Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 61 42,1%
  • erkek

OY: 77 53,1%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    145
Babymall 2 tane var biri Çukurambarda biri istanbul yolunda. Ben araba ararken mağazayı aradım, online indirim daha iyiydi ama mağazada da diğer alışveriş site fiyatının baya altındaydı aradığım araba. Bize uzak diye gidemedik bi türlü ama edahandro edahandro 40-50 TL'ye mis gibi pamuk zıbınlar almıştı
Yaaa Çukurambar benim iş yerime çok yakın iş çıkışı gidip bakabilirim aslında yaaa 😍 En kısa zamanda gideyim ben buna 😍

Kızlar karaciğer enzimleri yükselen oldu mu? Doktor başka ihtimaller de var ama ilaçlardan olabilir dedi. Bir hafta ilaçların hepsine ara verip tekrar kan vermemi istedi. Prilam,magnezyum, d vit, gyneferon demir ilacı kullanıyordum. Onun harici yine idrarda enfeksiyon oluşmuş. Monurol yazdı, kullandım mecbur. O kadar dikkat ediyorum ama artık kronikleşti bende enfeksiyon malesef 🤦‍♀️ Kolestrolüm de hayatımda ilk defa yüksek çıktı. Ona da aşırı şaşırdım, sanırım gebelikten yükseliyormuş 🙇‍♀️ Var mı bu konuda bir şeyler duyan 🙄

Yaaaaa 11 deydi randevum. Gittik danışmadan kayıt açtıracagız. Dedi doktor yok ki tatilde bütün hastaları ı aradık bilgilendirdik. Dedim beni aramadılar sistemden actılar telefon kullanım dısı diye not düşmüşler. Dedim numaramı değiştirmedim önceden arayıp ulasabiliyorlardı. Numarama baktılar 21 ile bitmesi gerekirken 23 yazıyor. Eee dedim hastaneden sürekli arıyorlardı sistemde 21 diye kayıtlıydı nasıl 23 e döndü bu. Bilmiyorum bu sekılde kayıtlı gözüküyor dedi. O kadar cok gıcık oldum ki bugun. Haftaya randevu oluşturun o zaman dedik tüm seanslaro dolu dedi. Dedim iyi de hastanenin hatası sonucta bu ve ben sadece cumartesi gelebiliyorum. Haftaiçi gicecek olsam devlete giderim dedim. Sonra sekreterine ulastı o da doktorla görüştü haftaya cumartesiye randevu ayarladılar. Ama inanılmaz gıcık oldum. Yani hastaneden sürekli memnuniyet anketi için arıyorlardı ayda 2-3 kere. 3 hafta önce doktora gittiğimde bana iğne yazmıstı onu raporlamasında raporlama birimi becerememişti 1 hafta boyunca ugrastıla ugrastırdılar. Acaba memnuniyet için aranmayayım diye mi ssitemde kayıtlı numaramı 21 den 23 e cevirdiler aklımada baska mantıklı bi acıklama gelmiyor. Benim numaram sistemde 21 diye kayıtlıydı sürekli beni arayıp ulasabiliyorlardıda son zamanda nasıl değilti buna takıldım yani bugun.
Çok sinir bozucu ya ve gerçekten akıl alır gibi değil her zaman aradıkları numaradan ulaşamamaları 😒 Neyse canım haftaya bir hafta daha büyümüş olur hem iyi düşünelim biz 😍🫠

Kızlar karaciğer enzimleri yükselen oldu mu? Doktor başka ihtimaller de var ama ilaçlardan olabilir dedi. Bir hafta ilaçların hepsine ara verip tekrar kan vermemi istedi. Prilam,magnezyum, d vit, gyneferon demir ilacı kullanıyordum. Onun harici yine idrarda enfeksiyon oluşmuş. Monurol yazdı, kullandım mecbur. O kadar dikkat ediyorum ama artık kronikleşti bende enfeksiyon malesef 🤦‍♀️ Kolestrolüm de hayatımda ilk defa yüksek çıktı. Ona da aşırı şaşırdım, sanırım gebelikten yükseliyormuş 🙇‍♀️ Var mı bu konuda bir şeyler duyan 🙄
Ben epeydir tam kan sayımı yaptırmadım canım haftaya aşı için gittiğimde bir yaptırmayı düşünüyorum. İlaçlar karaciğer enzimlerini etkiler evet. Kolesterol için de yediklerine biraz daha dikkat etmen gerekiyor sanırım. Evet gebelikten olma ihtimali çok yüksek benim de hiç şekerim olmazdı bak şimdi hep çıkıyor.

Bı bende de var bu ara çat diye uyuyakalıyorum bazen 9da falan gözüm kapanıyor engel olamıyorum. Sabahta dinç kalkamıyorum
Aynı durumdayım. Bende ilk zamanlar bile bu kadar uykuya düşkünlük olmamıştı ya hani Prilam içmesem hiç uykum gelmez gibiydi. Şimdi sanki gebeliğin ilk zamanları gibi oldu 😏

Canım benim eşim bana aldı elbise de biraz sıkıntı oluyor göbek üstü yerine bacak arası olduğu için göbek de baskı yapmasını engelliyor ben memnun kaldım valla tavsiye ederim
Aldım canım geldi de o gün elbise vardı üzerimde deneyimleyemedim ama yerinden çok kımıldıyor sanki biraz da büyük gibi geldi bana bakalım kullanınca anlayacağım

Ben de daha çok link var benim hazırlıklarım bitti sayılır ☺ ben aralıkta doğum yapıyorum eşimde aralıkta askere gidiyor hayattaki şansım 😂😂
Aaaaa cidden nasıl bir şans olmuş 🥺 Beklenen doğum tarihinden önce mi gidiyor sonra mı? İnşallah bedelli gidiyordur en azından kırkı çıkmadan yetişir 🥲

Eşimde artık diyor gitmeden bir gün önce teyt için arayalım. Numaram sistem varken son sayısını nasıl değiştirmişler cok ilginç. Bir önceki randevumdada doktorun ameliyatı var baska güne cekelim diye aramıslardı kayıtlıydı yani ben değiştirilmiş olmasına şaşırdım. Ama eşimin dediği gibi bir gün önceden arayacagım. Hastanede bize yakın değil. Özel arabamızla 30 dk sürüyor biz izmit ilcesinde oturuyoruz hastane gölcük ilçesinde. Sırf doktor iyi diye oraya gidiyoruz

Gözyaşım pıt 🥲

Eklentiler

• IMG_4389.jpeg
    IMG_4389.jpeg
    201,9 KB · Görüntüleme: 55
Öff bir hevesle gidiyorsun karşılaştığın manzara neyse negatif enerjiyi hemen dağıtıyorsun tek sorun bu olsun halledilecek şeyler için kafayı bulandırmıyoruz haftaya inşallah bebek sağlıklı bir şekilde size yüzünü gösterirde bunuda unutursun ❣️
Evren resmen özelde detaylı olmamı istemiyormuş gibi 😂 şehir hastanesindende 8 ağustosa randevum vardı. Acaba diyorum iptal olmusken oraya mı gitsem. 3 agustosa tekrar randevu olusturamadılar sistem izin vermedi özel olarak randevu ayarladık dediler. Eşimede diyorum devlete mi gitsem 1 ay sonrada kendi doktoruma giderim neden gelmedin derlerse anlatırım bu olayı. Geldik boyle boyle oldu bende devlete gittim diye. Eşimde bence bu sakipli doktorumuz bence buna gitsek bu bilse herşeyini daha iyi olur sanki. Bilemedim. Herkesin takipli oldugu doktoru yapmıyor ki detaylı perinotolojiye vs yönlendiriyor baska doktor bakıyor sıkıntı olmuyor

Ben de şu yaz için igorlara heves ediyorum ama anca onu 2026 yazında giyer 😅 şimdiden de ayak numarası tahmin edemiyorum
Ayyyyyy 😍😍😍 hamileliğimin basında boynerde igorları görmüştüm. Ben hemen pembe kalpliler görünce erimiştim arkadasıma dedim şuan bakkk🫠🫠🫠 o da dedi senin erkek olacak sen erkek olanlarına bak 😂 onlara baktım hic boyle göz alıcısı yoktu ya dedim neden erkekleri bi garip yapmıslar üzerinde araba var yaratık var hic sevimli durmuyor. Alış onlara dedi bana. Ben sonra yne o pembeyi elime aldım ama bunlar cok güzel dedim. Partide öğrendik ki kız imiş😄 aklıma benimde o pembe igorlar gelmişti alacağımmm diye 😂

Bak kızılcıgın mevsimi geldi kızılcık suyu yap meyvesini tüket enfeksiyona cok iyi geliyor. Hatta madem kronikleşti dondurucuna stokla

Kolesterol bende de çıktı ki ben yediklerime dikkat eden biriyim hamilelikten genlerde hangi hastalık varsa çıkabiliyormus doktorum hamilelikte olabilir normal dedi önemli olan tansiyon yüksek çıkmaması ve şeker dedi.

Kızlar bu hamile taytından alın mutlaka, bel ayarlamasını tam yapamamışım ben geçen gün hallettim başka bir şey giymiyorum şu an. %100 pamuk çok rahat, üstüne oversize gömlek/tişörtle çok iyi duruyor

Kızlarrrr 🌈
Bakın indirim 😍 civilde cıtcıtlı zıbınlar 40liraymış.
Bu arada edahandro edahandro galiba sen demiştin magazada iade süresi 1 ay diye. Fişimi bulamamıştım ya. Meğer fişi telefonuma göndermişler ☺️ Bikaç günü kalmış iadenin belki değişim yaparım bakıcam

Eklentiler

• 6C4639E3-68C7-4E46-881C-84CE49145FB2.png
    6C4639E3-68C7-4E46-881C-84CE49145FB2.png
    176,1 KB · Görüntüleme: 43
  • 30B58E25-01EE-4BF6-AA49-22717BC6F8DF.png
    30B58E25-01EE-4BF6-AA49-22717BC6F8DF.png
    155 KB · Görüntüleme: 43
Hanımlar idrara sıkışmış gibi hissedip çok az yapabilmek ve yaptıktan sonra alt karında ağrı hissetmek (özellikle ayaktayken, oturunca geçiyor) normal bir durum mu? Enfeksiyon falan mı sizce? Sık sık idrara çıkmak isteme durumu yok da bazen de çok gelmiş gibi oluyorum ama aslında gelmemiş. Yapınca karnımın altında bir ağırlık bir ağrı falan. Sanki bebek yukarıda da bir anda aşağı düşüyor.

Kızlar bu hamile taytından alın mutlaka, bel ayarlamasını tam yapamamışım ben geçen gün hallettim başka bir şey giymiyorum şu an. %100 pamuk çok rahat, üstüne oversize gömlek/tişörtle çok iyi duruyor
Sen kac beden aldin yavrus .

X