Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Benim çıkmadı bence şişkin olduğum günler çok belli oluyor ama ben onun bebek değil göbek olduğunu anlıyorum Mesela bu sabah şişkinliğim yoktu bayağı dümdüz duruyordu. Eskiden hamile değilken çok şiştiğim günler bile 5-6 aylık gibi dururdu :) Ne kadar geç o kadar iyi canım öyle deme devamlı kıyafet almak zorunda kalırız yoksa gittiği yere kadar gitsin böyle 5-6 aydan sonra kaçarı yok zaten

Evet canım ama toplum buna hazır olmadığı için ilk iki sene epey garipsendik. Kendi ailelerimiz durumu biliyordu, anlıyordu, anlayış gösteriyordu ama 1.derece akrabalar, annelerimizin komşuları devamlı "kocan nerede, karın nerede, niye ayrı geldin, bir sıkıntı yok inşallah, şimdiden kocanla ayrı kalmaya alışma böyle, onu da alıştırma..." vır vır vır konuşup durdular yani. Ben de baktım bu durumdan gocunursam daha da üstüme gelecekler. "Sırf kocamın peşinde gezecem diye ailemi mi görmeyeyim, aylardır zaten görmemişim diyordum. Ay o benim evcil hayvanım değil her geldiğim yere getirmeme gerek yok diyordum Ceza verdim evde bıraktım diyordum " Gıcık oluyorlardı. İnanmazsın ama öz teyzem bile beni bu konuda tembihleyenlerden biriydi. Sonra kendi kızı evlendi, o da gurbete gitti. 1 yaz yapışık ikiz gibi gezdiler, bu sene sordum ne yapacaklar diye. Kocası gelmiyormuş kendisi tek geliyormuş bayramda, ailesiyle birlikte memlekete gideceklermiş :) Bak üstelik kuzenim zaten kayınvalidesiyle yakın yaşıyor. Bizim gibi ikisi de aileye uzak değil. Derken canım evliliğimizin 4. senesi bittiğinde biz artık bir ekol haline geldik, şimdi başta bizi eleştiren herkes bu yöntemi uyguluyor

Hiçbir şey demedi
Bizde onlara da baktı burun kemiği belirgin, yarık damak durumu yok bak falan diye gösterdi. Muhtemelen sorun olmadığı için bir şey söylememiştir ama mutlaka bakmıştır sen içini ferah tuttur. Kız belki de bebişin, daha narin boyunlu bak

oh ne güzel ya . verdiğiniz cevaplar bir bir yerini bulmuş peşinizden gelene de önderlik yapmışsınız bence de iki tarafta uzak olduğundan yaptığınız çok mantıklı . sonuçta aylarca süren bi bayram tatili yok. herkese beraber vakit ayırmanız zor

Aynen öyle canım yeri geliyor 3-5 ay ailemizi hiç göremediğimiz oluyordu. O kadar ailene uzak kal sonra da kalk kayınvalidene git, iki ay daha bekle ki kendi aileni göresin bir sonraki bayramda. Niye ne gerek var, kayınvalideme, kayınpederime hasretimden mi öldüm yani herkes kendi ailesini özler. Diğer tarafa da kocasının / karısının hatrı için, saygıdan, arada bir hayır duası almaya gider. Bana göre tabi :) Ki bak Allah razı olsun kayınvalidem annem olsa bu kadar iyi olabilir, kayınpederim de aynı şekilde çok şükür ama yine de hasretliğini çekmiyorum yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…