Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Kız böyle sevimli şeyleri tabiki yapıyorsa giydir🥰 benim kayınvalide nerde bı milattan önce şey kalmış öyle yapmış üstelik sert. Yani yumus yumus modern görünen örgüler tabiki tatlı yetenekleri varsa yaptır bunun gibi şeyler 🙂🙂
Böyle şeyler de yaparlar ellerinden gelir sağolsunlar 🫶🏻🫶🏻 ama o eskiden kalma 3-4 renk yelekler beni de itiyor yani ne gerek var 😂

Bende enfeksiyon var gerçekten ya galiba, sağ kasığım acıyor :KK43: dut kaynatıcam bugün doktora da çarşamba gidecektim kontrol randevusuna, bi kültür de vereyim o zaman. Nasıl yapıyoruz bu dut kürünü

Bende enfeksiyon var gerçekten ya galiba, sağ kasığım acıyor :KK43: dut kaynatıcam bugün doktora da çarşamba gidecektim kontrol randevusuna, bi kültür de vereyim o zaman. Nasıl yapıyoruz bu dut kürünü
Hazır içme suyunu 1 bardağa denk gelecek şekilde kaynat bir avuç dutu koy içine 5-6 dk kaynat sonra kapat altını ılımaya bırak ılıyınca iç canım

Ya ben de dün aşı vuruldum akşamına sol gözüm acayip kaşındı aynadan bir baktım davul gibi şişmiş bugün de hala şiş neden olmuştur bu ya korktum alerji mi oldu mikrop mu bulaştı anlayamadım

Ya ben de dün aşı vuruldum akşamına sol gözüm acayip kaşındı aynadan bir baktım davul gibi şişmiş bugün de hala şiş neden olmuştur bu ya korktum alerji mi oldu mikrop mu bulaştı anlayamadım
Ben pazartesi aşı oldum, bugün kendime gelebiliyorum :KK43:

Aşı günü iyiydim, salı günü iş yerinde ateşim çıktı halsizleştim eve döndüm. 2 gün aralıksız yattım bu sabah işe gelecek enerjiyi buldum. Benim de kolum şiş ve kızarık hala. Ağrısı önceki günler gibi çok değil ama az da değil :KK43: ayyy gözüm demişsin, kolum diye okuduum :KK43:

Ben pazartesi aşı oldum, bugün kendime gelebiliyorum :KK43:

Aşı günü iyiydim, salı günü iş yerinde ateşim çıktı halsizleştim eve döndüm. 2 gün aralıksız yattım bu sabah işe gelecek enerjiyi buldum. Benim de kolum şiş ve kızarık hala. Ağrısı önceki günler gibi çok değil ama az da değil :KK43: ayyy gözüm demişsin, kolum diye okuduum :KK43:
Evet onu burdan yazılanlardan dolayı normal olduğunu anladım bende sol koluma vurdurdum şuan acayip ağrıyor üzerine yatamıyorum halsizlik bende de yaptı sürekli uyku halindeyim benim sol gözüm bir anda şişti aşıdan sonra o yüzden endişelendim tahlillerim hepsi çıksın sağlık ocağına bi giderim o ne diyecek bakalım

Evet onu burdan yazılanlardan dolayı normal olduğunu anladım bende sol koluma vurdurdum şuan acayip ağrıyor üzerine yatamıyorum halsizlik bende de yaptı sürekli uyku halindeyim benim sol gözüm bir anda şişti aşıdan sonra o yüzden endişelendim tahlillerim hepsi çıksın sağlık ocağına bi giderim o ne diyecek bakalım
Çok geçmiş olsun, umarım en kısa sürede geçer. Chatgptye sordum şimdi, der ki ;
Ancak tetanoz aşısı veya enfeksiyon sonrası gelişen bir alerjik reaksiyon, bağışıklık sistemi yanıtı veya enfeksiyonun kendisi gözde şişmeye neden olabilir. Tetanoz aşısı sonrası bazı kişilerde lokalize şişlik, kızarıklık ve ağrı gibi yan etkiler görülebilir. Eğer gözde şişlik gibi beklenmedik bir belirti fark ederseniz, tıbbi yardım almanız önemlidir. Bu, aşıya veya enfeksiyona karşı bir reaksiyon olabilir ve bir doktor tarafından değerlendirilmelidir.

Çok geçmiş olsun, umarım en kısa sürede geçer. Chatgptye sordum şimdi, der ki ;
Ancak tetanoz aşısı veya enfeksiyon sonrası gelişen bir alerjik reaksiyon, bağışıklık sistemi yanıtı veya enfeksiyonun kendisi gözde şişmeye neden olabilir. Tetanoz aşısı sonrası bazı kişilerde lokalize şişlik, kızarıklık ve ağrı gibi yan etkiler görülebilir. Eğer gözde şişlik gibi beklenmedik bir belirti fark ederseniz, tıbbi yardım almanız önemlidir. Bu, aşıya veya enfeksiyona karşı bir reaksiyon olabilir ve bir doktor tarafından değerlendirilmelidir.
Aa görüyor musun alerjik reaksiyon oluşmuş bende neyse gideyim ben en iyisi doktora damla falan verir belki

Bende kış bebesiydim ocak😊 1 yaşında dogum gününde giydiğim yelek hala duruyor rahmetli annem saklamış. Bende onu kızıma giydireceğim inşallah. Bence böyle şeylerin anısı oluyor. Mesela annemin yeni ördüğü şeylerde vardı onlarıda giydirmeyi düşünüyorum hep. Çevremde böyle örüp getirenlerde oluyor. Bence cok kıymetliler nasıl bir emek onlar. Giydirip hepsine foto atacagım 🥰 keşke kv de örse isterdim model bile verirdim hic boyle meziyetleri yok.
Allah rahmet eylesin canım 🙏
Ben de Aralık doğumluyum annem de tabi hep giydirmiş bana o yüzden de giydirilmesini savunanlardan. Evin içinde çok ihtiyaç olacağını düşünmüyorum artık evler gayet sıcak zaten odalar arası ısı farkı da yok. Eskiden sobalı evler yaygın olduğundan galiba bu örgü işi ondan da çok yayılmış. Ama 1 yaş itibariyle hareketlenip kendi başına da bir şeyler yapmaya başlayacağı için ve yine mevsim kışa döneceği için giydiririm diye düşünüyorum ben de 🥰
Kayınvalidem çok maharetlidir ya hiç hakkını yemeyeyim, çok güzel örgü örer, dikiş diker, yemek, hamur işi çok güzel yapar. Sadece ev işlerinde biraz yüzeyselci :) Onu da kendim hallediyorum artık bir araya geldiğimizde :)

Kızlar aşı konusunda yine fikrim değişti ya. Aile hekimine gittim bu sabah. Kadın doğum doktorum 30. haftada tek doz boğmaca + tetanos karışık aşı önerdi demiştim ama ben araştırdıkça boğmacanın canlı aşı olması nedeniyle tercih etmeyen doktorların olduğunu görmüştüm. Bugün aile hekimine de söyledim bunu. Ama o da kadın doğum doktoru ile aynı fikirde. 30. haftada canlı aşı seni olumsuz etkileyecek bir durum değil artık ve bebeğin 0 - 2 ayda boğmacaya karşı bağışıklığı çok önemli dedi. Yakın zamanda enfeksiyonla ilgili bir seminere katılmış, aralarında ünlü enfeksiyon doktorlarının falan da olduğu. Son dönemlerde yenidoğanlar arasında boğmaca vakalarının yaygınlaştığını ve ölümcül seyrettiğini söylemişler. Onlar bu karışık aşının ücretsiz olup devlet tarafından karşılanmasını savunuyorlarmış hatta. Ama şu an devlet karşılamadığı için toplumun en az yarısında bu sebepten tercih edilmiyor dedi. Velhasıl yeniden ikna oldum gibi, 30. haftada tek doz karışık aşı olacağım. Allah pişman etmesin diyelim 🙏
Onun dışında kan ve idrar tahlili yaptırdım idrar yolu enfeksiyonu şüphesinin olduğunu belirttim. Sonuçları öğleden sonra çıkıyor genelde. Bebişin nabzını dinledik 🥰 Kilo, tansiyon ölçümü vs yolunda gibiydi her şey çok şükür 🙏

Çıktık şükür gayet iyiyiz bir problem yok. Babası kılıklı koca burunlu bi kızmış 😂

Eklentiler

• IMG_20240801_105934.jpg
    IMG_20240801_105934.jpg
    46,7 KB · Görüntüleme: 83
O pembemsi akıntı idrar yolu enf nedeniyle de gelmiş olabilir. Enf varsa tahris olabiliyor cünkü idrar yolunda

Hm olabilir :KK43: içiyorum bakalım birkaç gün peş peşe içsem sorun olmaz herhalde olmadı pazartesi gideyim doktora idrar tahlili için
Kızlar bende de var bu enfeksiyon son 2 haftadır bol bol prebiyotik alımına dikkat ediyorum doktor illa ki yaşayacaksın bunu gebelikte dedi ne kadar temizliğine dikkat de etsen olabilir dedi antibiyotik de kullanmıştım da pek etki etmemiş sadece hafifletmiş biraz enfeksiyonu. Bu dut kürü kesin işe yarıyor mu?

X