Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Oioi konusunda doğru demiş kv :) bize hediye gelmıstı ilk cocugum da kullandım ötmüyor yani kendim vermezdim o parayı 😅😅. Hantal birsey zaten para tuzağından başka birsey değil ikeanın sert plastikten cocuk/bebek serisi bardak tabak kaseleri bin kat daha cok iş gördü.
Kalbimi kırdın... Dnjf

farklı deneyimleri olanlar vardır belki :) ama bir kenarda durdu bizde genelde ikea serisini kullandım güzeldi. ya ben karnımdan uyuyamıyorum asla cok ağırlık yapıyor biraz erken basladı sanki son aylarda oluyordu
Hamile yastıkları işe yaramadı mı sende canımcım? Destek veriyor ya karından belden, rahatlatır belki.

Kalbimi kırdın... Dnjf
ama bak sımdı yalan olmasın o ilk ek gıdaya geçtiği süreç var ya o zaman kullanmıstım oioi kasesini sımdı hatırladım cunku masaya yapısıyordu cocuk eliyle itip tabağı atamıyordu yere o açıdan cok iyiydi. bana gelen sette kapaklı kase, bolmeli tabak ve yarım önlük vardı, önlükte de güzeldi silip temizlemek açısından. cocuk az büyüdükçe gerek kalmamıstı sadece, daha hafif plastiklere geçiş yapmıştım. ilk başta işe yarıyordu oioi doğru

Bebek arabası, araba koltuğu

Reflü yatağı

Ana kucağı

Kanguru

Emzik

Termometre

Hava nemlendirici

İlk süt kaşığı

Silikon göğüs ucu

Gögüs pompası

Gümüş kapak

Göğüs pedi

Kulaktan ateş ölçer

Kamera

12 tane ağız bezi

Korbell çöp kovası

Mama önlüğü

Bebek uyku seti

Bebek nevresim takımı

Kundak kemer

Alt açma bezi-alt açma organizeri

Puset minderi-puset örtüsü

2 kalın 2 ince battaniye

Bebek havlusu şapkalı

Aylara göre çorap

Kulak çöpü

Pudra

Losyon

Şampuan

Konak tarağı

Banyı süngeri

Pişik kremi

Tırnak bakım seti

Alt temizleme pamuğu

Ayaklı küvet

Bebek elbise askısı

Bebek organizeri

Dönence

Anne yanı yatağı

Hastane çıkışı takımı 10lu

Bebek saç tarağı

1,5 veya 2 tog uyku tulumu

Keçe organizer

Burun aspiratörü

Bebek bezi

Süt saklama poşeti

Fotoğraf albümü

Çamaşır deterjanı

Ben temmuz annelerinden sanırım şöyle bi liste almıştımm
Canım güzel liste ama pudra önerilmiyor. Hem solunum sağlık açısından hem pişik açısından. 😉

Kızlar beşik konusunu çok araştıranlar olmuştu. Biz hala araştırmalara hic başlamamıştık. Anne yanı mı park yatak mı olsun ona bile karar vermemiştik. Bi arkadasımın kızı var cok kullanmadık kızımınkileri sana vereyim diye 2-3 kere soyledi. 2 haftadırda eşim gel bebişe yatak bakalım diyordu. Bende arkadasım birşeyler verecek fotografını atsın en azından onları almamıs olalım dedim. Bugun fotograf geldi. Anne yanı ve anne kucağı.
Yatak çok araştıran arkadaşlar yorum yapar fikir verirse sevinirim. Özelliklerini biliyorsanız onlarıda söyleyebilirsiniz. Anne yanı 6 aya kadar mı kullanılıyor?
Canım kademesine ve ölçülerine göre kullanım süresi değişiyor. Kademeli 120 cm bir beşiği 4 yaşa kadar bile kullanabilirsin. 80-90 cm olanlar maksimum bir yaş. Kademeli değilse Bebek ayağı kalktığında düşme riskinden dolayi max 6-7 ay olur.

Kademesi varmış yataga sabitlemek istersen diye. Ama içerden kat ayarlaması var mı diye soruyorsan bende tam bilmiyorum. Hic araştırmamıstım. park yataklarda duymuştum bebek ayaklandıgında içerden yükseklik yapıyorlar cıkamasın diye. Anne yanlarında sanki bu özellik yok gibi sabit gibi duruyor ama bilmiyorum. Modelden modele değişen var mıdır. Yoksa anne yanı ile park yatagı ayıran özellik bu mu bilemiyorum tam. dedim kesin orange biliyordur arabayı cok arastırdın
Anne yanlarında da kademe oluyor canım. Belli bir süre Anne yatağı ve bebek yatağını esitliyorsun ama sonra hem korumaliginin hem ic alanının derinliğini değiştiriyorsun.

Kızlar aniden kasığınıza ya da göbeğinize giren ağrı var mı ay ben çok korktum giriyor benim çok ayakta kaldım ondannmı acaba gaz mı bilemedim

Na şundan. Şimdi eltimin bebelerine o baktı, deneyimlidir diye bişi soruyorum biz aldık onu/alıcaz onu diyor hep. Ateş ölçer, tırnak makası eltimdenmiş mesela setini alacakmış. Park yatağı aldılar, böyle değişik ana kucağı beşik tarzı bi şeyi aldılar, dolabını aldılar, hastane çıkışını aldılar (cici ama ben farklı renk isterdim mesela) zıbınlar, kanguru, tulum, dış kundak hepsi alındı. Araba mevzusunu biliyosundur onlar aldı ama beğenmedim iade ettim falan. Hevesliler de ben de hevesliyim ilk ve belki tek bebişim olcak 🥲
Ay ne zor hic hic bana da gore degil. Ama yapacak bisey yok . Bence kendin al heves ettigini . Arkadasim almis esim dostum almis dersin . Ben aldim dersin . Cok merakliysalar parasini versinler sen ustune koy. Iyi niyet evette biyerden sonra cilki cikiyor bu durumun. Sanki ilk cocuga heves edebilecegini bilmiyolar. Eltinle aran yakinsa ona citlat anlar belki 😄

Kızlar aniden kasığınıza ya da göbeğinize giren ağrı var mı ay ben çok korktum giriyor benim çok ayakta kaldım ondannmı acaba gaz mı bilemedim
Kiz ben dun oluyodum yaaa gaz mahvetti beni nefessiz kaldim. Oyle dirumlar bi soda icmeyi dene hizli hizli belki iyi gelir. Ama kasiksa bana da oluyo arada. Cok oturursam ya da syakta kalirsam. Cok oturdaysan hareket et ayakta kaldiysan dinlen geciyo.

Ay ne zor hic hic bana da gore degil. Ama yapacak bisey yok . Bence kendin al heves ettigini . Arkadasim almis esim dostum almis dersin . Ben aldim dersin . Cok merakliysalar parasini versinler sen ustune koy. Iyi niyet evette biyerden sonra cilki cikiyor bu durumun. Sanki ilk cocuga heves edebilecegini bilmiyolar. Eltinle aran yakinsa ona citlat anlar belki 😄
Arkadaşım yenidoğan biberonu almış sen daha büyük aylar için al falan dicem biberon için. Diğerlerinde de buluruz bişi, bana kimse hediye almıcak mı canım arkadaşlarımdan kime ne 🥲

Bana da dedi ki kv ben iste yelek orucem hirka orucem. Guzelce soyledim ben sevmiyorum hem zaten evler de sicak giydirmem . Ama heves ediyosan yap bi tane saklariz . Allahtan onlar hic karismiyolar gerci onlarda hic karismiyo😂😂😂 bizden bisey cikmasinda 😂😂 ama raziyim ne kadar varsa param onu alirim. Misss 🤗

Bana da dedi ki kv ben iste yelek orucem hirka orucem. Guzelce soyledim ben sevmiyorum hem zaten evler de sicak giydirmem . Ama heves ediyosan yap bi tane saklariz . Allahtan onlar hic karismiyolar gerci onlarda hic karismiyo😂😂😂 bizden bisey cikmasinda 😂😂 ama raziyim ne kadar varsa param onu alirim. Misss 🤗
Bizimki eltime ördü, ben üzülürüm diye bana da örecekmiş 🥲 örsün neyse aman giydiririm evde 😅

X