Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Helal olsun vallahi canım sendeki de büyük olgunluk. Boşver o zaman kıskançlıktan kudursun çocuğunu da dokundurma bile, zaten hevesli değildin dersin günü gelince
Yüzüme yapılsa belki kaldıramazdım ama yapmadıkları için takmıyorum ben onları tabi herşeyin zamanı var günü geldiğinde herkes alacak cevabını

Kızlar yaa afp MoM testi yaptırdınız mııı??
Baktım ne olduğuna. Eşime şu an kanser araştırması için baktıkları değerlerden biri işte Demek gebe kadınlara da bakılıyormuş valla doktor hiçbir şey demedi. İnternette de yanılma payı oldukça yüksek olan testlerden biridir diyor

nedir bebiş afp mom testi??
3lü testin içindeki önemli bir testmiş.. 2lide nöral tüp açıklığı var mı anlaşılmadığı için bu testi de yapalım direkt 3lüye gerek yok dedi..

Pazartesi yaptırdım sonucu hala açıklanmadı da, yaptıran varsa kaç günde açıklandı diyecektim :))

Sistemde 15.07 açıklanma tarihi diyor ama hep ileri gün veriyorlarr

Her doktorun ilerleyişi ne kadar farklı yaaa, bana tee 1 ay öncesinde demişti 17.haftanda bunu yapalım diye.

Evet bu arada yetişkinlerde de kanser araştırmasında bakılıyormuşş

Yarın kontrol var doktor derse ki bakalım baktırırım ama bizim doktorda hiç diyecekmiş gibi bir vibe yok.

Beni bilgilendirmişti doktorum sen zaten ikili yaptırmamıştın bununda amacı aynı riskli olup olmadığını söylüyor dedi yinede sordu bende gerek yok demiştim

Her doktorun ilerleyişi ne kadar farklı yaaa, bana tee 1 ay öncesinde demişti 17.haftanda bunu yapalım diye.

Evet bu arada yetişkinlerde de kanser araştırmasında bakılıyormuşş
Eşimde devamlı bu değere ve beta-hcg değerine bakıyorlar bir süredir ya ne kadar ilginç kadınlarda gebelikle ilişkilendirilen şeyler erkeklerde kötü hastalık habercisi

Mantıklı yani ben onun hasta alma yerini de tutucam vakti gidicek 45 dakika sürüyor demişlerdi, muayeneyi 2000 yaptıysa yine aşağı yukarı benden 3000 e yakın alacak, biz onlara ikili test için fiyat sorunca bizde en yüksek test fiyatı 1500 dediler tabi bu test değil ultrason yine hiç yoktan 2300 alır gibi

Ben üçlü dörtlü yaptırmadım. Üçlü yoktu zaten pakette, dörtlü için bugün kan alacaktı. Sordum bi. Yaptırmak isteyenler de var istemeyenler de var, bazıları her şeyi yaptırayım içim rahat etsin diyor bazıları hiçbirini yaptırmak istemiyorum çıkan sonuç fikrimi değiştirmeyecek diyor, ben o yüzden sadece bilgilendiriyorum karar senin dedi doktor. İkilinin başarı oranı daha yüksek dörtlüye göre dedi. İkilisi temiz çıkıp dörtlüsü riskli çıkan o kadar insan var ki ben strese girerim tanıyorum kendimi, o yüzden yaptırmak istemedim

Bana hiç seçenek bile sunmadı yaa direkt yapalım dedii. 2li test sonucumu gördüğünde , gördüğüm en risksiz değer demesine rağmenn

Kızlar bu arada ilginç bir şey öğrendim, gereksiz bilgi olabilir, bileniniz de vardır belki ve umarım kimse maruz kalmak zorunda da kalmaz. PET gibi sintigrafi gibi görüntüleme teknikleri ile görüntülenen hastalar en az 6 saat kadar radyoaktif olurlarmış, radyasyon yayarmış. Bebeklerden ve gebe kadınlardan uzak durmaları gerekirmiş! Bu nedenle hastanede bile o katlara inmeniz gerekirse ben zaten koridorda bekliyorum demeyin oradaki kişilerden biri çekilmiş olabilir.

Evet canım annem pet çektirdiğinde arka kapıdan çıkarılıyor hastanede eğer varsa öyle bi farklı çıkış, çocuğun olduğu koridora sokturmuyorlar asla. Aynı tuvalete bile girmez pet çekiminden sonra damardan direkt ilaç veriliyor+ olarak zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…