Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Yurt dışına çıkma imkanı olan ya da kendi veya eşi memur olup yeşil pasaportu olanlar çoğu ürünleri yurtdışından çok uyguna alabililer. Ben şahsen heps yurtdışından almayı düşünüyorum. Hel çok kaliteli markaları çok daha uyguna almak varken. Kuzenim amerikada ordan da bişeyler getirtmeyi düşünüyorum. Bebek arabası gibi büyük eşyaları sa yunanistandan özel aracımla gezme amaçlı gittiğimde alacağım.

Yurt dışına çıkma imkanı olan ya da kendi veya eşi memur olup yeşil pasaportu olanlar çoğu ürünleri yurtdışından çok uyguna alabililer. Ben şahsen heps yurtdışından almayı düşünüyorum. Hel çok kaliteli markaları çok daha uyguna almak varken. Kuzenim amerikada ordan da bişeyler getirtmeyi düşünüyorum. Bebek arabası gibi büyük eşyaları sa yunanistandan özel aracımla gezme amaçlı gittiğimde alacağım
Biz de öyle yaptım yarıdan daha ucuza geliyor

İş konusunda bende birkaç sene çalışmayı düşünmüyorum.Normalde özel kurumda öğretmenlik yapıyordum geçen sene ağustosta evlendim bu sene 3 gün evde online ders verdim,ev hanımlığı da hoşuma gitti açıkçası.Normalde kariyerim iyi olsun,çalışayım derdim ama ne bileyim ev rahat geldi sanırım.Şimdi de aslında günde 3 saat ders versem birkaç gün olur diyorum ama o saatlerde çocuk uyanır mı ağlar mı kestiremiyorum,derslere de başlayınca öğrencilerimi yarı yolda bırakırım diye korkuyorum Gerçekten annelik ve çalışma hayatı aynı anda yardımcısız zor gibi duruyor.🙄

kreşe vermeyi kaç yaşında düşünüyorsunuz?
belki diyorum erken zamanda 1-2 saatliğine götürüp sosyalleşmesini sağlarım ama ideali ne, bilemiyorum
Cok kucukken oyun geuplari oluyor ben onlara goturmek isterim 1-2 saat anne de disarida bekliyor . Bizim orada vardi bi yer arada bakiyorum cok guzel oluyor anneler kamp sandalyeleriyle disarda bekliyor:) . 3 yastan sonra krese verme planlarim ama zaman ne gosterir ne olur bakicaz:)

Amaan ben de öyleyim 🥲 hayatım boyunca da sosyal biri olmadım zaten insan da sevmem pek 😅 geçen araba aldık bebeğe, bi arkadaşıma söyledim, ne gerek vardı sanki dışarı mı çıkacaksın dedi 🥲 kendime bebişi yaz kış yağmur çamur demeden her gün çıkarma hedefi koydum
Ay ben hep sosyaldim insanlari da cok severim ama son bir kac senedir yasadigim hayalkirikliklari beni artik daha az insan sever hale getirdi. Zaten oyle soyleyen birileri varsa hayatinda arkana bakmadan kac. Insanlar artik cok kiskanc . Ben de en yakin arkadasim olarak dusundugum kisinin esine soyledigi biseyler duydum. O evi nasil tuttular gomu buldular bilmem ne? It gibi calisiyoruz ikimizde bir de mecburiyetten yani ama kimseye de hesap vermicem sanki gittik borc istedik😂 ha bide benim cocuk icin ne kadar ugrastigimi bile bile canimi acitmak icin 40 yastan sonra anne olunmamali cocukla cok kusak farki olacak yok soyle olur boyle olmaz. Herkes biyerden sonra had bilecek valla. Yapayalniz da kalsam boyle insanlari istemiyorum artik hayatimda. 😅

Ay ben hep sosyaldim insanlari da cok severim ama son bir kac senedir yasadigim hayalkirikliklari beni artik daha az insan sever hale getirdi. Zaten oyle soyleyen birileri varsa hayatinda arkana bakmadan kac. Insanlar artik cok kiskanc . Ben de en yakin arkadasim olarak dusundugum kisinin esine soyledigi biseyler duydum. O evi nasil tuttular gomu buldular bilmem ne? It gibi calisiyoruz ikimizde bir de mecburiyetten yani ama kimseye de hesap vermicem sanki gittik borc istedik😂 ha bide benim cocuk icin ne kadar ugrastigimi bile bile canimi acitmak icin 40 yastan sonra anne olunmamali cocukla cok kusak farki olacak yok soyle olur boyle olmaz. Herkes biyerden sonra had bilecek valla. Yapayalniz da kalsam boyle insanlari istemiyorum artik hayatimda. 😅
Ay Allahım böyle konuşan insanları gördükçe gidip boğazlarına yapışasım geliyor umarım konuştuklarının bin beterlerini kendileri yaşarlar insanlar gerçekten çekemiyor kendileri sahip değilse hele aşırı kıskançlık oluyor o yüzden her şeyi herkese söylememekte fayda var keşke o arkadaşına da hamile olduğunu söylemeseydin doğurunca ya da karnın çıkınca öğrenseydi gereksiz insan

Yurt dışına çıkma imkanı olan ya da kendi veya eşi memur olup yeşil pasaportu olanlar çoğu ürünleri yurtdışından çok uyguna alabililer. Ben şahsen heps yurtdışından almayı düşünüyorum. Hel çok kaliteli markaları çok daha uyguna almak varken. Kuzenim amerikada ordan da bişeyler getirtmeyi düşünüyorum. Bebek arabası gibi büyük eşyaları sa yunanistandan özel aracımla gezme amaçlı gittiğimde alacağım.
Ah biz bunu burda konuştuk olsada getirse birileri diye ama yok ki diğer şeyleri geçtim özellikle bebek arabası gerçekten önemli yarı fiyat dediğin gibi neyse bizde kazıklana kazıklana alacaz artık mecbur😄

Ay Allahım böyle konuşan insanları gördükçe gidip boğazlarına yapışasım geliyor umarım konuştuklarının bin beterlerini kendileri yaşarlar insanlar gerçekten çekemiyor kendileri sahip değilse hele aşırı kıskançlık oluyor o yüzden her şeyi herkese söylememekte fayda var keşke o arkadaşına da hamile olduğunu söylemeseydin doğurunca ya da karnın çıkınca öğrenseydi gereksiz insan
Sorma cok cok eski arkadasim neden nasil bu hale geldi hep mi boyleydi. Inan hic bilmiyorum. Aslinda daha da gec soylerdim ama esiyle de esim bizden sonra arkadas oldu , o soyleyince mecbur. Artik takmiyorum ama onceden cok uzuluyordum. Herkes kendi parasini kazaniyor ona gore harciyor. Cocugu ozel okulda oradaki annelerle yarismaktan kendi kimligini kaybetti bence. Ya da belki de onu buldu kim bilir 😅

Ingilteredeki su siteye baktim sinir bogdu beni😂 keske getirtebilsem , inanin kargoyla bile bizdekinden ucuza gelir 😂😂😂

Ingilteredeki su siteye baktim sinir bogdu beni😂 keske getirtebilsem , inanin kargoyla bile bizdekinden ucuza gelir 😂😂😂

Gerçekten 10 binin üstünde araba yok hepsi çok ucuz ☹️

Valla ben bekarken çalışırdım yani evi özlüyordum tv karşısına geçip istediğim diziyi enerjik biçimde izlemeyi istiyordum sonra evlendim zaten ankaradan başka şehire gittim eşimden dolayı bir daha çalışmadım eşim getiriyor ben yiyorum valla aslında eşim çalışmamı istedi ama ben çok istemedim evle işi bir arada yürütemem ben bekarken annem evde olduğu için ne temizlik ne yemek asla dokunmazdım ha eşim iş bölümü yaparız falan desede yok dedim ben memnunum hayatımdan çok şükür öyle zor durumdada değiliz ben ev hanımlığını çok seviyorum😅 arkadaşım çalışıyor ikizleri var 3 yaşına girecekler annelerinin peşlerinden ayrılmıyor asla o kadar özlüyorlar ki annelerini. annesi yanımızdan ayrılsa hemen ağlıyorlar asla ikna edemiyoruz üzülüyorum onları görünce
Gerçekten üzücü çocuklar için. Özellikle birine bırakıp gidince hani çocuk kreşe okula gitse eve gelince anneyle olsa yine neyse ama miniklere çok üzülüyorum. Bende eskiden yapmazdım hiç iş😄annem gelince hala eski günlerdeki gibiyim. Canım anam sağ olsun. Bide işe gidip yorulmayı sevmiyorum yani hani bu bana başarılı hissettirmiyor çünkü ilgi duyduğum şeylere vakit dahi ayıramıyorum🥲

Evet yükleme başlamıştır 😂😂😂 bana şans dileyin ama eminim ki gebelik şekeri çıkacak 🤮
IMG_0779.jpeg

Ay inşallah çıkmaz yine de :KK43: tadı kötü mü bunun?
Yok normal şekerli gazlı içecek . Ama tabi ben ömrümde hiç bu kadar fazla gazlı içecek içmedim bide aç karna bi deee su da yasak . 2 saat böyle bekleyeceğim . Umarım çıksa bile çookkk çıkmaz göreceğiz .10 :34 de tekrar kan vereceğim sonra 11:34 de vereceğim . Bu süre zarfında su bile yasak

X