Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 61 42,1%
  • erkek

OY: 77 53,1%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    145
Kızlar karaciğer enzimleri yükselen oldu mu? Doktor başka ihtimaller de var ama ilaçlardan olabilir dedi. Bir hafta ilaçların hepsine ara verip tekrar kan vermemi istedi. Prilam,magnezyum, d vit, gyneferon demir ilacı kullanıyordum. Onun harici yine idrarda enfeksiyon oluşmuş. Monurol yazdı, kullandım mecbur. O kadar dikkat ediyorum ama artık kronikleşti bende enfeksiyon malesef 🤦‍♀️ Kolestrolüm de hayatımda ilk defa yüksek çıktı. Ona da aşırı şaşırdım, sanırım gebelikten yükseliyormuş 🙇‍♀️ Var mı bu konuda bir şeyler duyan 🙄
Merhaba bende yüksekti baya doktora gidememiştim ilk aylarda gebeliğin, şimdi 18. Haftada tekrar kan verdim düşmüştü

Ay siz bitti dedikçe bana afaganlar basıyor benim bebek arabam dışında öyle bir şeyim yok daha bir kaç kıyafet birde o kadar ıvır zıvır şeyler var ki kredi kesimi gelsin bazı şeyleri bende halledicem artık yeto
Şuan yüz bin rahat gitti daha doğumu mevlüt hediyelik vs vs bir çok şey var ve pahalı pahalı şeyleri de almıyorum fiyat performans ve en iyi ürünü iyi fiyata almaya çalışıyorum. Allah hepimize kolaylık versin

Merhaba kızlar ben21 haftalık oldum son zamanlarda karnım hep sert oluyor ve nefesim kesiliyor 3 dogum yapmiş biri olarak bu kasılmaların normal olmadığını anlamştm dun doktoruma gıttım erken dogum sınyallerıymiş endol fitil verdi hemen kasılmaların durması için ilaç verdi onları kullanıyorum merak ettim karnı benm gıbı kasılan var mı arkadaslar

Kolesterol bende de çıktı ki ben yediklerime dikkat eden biriyim hamilelikten genlerde hangi hastalık varsa çıkabiliyormus doktorum hamilelikte olabilir normal dedi önemli olan tansiyon yüksek çıkmaması ve şeker dedi.
Tansiyonum ve şekerim normal çok şükür. Hatta tansiyonum ve açlık şekerim düşük çıkıyor genelde. Ben de çok kilolu değilim gebelikte de 3-4kg arası aldım 5 ayda normal sanırım. Yediklerim de genelde ev yemeği. Ekstra öğün falan yapmıyorum. Kolestrol dediğin gibi hamilelikten yükseldi sanırım.

Bak kızılcıgın mevsimi geldi kızılcık suyu yap meyvesini tüket enfeksiyona cok iyi geliyor. Hatta madem kronikleşti dondurucuna stokla
Enfeksiyondan idrar torbam tahriş olduğu için pek önermedi doktorum bitkisel şeyler içmemi. Ama sorarım muayeneye gidince canım, çok teşekkür ediyorum. Hatta dut suyunu da önerdiler onu da soracağım.

Ben epeydir tam kan sayımı yaptırmadım canım haftaya aşı için gittiğimde bir yaptırmayı düşünüyorum. İlaçlar karaciğer enzimlerini etkiler evet. Kolesterol için de yediklerine biraz daha dikkat etmen gerekiyor sanırım. Evet gebelikten olma ihtimali çok yüksek benim de hiç şekerim olmazdı bak şimdi hep çıkıyor.
Yani müthiş dikkat etmiyorum yediklerime ama çoğunlukla ev yemeği yiyorum. Kilo problemim de yok ama hamilelik vücudun bütün düzenini değiştiriyor. Hep garip çıkıyor kan sonuçlarım. 🤦‍♀️

Evren resmen özelde detaylı olmamı istemiyormuş gibi 😂 şehir hastanesindende 8 ağustosa randevum vardı. Acaba diyorum iptal olmusken oraya mı gitsem. 3 agustosa tekrar randevu olusturamadılar sistem izin vermedi özel olarak randevu ayarladık dediler. Eşimede diyorum devlete mi gitsem 1 ay sonrada kendi doktoruma giderim neden gelmedin derlerse anlatırım bu olayı. Geldik boyle boyle oldu bende devlete gittim diye. Eşimde bence bu sakipli doktorumuz bence buna gitsek bu bilse herşeyini daha iyi olur sanki. Bilemedim. Herkesin takipli oldugu doktoru yapmıyor ki detaylı perinotolojiye vs yönlendiriyor baska doktor bakıyor sıkıntı olmuyor
Evet benimde doktorum yapmayacak ben devlete hiç başlamadığım için peritanologdan sıra alamıyordum o yüzden özeli tercih ettim birde yaptırıyoruz prof olsun işinin ehli olsun dedim umarım iyi geçer bakıcaz aslında tıp fakültesindede bakan hocalar varda paralı olduğu halde çokda detay bakmıyorlar diye yorumlar okudum ondan vazgeçtim senin gideceğin devlet hastanedindekin doktor iyiyse eğer başka doktora gitmenin gereği yok bence sonuçta aynı şeylere bakacaklar hepsinin doğruluk oranı %70 o yüzden sen devlete git bence bi eğer baktın memnun kalmadın kendi doktoruna tekrar bakarsın zaten 23-24 e kadar yolu var diye biliyorum detaylının

Merhaba kızlar ben21 haftalık oldum son zamanlarda karnım hep sert oluyor ve nefesim kesiliyor 3 dogum yapmiş biri olarak bu kasılmaların normal olmadığını anlamştm dun doktoruma gıttım erken dogum sınyallerıymiş endol fitil verdi hemen kasılmaların durması için ilaç verdi onları kullanıyorum merak ettim karnı benm gıbı kasılan var mı arkadaslar
Merhaba çok geçmiş olsun. Benim karnımda gün içinde hep çok sert ve bir tarafta yumruk büyüklüğünde daha bir sertlik olan taraf var. Doktor erken doğum sinyali falan demedi, karnımı kontrol etti ve karnın rahat dedi ama benimde inanılmaz bir sertliğim var. Progtestan Fitil kullanıyorum zaten ama magnezyum kullanip kullanmadigimi sordu kullanıyorum diyince ona devam et dedi bu kadar. Rahim Ağzına da bakıldı bir sıkıntı görülmedi ama doktor devletteydi acaba nstye falan göndermeli miydi bilmiyorum 26. Haftadayız ama bebeğim birkaç gün geride çıkıyor genelde ultrasonda. Sizin doktor başka birşey önerdi mi acaba

Enfeksiyondan idrar torbam tahriş olduğu için pek önermedi doktorum bitkisel şeyler içmemi. Ama sorarım muayeneye gidince canım, çok teşekkür ediyorum. Hatta dut suyunu da önerdiler onu da soracağım.
Doktora dut kurusunuda sor canım yani idrar torbanın tahriş olması kesinlikle antibiyotikten senin bütün yararlı yararsız bakterilerini öldürüyor probiyotik açısından 0 a indiriyor o yüzden ordaki yapıyıda bozuyor bol bol kefir iç antibiyotiğin yok ettiği bakterileri geri kazanmamız 3-6 ayı buluyormuş evet çok yüksek olunca mecbur kullanıcaz ama az çıkan enfeksiyonda hemen antibiyotiğe başvurulması vücudu mahvediyor sonrada kronikleşiyor neden çünkü yararlı bakteri kalmıyor vücutta

Kızlar karaciğer enzimleri yükselen oldu mu? Doktor başka ihtimaller de var ama ilaçlardan olabilir dedi. Bir hafta ilaçların hepsine ara verip tekrar kan vermemi istedi. Prilam,magnezyum, d vit, gyneferon demir ilacı kullanıyordum. Onun harici yine idrarda enfeksiyon oluşmuş. Monurol yazdı, kullandım mecbur. O kadar dikkat ediyorum ama artık kronikleşti bende enfeksiyon malesef 🤦‍♀️ Kolestrolüm de hayatımda ilk defa yüksek çıktı. Ona da aşırı şaşırdım, sanırım gebelikten yükseliyormuş 🙇‍♀️ Var mı bu konuda bir şeyler duyan 🙄
Benimde yükseldi özellikle ast ve alt rengim sararmaya başlamıştı zaten anladım bişeylerin ters gittiğini sonra tüm takviyeleri kestik sadece sulandırıcılara devem ettim bol bol su çok şükür bir ayın sonunda değerler referans aralığına düştü. Brokoli enginar çok iyi geliyor doktorum da tavsiye etti ama en önemlisi 3-4 litre su çok geçmiş olsun🌸🙏🏻

Merhaba çok geçmiş olsun. Benim karnımda gün içinde hep çok sert ve bir tarafta yumruk büyüklüğünde daha bir sertlik olan taraf var. Doktor erken doğum sinyali falan demedi, karnımı kontrol etti ve karnın rahat dedi ama benimde inanılmaz bir sertliğim var. Progtestan Fitil kullanıyorum zaten ama magnezyum kullanip kullanmadigimi sordu kullanıyorum diyince ona devam et dedi bu kadar. Rahim Ağzına da bakıldı bir sıkıntı görülmedi ama doktor devletteydi acaba nstye falan göndermeli miydi bilmiyorum 26. Haftadayız ama bebeğim birkaç gün geride çıkıyor genelde ultrasonda. Sizin doktor başka birşey önerdi mi acaba
32. Haftadan önce nst bakmıyorlar ya :KK43:

Hanımlar idrara sıkışmış gibi hissedip çok az yapabilmek ve yaptıktan sonra alt karında ağrı hissetmek (özellikle ayaktayken, oturunca geçiyor) normal bir durum mu? Enfeksiyon falan mı sizce? Sık sık idrara çıkmak isteme durumu yok da bazen de çok gelmiş gibi oluyorum ama aslında gelmemiş. Yapınca karnımın altında bir ağırlık bir ağrı falan. Sanki bebek yukarıda da bir anda aşağı düşüyor.
O bende de oldu doktora sordum rahim büyüyor o başlıdan dolayı böyle oluyormuş:KK43: bi de idrar ağrısı ile uyanıyordum sürekli sanki litrelerce su içmiş gibi

O bende de oldu doktora sordum rahim büyüyor o başlıdan dolayı böyle oluyormuş:KK43: bi de idrar ağrısı ile uyanıyordum sürekli sanki litrelerce su içmiş gibi
Aynen öyle canım sabahları zaten çok fena kalkıyorum hep. İlk tuvalete çıkmak da kabus gibi karnımı elimle taşıyorum sonrasında birkaç dk. Acaba bebek tamamen yukarıya göbeğin üstüne çıktığında azalır mı ki bu şikayetler ?

Kızlar oto koltuğu araştıran var mı aranızda
Pusetli bebek arabası almayı planlıyoruz biz, ilk zamanlar arabada da puseti kullanırız sanırım. Yenidoğan oto koltuğuna çok uygun değil sanki ya. Tam olarak oturmaya başladıktan sonra geçeriz ona diye düşünüyorum.

Pusetli bebek arabası almayı planlıyoruz biz, ilk zamanlar arabada da puseti kullanırız sanırım. Yenidoğan oto koltuğuna çok uygun değil sanki ya. Tam olarak oturmaya başladıktan sonra geçeriz ona diye düşünüyorum.
Fiyatlar çok artış gösteriyor kaliteli bir şey alıp kenara koyayım diye düşündüm 🙈

X