Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
İstanbuldaymış mağazası başka yerde de satılıyosa göremedim. Sanmıyorum sadece işte sabitleme kısmı farklı yazmışlar ikisini de kullananlar çok fark yok diyolsr diye okudum heo
Babybjörn kullanıp bu ürünü anasına danasına alanların yorumlarına bakmıştım ben, eleştiren de var memnun olan da çok tabi. Araştırıp bakacağız artık. Smile yazana naylon gibi diyenler olmuş, bana da öyle geldi. Aşırı fiyat farkı yok ürün zaten muadil, muadilin muadilini alacağız yakında tşkler ekonomi ajckdksk

Eklentiler

• IMG_3639.png
    203,3 KB · Görüntüleme: 31
Çok geçmiş olsun, dün aklıma geldin yazacaktım da dedim belki bayramda rahat rahat dinleniyordur meğerse neler çıkmış
Ah sorma enteresan bir bayram tatili oldu benim için. Teşekkür ederimm.. Doktor osteocare önerdi bu kalça bel ağrısı için. Bunun ne olduğunu bilen var mı? İlaç mı vitamin / mineral takviyesi mi ?
Bir de yine bilgi paylaşımı olarak Ocean Mummy'i 3-4 gündür içmiyordum aşırı bulantı yaptığı için. Dün akşam denedim yine kusma atakları yaşattı bana. Tamamen bıraktım onun yerine de elenatal2 diye başka bir şey önerdi.

Canımm sordum bugün mesaj attım. Osteocare diye bir şey önerdi. Ne olduğunu da tam bilmiyorum da biraz araştırıp onu alacağım. Benim bel ağrım hiç olmadı, 1 aylıkken 5 haftalıkken falan da olmamıştı. Zaten bel ağrısından ziyade kuyruk sokumu, kalça kemikleri ağrısı gibi. İnternetten baktım işte bazı hekimler yazmış ki bebek büyümeye çalıştığından kendine yer açıyor, vücudun denge merkezi değişiyor, pelvik kasları zorluyor falan ama bunlar bu sıralar olur mu ki daha erken değil midir yani

Bence siz en kalitelisini alın içinizde aklınızda rahat etsin böyle basit konular sizde dert olmasın
Dhdlcjslxjd hanımefendi siz niye ana kucağı üzerinden bana bilendiniz acaba gerçekten çok komiksiniz. Kadın fikir soruyor ben de kendi fikrimi ve okuduğum yorumları söylüyorum, sizin için iyiyse alın geçin, keten hakkında neden makale yazıyorsunuz burada acaba onu anlamadım. Sanki hayatımızda keten görmedik biz yav. Herkes çocuğu için en iyisini ister gücüm yettiğince alacağım elbette. 6 aydan sonra kullanılmıyor dediğiniz ürünü 2.aydan 10.aya kadar kullandı benim arkadaşım, araştırmadıysanız fikriniz yoksa bari bilenlere şov yapmayın.

Bilenmedim niye bileneyim sadece dalga geçer gibi yazış tarzınız hoşuma gitmedi daha önce muhabbetimiz olmadığı için bana öyle gelmiş de olabilir ayrıca bebeğin kilosuda etken durum benim arkadaşım bebeği kiloluydu belli aydan sonra kullanmadı ondan o şekilde dedim

Belki de doktora sorarak yoga ya da platese gidebilirsin ozaman agrilarin azalir. Genelde oneriyorlar bunu.

Hanimlar sakin yahu :) evet yorumlarda ben de okudum ama sanirim keten kiyafette ve bu tarz kumasta ayni degil. Herkesin beklentisi baska aslinda. En cok begenen de hic begenmeyen de bi kistas degil bence. Ama tabi insan yorum almak istiyor icimize sinen yorumlari baz alarak butcemiz dahilinde deneyimleyegiz.

Baby Jem Babyjem Katlanır Banyo Seti 5'li

Evi kucuk olan arkadaslar bence cok mantikli
Ayyy tevafuk oldu. Şimdi sen bunu yazmışken ben ulu orta bir tartışma konusu açayım şöyle herkese Bayramda eşimle annem arasında geçen ufak çaplı bir tartışmaydı bu. Bugün de tabi ki eşimle ben uzattık biraz çok sinir oldum.
Şöyle ki annem yenidoğan bebeklerin de yıkandığını, yazın doğan bebeklerin doğumdan itibaren her gün, kışın doğan bebeklerin gün aşırı 3-5 dk banyo yaptırıldığında daha hızlı büyüdüğünü, işte rahat uyuduğunu, iyi geldiğini falan söyledi. Eşim de internetten bakıp dedi ki göbek kordonu düştükten en az 2 gün sonra bebek yıkanırmış. Yani 1 hafta sonra ilk banyosu yaptırılır dedi. Benim kardeşimle aramda yaş farkı var biraz ve ben onun bebekliğini çok net hatırlıyorum gayet göbek kordonu varken yıkamışlardı her gün. O da yaz bebeği olduğu için havalar sıcaktı tabi bayağı. Yani göbek kordonu mikrop falan kapmadı bebek de rahat uyudu büyüdü maşallah. Şimdi 22 yaşında dermişim :) Neyse kızlar yani annem yıkanır dedi kocam yıkanmaz, yıkanırdı, yıkanmazdı... Annem de dedi böyle her şeye karışacaksanız ben de gelip bakmam o zaman sizin çocuğunuza gelir kendi kızıma bakarım sadece. Eşim de bişey demedi uzatmadı falan ama sonradan bana dedi tabi. Annenler yanlış biliyor, her şeyi modern tıbba göre yapacağız, doktor yıkamayın derse yıkamayacağız falan dedi bana. Ben de her şeyin %100 modern tıbba göre olmasına pek sıcak bakmıyorum. Çünkü onun bir sonu yok. Geçen bir topicte ek gıdada plastik kaşık, silikon kaşık, gümüş kaşık, cam kaşık tartışması bile gördüm yani. Modern tıpta yeniliklerin sonu yok ve eskilerin bildiklerinden de yeri geldiğinde yararlanmakta fayda var diye düşünüyorum. Yine başka bir tartışmada mesela eşim bebeği öpemezsiniz 5 yaşına girene kadar dedi, annem babam da o kadar sakınan göze çöp batar dedi. Ben burada eşime hak verdim ama ilk 6 ay - 1 sene falan hani. 5 yaşından sonra kim öpsün çocuğu zaten. Banyo konusunu aşamadık en son tartıştık konu saçma sapan yerlere gidip ben ağlayınca sinirden kapandı. En son annem bana baksın sen de kendi annenle bebeğe bakarsın, babaannesi varken annesine ihtiyacı yok zaten bebeğin falan dedim olay iyice büyüdü. Siz ne düşünüyorsunuz yenidoğan bebek yıkanır mı yıkanmaz mı? :)

kızlar bir şey sorucam
fetal dna testi için eve gelip kan alıyolarmış sanırım
evde kan aldırmak doğru mu? riskli değil mi?a

Açılın ben hemşireyim. Evde kan almaktan hiçbir şey olmaz kan damarda minicik bir delik açılarak alınır en fazla kolunuz morarabilir başka hiçbir sıkıntı olmaz

Bu kumaş yakar dediğim için “keten kumaş hakkında biraz bilgisi olan yakmayacağını bilir ” diye yazıp bana isimsiz sataşan sizsiniz. Tabi ki bununla dalga geçerim, ciddiye alıp dolabımdaki keten parçaları mı gösterseydim? Asıl o komik olurdu.
Elbette bebeğin kilosu etken ama bir dünya ortalaması vardır, sizin arkadaşınızın bebeğinin iri olması bir istisna. Her durumda ortalamaya bakılır çünkü. Bu ürün 9-10 ay rahat kullanılıyor genelde.

Eşin anladığım kadarıyla çok pinpirikli annenin dediği gibi sakınan göze çöp batar her şeyden koruyacağım diye çocuğun bağışıklığını çöpe atıyor evet her şey eski usül olmamalı buna bende katılıyorum ama bazen annelerimizin de bir bildiği vardır diyorum sonuçta hepimiz lüks eşyaların içinde sürekli doktor kontrollerinde büyümedik o şartlarda bile bizi yetiştirmişler sıkıntısız eşine de bunu anlatmak lazım annenede biraz güncel bilgilerden haberdar etmek lazım orta yol bu şekilde bulunabilir

Kuzum ben arkadaşımla konuştum geçen kullandığı takviyeleri atmıştı hamilelikte onda da osteocare vardı. Takviye o da bildiğim kadarıyla, ben de isticem doktordan bel sırt ağrısı öldürüyor beni. Pilatese devam etmek istiyorum ama bebek beklerken ayda 3-4 bin oraya vermek istemiyorum pek

Geçen kk'de tartışma konusu oldu bu, baya banlananlar çıktı :)) birileri yıkanır diyor birileri o bebeğin üstündeki beyaz katmanın gerekli olduğunu ve yıkanmaması gerektiğini söylüyor. Sabun şampuanla foşur foşur değil ama suyla hafif silinerek temizlenmeli diyenler bana daha mantıklı gelmişti

Valla zor bi soru ama uzuldum boyle bir tartisma yasamaniza. Anneler biraz eski usul hep benim annemde oyle herseyime laf edeceksen bakamam soyliyim dedi ama sanirim doktora bi sorarim yeni cocuk yapmis arkadaslarima sorarim sonra hangisi kafama uyuyorsa onu yaparim yine . Zaten modern tip olayi genel gecer. Oyle kitaplardaki gibi buyutucem diye cocugu skintiya sokmaya gerek yok . Eskilerden de akil alacagiz pek tabi. Unutmayakim ki her cocuk kendine munhasir kendine ozgu . Kitaplardan destek almak ok ama koru korune uymak benim icin no simdilik rafa kaldirin bence bu konuyu. Sonrasinda duruma gore karar verirsiniz.

Editttt:::: opme konusu da asiri bebekken ben bile kiyamam ama 3 ayliktan sonra falan anneme babama aileme de yok opemezsin demem. Onlar zaten nasil davranmalari gerektigi bilirler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…