evet doğru haftada başlamışsın alacakların belliyse çabucak biter zaten.
Çook baktıkça insan gerçekliğini farkediyor hepsini kullanalım güzel sağlıklı günlerde

Evet evet doğru haftada başlamışsın alacakların belliyse çabucak biter zaten.

Çook baktıkça insan gerçekliğini farkediyor hepsini kullanalım güzel sağlıklı günlerde
Alacaklarım kısmen belli aslında beşikleri 90-130 açılarak 90-190 olan beşik karyolalardan düşünüyorum iki tane ondan alıp bide yatak yanı park yatak alacağım. Bebek arabasına karar veremedim daha bide kıyafet genel olarak kaçıncı aylara yoğunluk verdiğiniz ben bir kaç set prematüre aldım ondan sonra yeni doğan mı 0-3 aylık mı alsam bilemedim . Bide biberon ve süt sağma makinesi hangisini aldınız acaba ben biberonlar için philips avent yeni doğan setini düşünüyorum süt sağma makinesi için karar veremedim oda aventin mi olsun yoksa lansinoh mu alsam bilemedim bide tekli mi çift mi sizler neler aldınız

Benim ebem şimdilik sağma makinesi biberon uğraşma hallederiz gerekirse dedi. Önden kaşık biberon önerdi hastanede de kullanmak için. Meme reddini en aza indiriyormuş.
Ben prematüre hiç almadım. Yenidoğan aldım onun yerine. İkisi arasında ultra farklılık yoktu. Tabi markasına göre bakmak lazım. Kimi markalarda çok büyük oluyo bedenler. Bebek arabası cybex aldık bakalım.

Hayırlı olsun

Kalbim sizinle

Kaşık biberonlara bakmıştım ama yenidoğana uygun denildiği halde yorumların çoğu yenidoğana uygun değil çok akışkan süt ve mama için deniliyordu herkes bundan rahasızdı çoğu kişi kullanamamış ondan yenidoğana uygun bulamadım . Benimde tüm aldıklarım prematüre bide tam zamanında geliyorlarmış çok gülerim kendime annem dedi de niye yenidoğan almadın ya bebekler zamanında gelseler erken doğmasalar hepsi boşa gider dedi bende keşke öyle bir durum olsa benden sonra hamilelik bitmiyor dağıtırım illa ihtiyacı olan olur yeterki bebeklerim zamanında gelsinler

Benim kıyafet olarak yeni doğan ve 03 ay olarak 15 tane takımım var. 3_6 ay da aldım 10 adet takım tulum karışık. Battaniye 4 katlı müslinlerden 4 adet 2 kalın battaniye 6 tanede müslin ince var yetermi acaba. Emzik pliphs avent aldım. Süt sağma elektrikli lansinoh ve 3 tane lansinoh yavaş akışlı biberon aldım. Şampuan ve losyon sebamed. Deterjanı siveno. Göğüs pedi. Gögüs kalkanı aldım. Lohusa pijama aldım 2 adet. Banyo seti katlananlardan.ateş ölçer. Tırnak törpüsü aldım. Baya almışım çok bişey kalmadı eksik. 1 adet park yatak aldık duruma göre sallanan beşik falan doğduktan sonra alcaz. Odalarını montessori tarzı alıcax. Bebek arabası prego altlı üstlü aldık hatalı geldi geri iade ettik aynısı tekrar alıcaz inşallah bana kullanışlı geldi ysn yanalar çok geniş.

Merhabalar hanımlar bende ikiz hamileyim 18 hafta olduk 16 haftalık kontrol de doktorum rahim uzunluğun iyi 35 dedi ama ikizlere dikis atiliyormus diye duydum düşük olmasın diye korkmaya başladım sizde durumlar nasıl dikis falan atılma gereği duyuldu mu

35 gayet iyi sizin 25 in altına düşerse atılıyor genellikle

Qayet iyi sende canım . 25 i düşünce atıyorlar dikisi . Sende iyi . Ben 18 haftalığımda 29/30 du . Progesteron iğne , ilaç yazdı doktor onunla idare etdim şimdi 33 haftalığız bebislerimizle. Ve bandaj yazılıyor ikiz hamilelere sizede yazdımı doktor ? Bandaj kulanan varmı benden baska?

Siz baya almışsınız maşallah. Ben sallanan beşik almadım dediğim gibi bir park yatak be açılabilen beşiklerden alacağım elektrikli sallanan ana kucaklarını aldım bakalım inşallah severler sevmezlerse beşik alırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…