Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
15. Hafta da burun kanaması yaşayan var mı ve şiddetli baş ağrısı
Ben 19. Haftamdayım birkaç gün önceye kadar nerdeyse 1 hafta gibi bir süre, gün içinde burun kanamalarım oldu. Ve 3 gün boyunca geçmeyen bir baş ağrım vardı duş aldım, alnıma buz koydum. Ve tabi bol bol su içtim sonunda geçti çok şükür.

yaa benim eşim bebek gelince kediyi sahiplendirsek mi acaba çok tüy döküyor dedi çok üzüldüm geçen gün kayınvalidem de sordu otururken napıcaksınız diye ama sanki vermemizi ister gibi sordu geldi bana evet tüy döküyor ama onu çok seviyorum birlikte büyümelerini isterim
Benimde görümcemin kocası kendisi iyidir falan ama her şeyi bildiğini sanar böyle her konuda fikri olan adamlar olur ya öyle. Çocuk olunca kediyi napcaksınız falan dedi dedim öyle kıl tüy büyümesiydi akciğerde o bu bunlar uydurma ben birçok makale okudum araştırdım bu konuda çok netim dedim daha bir şey diyemedi kedime düşkün olduğumu biliyorlar bide çok akıllı uysal kedim onu bırakmam yani. Belki bebeğin ilk geldiği dönem tüy tıraşı olabilir bir kereye mahsus. Birsürü kediyle büyüyen bebek var sorun olmaz aşıları tamsa. Onlarda bizim bebeğimiz

IMG_1384.jpeg

Benimde görümcemin kocası kendisi iyidir falan ama her şeyi bildiğini sanar böyle her konuda fikri olan adamlar olur ya öyle. Çocuk olunca kediyi napcaksınız falan dedi dedim öyle kıl tüy büyümesiydi akciğerde o bu bunlar uydurma ben birçok makale okudum araştırdım bu konuda çok netim dedim daha bir şey diyemedi kedime düşkün olduğumu biliyorlar bide çok akıllı uysal kedim onu bırakmam yani. Belki bebeğin ilk geldiği dönem tüy tıraşı olabilir bir kereye mahsus. Birsürü kediyle büyüyen bebek var sorun olmaz aşıları tamsa. Onlarda bizim bebeğimiz
Kesinlikle onlarda bizim bebeğimiz🤍 aşı konusunda çok rahat davrandık maalesef önümüzde ki ay bir veterinere götüreceğim eksiği varsa eğer olması için çünkü uzun süredir bir aşı vs yapılmadı

Ben 19. Haftamdayım birkaç gün önceye kadar nerdeyse 1 hafta gibi bir süre, gün içinde burun kanamalarım oldu. Ve 3 gün boyunca geçmeyen bir baş ağrım vardı duş aldım, alnıma buz koydum. Ve tabi bol bol su içtim sonunda geçti çok şükür.
Demek gebelikten bende de dün oldu kısa sürdü banyo da oldu acaba dedim sıcak su mu yaptı yada burnuma su çektim o mu yaptı

Demek gebelikten bende de dün oldu kısa sürdü banyo da oldu acaba dedim sıcak su mu yaptı yada burnuma su çektim o mu yaptı
Tabi biraz hassas olmak lazım çünkü zaten vücudumuz eskiye nazaran daha hassas🥲 ama su çok sıcak olmadığı sürece yapmaz ben zaten baya soğuk suyla yıkanırim genelde. Ki baktığım videolarda falan bu dönemlerde burun kanaması olabilirmiş.

kızlar benim bulantım önceki haftalara göre azaldı ama iştahım hala yok, canım bişey istemiyor 😒 nasıl olcak bu iştah meselesi var mı düzelen?
bir de yalnız kalamama durumum var yalnızken ağlayasım geliyor hep :KK43: ne kadar saçma
kayınvalidem alt katımızda oturuyor bütün gün insanları da rahatsız etmek istemiyorum ama yalnız olunca daralıyorum çok

kızlar benim bulantım önceki haftalara göre azaldı ama iştahım hala yok, canım bişey istemiyor 😒 nasıl olcak bu iştah meselesi var mı düzelen?
bir de yalnız kalamama durumum var yalnızken ağlayasım geliyor hep :KK43: ne kadar saçma
kayınvalidem alt katımızda oturuyor bütün gün insanları da rahatsız etmek istemiyorum ama yalnız olunca daralıyorum çok
BANA ağlama duygusu gelmiyor da yani bunalıyor insan çünkü birşey yapamıyoruz yoruldum bıktım temizlikten diye söylenmelerimi bile özledim iş bile yapmamak korkudan sürekli telefona bak TV ye bak insan bıkıyor deliriyor, valla benim kaynanam da gelmiyorum diye laf söyler istiyor bekçi gibi hep yanında kalayım 😅 şanslısın o konu da :)

Kaynım aramış eşimi, küçük bebenin hiç giymediği kıyafetler var babamla göndereyim mi demiş. Bizimki de hayır diyemiyormuş tamam demiş. Bebiş erkek olursa artık tarzı biraz feminen olacak 😅 yandık bizim biraz insan idare etmeyi öğrenmemiz lazım
Eneeeee "cinsiyeti belli olsun da bi" Deseymiş keşke 😅 kız bu gidişle siz birşey alamadan bebeğin herşeyi tamamlanacak.

Ben çok yiyorum kuzum. İştahtan değil ama midem boş kalınca bulanıyor ondan. Kendine uğraş bulman lazım canım. Tabi hep kayınvalidenlere inemezsin. Kendine program yap, sabah yürü, kahvaltı, sonra güzel bi diziye başla, sonra yemek vs. Geçer zaman kuzum. Hobin falan varsa onlara yönel.

Ben de sadece çok sevdiğim şeyleri az yiyebiliyorum, kilolu biri hiç olmadım ama yemek yemeyi çok severim. Mide bulantılarımın çok fazla olduğu dönemde yemek yemediğim için midem küçüldü diye tahmin ediyorum. Hormonlar etkilenebiliyor ama ben hastalık vs olmadıkça kayınvalideme zorla gittiğim için aklıma bile gelmez 😂 şanslısınız. Doğum ve bebek bakım, gelişim psikolojisi kitapları okuyabilirsiniz bu süreçteki en iyi yatırım bu bence.

Kesinlikle onlarda bizim bebeğimiz🤍 aşı konusunda çok rahat davrandık maalesef önümüzde ki ay bir veterinere götüreceğim eksiği varsa eğer olması için çünkü uzun süredir bir aşı vs yapılmadı
İç dış paraziti düzenli yaptırıyoruz diğer aşıları bizimde atladığımız oldu çünkü inanılmaz pahalı veteriner kontrolleri yemesine falan dikkat ediyoruz kalitede ama aşılar keşke bu pahalılıkta olmasa veteriner kontrolleri de o şekilde olur olmadık şeyler çıkarıp para alıyorlar bazen

Kızlar ben dayanamıyorum artık bundan alıcam 1 ay sabretmana çok uzun geliyo 🤣🤣
Ben alalı n
biraz oldu kesinlikle çok memnunum. Biraz modum düşüp kafamda bebeğim iyi mi diye düşünmeye başlayıp doktor perilerim gelince açıp 30 saniye falan dinleyip kapatiyorum. Ruh halime göre aralıklarla yapıyorum bazen hergun bazen 3 4 güne bir dinliyorum. Zararını bilmiyorum ama stres yapmaktansa bunun daha az zarar vereceğini düşünüyorum

BANA ağlama duygusu gelmiyor da yani bunalıyor insan çünkü birşey yapamıyoruz yoruldum bıktım temizlikten diye söylenmelerimi bile özledim iş bile yapmamak korkudan sürekli telefona bak TV ye bak insan bıkıyor deliriyor, valla benim kaynanam da gelmiyorum diye laf söyler istiyor bekçi gibi hep yanında kalayım 😅 şanslısın o konu da :)
evet ben de öyleyim tüm gün :KK43:
sabahları kalkıp evi topladığım temizlediğim çamaşırları attığım nevresimleri değiştirdiğim, sonra mis gibi bi kahvaltı kahve yaptığım günler çoooook uzakta kalmış gibi.. iştahım açılsın halsizliğim geçsin diye tek yaptığım şey beklemek… inşallah sabrın sonu selamet olur 🙏🏻

Ben çok yiyorum kuzum. İştahtan değil ama midem boş kalınca bulanıyor ondan. Kendine uğraş bulman lazım canım. Tabi hep kayınvalidenlere inemezsin. Kendine program yap, sabah yürü, kahvaltı, sonra güzel bi diziye başla, sonra yemek vs. Geçer zaman kuzum. Hobin falan varsa onlara yönel.
canım inan uğraş da bulamıyorum bazı günler çoook halsizim 😞 ne zaman geçecek diye bekliyorum hep

Ben alalı n
biraz oldu kesinlikle çok memnunum. Biraz modum düşüp kafamda bebeğim iyi mi diye düşünmeye başlayıp doktor perilerim gelince açıp 30 saniye falan dinleyip kapatiyorum. Ruh halime göre aralıklarla yapıyorum bazen hergun bazen 3 4 güne bir dinliyorum. Zararını bilmiyorum ama stres yapmaktansa bunun daha az zarar vereceğini düşünüyorum
Bunu doktora soran var mı acaba, ben de almak istiyorum kendim alırım da beyi ikna etmek lazım onun için soruyorum :))

X