Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Evet birden depoları alıyormuş bebek. Aslında vermesi lazımdı sanki

Kızlar çok şükür gardırop ve yatağı da aldık.
Yatak çilek - beyaz renk
Gardırop tepehome - 4 kapaklı - kırık beyaz

Dolap tekrar tasarlanacak ama dışı ve modeli bu renk olacak. Ortadaki iki dolapta ayna olacak, dışarda kalan dolaplar normal kapak olacak. İçini de kullanışlı şekilde dizayn ettirdim. Çizim olan benim kullanacağım. Yanda kazak rafları var, ortada yüklük,askılık ve çekmeceler var.

Eklentiler

• IMG_20240713_134031.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_20240713_134045.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_20240713_134100.jpg
    64,3 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG-20240713-WA0003.jpeg
    78,8 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20240713_140841.jpg
    148,8 KB · Görüntüleme: 70
Merhabalar kızlar doktor randevum vardı sabah. Malesef pazartesi şeker yüklemem var. Riskli durumlarda erken yapmamız gerekiyor dedi . Şekerim yüksek muhtemelen diyetisyen desteği ile devam edeceğim . Onun haricinde kızımın maşallahı var. 18 cm olmuş epey yukarı da çıkmış hissettiğim karın sertlikleri bebişmiş meğerse . 20. Haftaya kadar bebek hareketi hissetmezsen endişelenme dedi . Sağ kasığıma dün çok ağrı giriyordu onu sordum . Rahim ağzı uzunluğuna baktı 52mm di . Büyüme ağrısıdır onlar her şey yolunda çünkü dedi . Şimdilik bu kadar .

Eklentiler

• IMG_0775.jpeg
    66,5 KB · Görüntüleme: 80
Ayrıca tetanoz için 20. Hafta birinci doz . 24. Hafta 2. Doz dedi . İçinde Boğmaca olan bi tetanoz varmış onu önerir misiniz dedim . Asla onlar canlı . Canlı aşı istemiyorum kesinlikle dedi . Bilginiz olsun :)

Teyzoşlaaarr biz geldikkk
Gelişimimiz çok şükür iyi ve hala bir hafta önde ama henüz adet tarihimi değiştirmedi büyük olasılıkla beklenenden önce gelir dedi. İyi büyütmüşsünüz maşallah dedi
3 hafta sonra detaylı ultrason randevusu aldık. 21-22 arasına denk geliyor aslında bence biraz geç ama gelişimine göre doktor sorun olmaz dedi.
VM Medical Park Keçiören’de uzman dr Ferda hanım bakacak ultrasona. Benim kendi doktorum şiddetle onu önerdi perinatolog yeni başlamış, tanımıyoruz dedi tavsiye etmedi şimdilik. Ferda hanıma gideceğiz.
Tetanos aşısı için kağıda iki ayrı marka yazdı bunlardan birini 30. haftada tek doz vurdurman yeterli içerisinde boğmaca aşısı da var bebek de doğuştan bağışıklık kazanır dedi.
Demir ilacına başlıyoruz bu hafta Gynoferon yazdı sabah akşam. Kabızlık ihtimaline karşı da Dupalac şurup yazdı günde üç kez bile içebilirsin kabız olursan dedi.
Hijyenik olması koşuluyla havuza gitmemde sakınca olmadığını söyledi. Kilo alımın iyi (+3,5 kg) bu hızda devam edelim bir süre daha dedi. 1 - 2 hafta içerisinde bebek hareketlerini tümüyle hissedersin zaten yukarı çıkmış bayağı dedi.
Tiroit hapı aynı dozda (75 mg) devam.
Prilam devam ama bağımlı da olma hazır hissettiğinde kendini bırak dedi.
Ay aklımda kalanlar bunlar, başka var mıydı konuştuğumuz bir şey?
Bebiş ektedir efenim

Eklentiler

• 124b281f-6d51-4378-a770-2c80c20030e7.jpeg
    96,7 KB · Görüntüleme: 82
Maşallah canım, demek ki artık renkli ultrasonda bakacaklar. Merakla bekliyorum benim kontrolü ilaçların baya iyi. Heralde bu gittiğimde bana bi demir ilacı verir.

Yüzüde baya belli maşallah bizim ki böyle göstermedi ya döndüydü yüzünü

Ayrıca tetanoz için 20. Hafta birinci doz . 24. Hafta 2. Doz dedi . İçinde Boğmaca olan bi tetanoz varmış onu önerir misiniz dedim . Asla onlar canlı . Canlı aşı istemiyorum kesinlikle dedi . Bilginiz olsun :)

Tetanos aşısı için kağıda iki ayrı marka yazdı bunlardan birini 30. haftada tek doz vurdurman yeterli içerisinde boğmaca aşısı da var bebek de doğuştan bağışıklık kazanır dedi.
Sizin doktorların zıtlığı

Maşallah canım, demek ki artık renkli ultrasonda bakacaklar. Merakla bekliyorum benim kontrolü ilaçların baya iyi. Heralde bu gittiğimde bana bi demir ilacı verir.
Zaten bundan sonra tek karede böyle görmek zor dedi kuzum parça parça gösterecekler herhalde. Demir ilacı şu ana kadar vermediyse bence de verir. Bana 18. Hafta diyordu hep tam da öyle yaptı. Ama tiroit ilacı, demir hapı, devir, Ocean, Prilam derken cidden ilaçtan midem bulanıyor artık. Yapacak bir şey yok tabi katlanıcaz doğuma kadar

Ben regenesis omegalı midem bulanıyor diye gece yatarken içiyorum. Öyle bir yol buldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…