2024 Ekim-Kasım dondurulmuş transfer olacaklar burda merak ettiklerimizi ve süreci paylaşalım.

Merhaba kızlar, bende 5 Ekimde dondurulmuş 5. Gün embryo transferi oldum. İki tane olumsuz transferim var. pazartesi 14 ekim test günüm ama ilk günden beri ara ara kasık batması göğüs hassasiyeti arada bi bel bacak agrısı hissediyorum. 6. Gün sabah idrar testi yaptım negatif çıktı Allah isteyem herkesin kucagını doldursun pazartesi kan testinde sonucu göreceğiz artık 🥹

Merhaba kızlar, bende 5 Ekimde dondurulmuş 5. Gün embryo transferi oldum. İki tane olumsuz transferim var. pazartesi 14 ekim test günüm ama ilk günden beri ara ara kasık batması göğüs hassasiyeti arada bi bel bacak agrısı hissediyorum. 6. Gün sabah idrar testi yaptım negatif çıktı Allah isteyem herkesin kucagını doldursun pazartesi kan testinde sonucu göreceğiz artık 🥹
İnşallah hayirla guzel sonuclar alirsin canim .melegin sana tutunur İnşallah. Rahim dinlendirilmesi yapildimi sana

Hiç gerilme çok basit . Bende ayın 5inde cumartesi oldum hocamla konuşa konuşa oldum kız olursa adı ışıl olsun embriyon ışıl ışıl dedi ve ekrandan gösterdi. Oynaya oynaya gülerek çıktım. Bugün 7. Günüm beklemek daha zor😁17 si kan testim var dayanamadım test yaptım çok silik çıktı 🤲🏻Son üç gündür ateş basması yoğun terleme yaşıyorum. Hiç kanamam olmadı bel ağrım var adet olacak gibi. 3. Gün hiç bir şey hissetmedim ağladım zaman zamanda öyle oluyor ama bıgün meme hasiyetim başladı
Ahh canım ben mahvoldum transferin 2. günü ağır grip oldum boğaz kulak her şey gitti toparlanamıyorum ilaçta kullanamıyorum haliyle, 3 gün boyunca hissettim bir şeyler ama artık hastalık ağır bastı belirti vs arayamıyorum

Korkmayın bende birer gün arayla çok kötü oldum ilk kötü olduktan ertesi gün sonra hiç bir şey hissetmedim ertesi gün tek taraflı çok hafif bel ağrısı oldu. Eşime embriyonun biri beni terk etti sanırım dedim bir gün sonra yine uyuşukluk halsizlik gözümü açamama durum oldu çok korktum ağladım. Eşime yine aynı şeyi söyledim. Sonra birden ya dedim 1 er gün arayla tutunmuşlarsa ? Bende siZin gibi kovid benzeri bir şey yaşadım transfer öncesi ve öksürüğüm geçmemişti.sonra araştırdım öksürmek yada hapşırma embriyoyu etkilemiyor. İçimi rahatlattım. 7. Gün idrar testi yaptığımda ise silik 2. Çizgimi gördüm 🤲🏻Perşembe kan testim var hayırlısı 🙏🏻

Korkmayın bende birer gün arayla çok kötü oldum ilk kötü olduktan ertesi gün sonra hiç bir şey hissetmedim ertesi gün tek taraflı çok hafif bel ağrısı oldu. Eşime embriyonun biri beni terk etti sanırım dedim bir gün sonra yine uyuşukluk halsizlik gözümü açamama durum oldu çok korktum ağladım. Eşime yine aynı şeyi söyledim. Sonra birden ya dedim 1 er gün arayla tutunmuşlarsa ? Bende siZin gibi kovid benzeri bir şey yaşadım transfer öncesi ve öksürüğüm geçmemişti.sonra araştırdım öksürmek yada hapşırma embriyoyu etkilemiyor. İçimi rahatlattım. 7. Gün idrar testi yaptığımda ise silik 2. Çizgimi gördüm 🤲🏻Perşembe kan testim var hayırlısı 🙏🏻
Transfer sonrası ani kötüleştim ben, bugün artık yatamadım uyuyamadım çok ilerdi acilden geliyorum şimdi mecburen önce kan aldılar sonuç bekliyorum duruma göre hareket edeceğiz inşallah hayırlı haberler alırız ikimizde 🤲🏻

Bence kimsenin tecrübesini dinlemeyin ben burada okuyup acısız ağrısız şöyle böyle yorumlarını okudum, Salı günü transfer oldum ömrümden ömür gitti. Spekulum çok canımı yakmadı ama katater girerken bir canım yandı sonra bebek için koyulan karater de gözlerimden acıdan yaş geldi elimle yüzümü kapattım 😅 Ama şöyle de oldu katateri ekran de göremediler herşeyi çıkarıp geri tekrar koydular. Yani herkesin tecrübesi acı eşiği farklı. Dayanırım birşey olmaz vajinal ultrason gibidir acıtmaz diyordum ama vajinal ultrasona kurban olayım 😂😂

Nasıl yani ilk defa böyle bir şey duyuyorum o kadar inceki saç kılı gibi bir şey nasıl canınızı bu kadar yakabildiler.! Ayrıca idara sıkışık değilmiydiniz? Önce ne kadar idrara sıkışık olduğunuzu kontrol ediyorlar bu doğru transfer ve kolay olması adına önemli. Değilseniz biraz daha bekletiliyorsunuz su içip yürütülüyorsunuz .Ayrıca tek seferde doğru yere bırakmak lazım Sizin embriyonuzu biraz hırpalamışlar çok üzüldüm🙁

Donmuş transfer oldum kalmadı hiç
Beslenmene çok dikkat et gerçekten hem hayvansal hem bitkisel protein ol yüksek protein ağırlıklı beslenmeye çalış tutunmada rahim sağlığı iyi ise çok etkisi var . Burun tıkanıklığı uykuda zorluk yaşarsanız nane yağı alın saf nane yağı olsun kaşınızın arasına 1 damla damlatın anlınıza doğru yedirin burun üstünüze anlınıza masaj yapın . Çok iyi geliyor hem burnunuz açılıyor rahat nefes alıyorsunuz bi de uykuya dalmayı kolaylaştırıyor

Nasıl yani ilk defa böyle bir şey duyuyorum o kadar inceki saç kılı gibi bir şey nasıl canınızı bu kadar yakabildiler.! Ayrıca idara sıkışık değilmiydiniz? Önce ne kadar idrara sıkışık olduğunuzu kontrol ediyorlar bu doğru transfer ve kolay olması adına önemli. Değilseniz biraz daha bekletiliyorsunuz su içip yürütülüyorsunuz .Ayrıca tek seferde doğru yere bırakmak lazım Sizin embriyonuzu biraz hırpalamışlar çok üzüldüm🙁
Hayır öyle değil idrara sıkışıktım önden muayene tabiki oldum ama idrar için değil. Yatışım olmadan yarım saat önce su içmeye başlattılar ama ben onlar demeden başladım. Bebeği hemen getirmediler bu hazırlık sürecinde. Doktorum rahmimin küçük olduğunu spkulum rahmimi kapattıgı için göremediğini söyledi. Katateri de yanlış koydum diye tereddütte kaldı ekran da onu göremeyince çıkarttı tekrar taktı kendisi de dedi zaten durumu. Herşey hazır olunca bebeğimi getirip koydular ama bebek katateri çok canımı yaktı onu unutamam 🥲 Ortada hırpalanan bebek yok yani ben varım 😂

Hayır öyle değil idrara sıkışıktım önden muayene tabiki oldum ama idrar için değil. Yatışım olmadan yarım saat önce su içmeye başlattılar ama ben onlar demeden başladım. Bebeği hemen getirmediler bu hazırlık sürecinde. Doktorum rahmimin küçük olduğunu spkulum rahmimi kapattıgı için göremediğini söyledi. Katateri de yanlış koydum diye tereddütte kaldı ekran da onu göremeyince çıkarttı tekrar taktı kendisi de dedi zaten durumu. Herşey hazır olunca bebeğimi getirip koydular ama bebek katateri çok canımı yaktı onu unutamam 🥲 Ortada hırpalanan bebek yok yani ben varım 😂
İnşallah sonucunuz güzel olur acılara değer 🤲🏻💐

X