Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Kuzum 13te bebişler artık ellerini ayaklarını kendi isteğiyle hareket ettirebiliyorlarmış. Genelde ikinci gebeliklerde bu hareket hissediliyomuş ama belki iç karnın küçüktür ondan hissediyosundur neden olmasın

Yani tam ikinci hamilelik sayılmaz benimki 14 haftada kaybetmiştim diğer bebeğimi. Bi hareket falan da hissetmemiştim. Ama bana da iç karnı küçük gibi geliyor.Cok heyecanlanıyorum gerçekten tam bi hareket hissedeceğim gun için zaman hemen geçsin bu konuları konusalim Son kontrolde ultrasonla bakarken tam tur bile hareket etmişti küçücük şeyin o kadar hareket edebildiğine çok şaşırdım masallah tamamen mucizevi bisey Rabbım şükürler olsun

Yok yok genelde ikinciler hissediyor da senin de iç karnın küçüktür ondan hissediyorsundur anlamında dedim ya evet ben daha 10 haftalığım kolu bacağı var, daha 3 cm ama kolu var yani çok ilginç çok mucizevi

İsteriz isteriz gözlerimiz bayram etsin. Ben de büyük beden elbise bakmaya başladım 42 beden falan çok tatlı elbiseler var ama tabi öncelik bebişlerin eşyaları.
Ya işte beden kestiremiyorum bende bugün kendime muslin pant aldım l. W.. hamile bölümünden çok ferah duruyordu içim yanıyo benim sürekli görümcemin çocuklarınında sünneti var ağustosta son an alcam ona

Kızlar tüm aldıklarım bunlar oioi de indirim var diye şuan aldım geriye kalanları genelde markalı koydum sizinde bulmanız kolay olsun diye oioiler pompa çanta önlükler ateş ölçer puset örtüsü daha gelmedi daha dün sipariş verdim diğerleri çok güzel tavsiye ediyorum hepinize

Eklentiler

• IMG_9815.jpeg
    42,3 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_9813.jpeg
    45,8 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_9812.jpeg
    57,7 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_9811.jpeg
    59 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_9810.jpeg
    51,2 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_9809.jpeg
    103,6 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_9808.png
    279,4 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_9807.png
    576,3 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_9806.jpeg
    57,4 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_9805.png
    297 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_9804.png
    283,9 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_9803.png
    230,3 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_9802.jpeg
    53,4 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_9800.png
    214,8 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_9799.png
    284,7 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_9798.png
    237,1 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_9797.png
    174,2 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_9796.png
    336,8 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_9795.png
    380,3 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_9794.png
    273 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_9793.png
    379,1 KB · Görüntüleme: 33
Kuşum biri 9+ ay diyo ona erken değil miymiş biraz

Ay bu kadar şeyin hangisinin ihtiyaç olduğunu hangisinin alınacağını nereden biliyorsunuz benim ilk gebelik 12+1 deyiz hiç bir şey almadık. Ne ihtiyaç ne değil bilmiyorum da hsjsjsj Allah bi yoluna koyar diyorum

Muhteşem güle güle kullansın bebişin inşallah ❤

Ay bu kadar şeyin hangisinin ihtiyaç olduğunu hangisinin alınacağını nereden biliyorsunuz benim ilk gebelik 12+1 deyiz hiç bir şey almadık. Ne ihtiyaç ne değil bilmiyorum da hsjsjsj Allah bi yoluna koyar diyorum
Bende bilmiyorum deneyimleyenlerden yorum aldım canım benimde ilk gebeliğim ve işten 2 haftaya ayrılıyorum biraz mecbur kaldım almaya açıkcası
Muhteşem güle güle kullansın bebişin inşallah ❤
kuzummm teşekkür ederim inşallaah sizlerde en güzellerini alacaksınız zamanı gelince

Bende hissettim 2 defa kanat çırpıyor gibi elimi bıraktığımda avuç içim kadar keseyi hissettim 12+5 olduk biz

Babaanne iki zıbın aldı bende 7. Aya kadar almayı düşünmüyorum ya

Canım çoğumuzun ilk gebeliği bakıp, görüp, araştırıyoruz, burdan birbirimize yoldaş oluyoruz burası çok öğretici bir yer. Birimizin bilmediğini diğeri biliyor ❤ kervan yolda düzülür, seninki de olup gidecek hepimizinki gibi

Kızlar düzenli beslenebiliyor musunuz dicem ama bazılarınızın bulantısı hala tavan o yüzden sorayım mı emin olamadım. Ne bileyim kahvaltıda yumurta peynir domates salatalık falan tüketmeyeli herhalde 2 ay oldu. 6 öğün falan hak getire o ayrı ama bu düzene mide bulantıları geçince mi başlamak lazım

Bende hissettim 2 defa kanat çırpıyor gibi elimi bıraktığımda avuç içim kadar keseyi hissettim 12+5 olduk biz
Evet evetbiste bende hissediyorum o kese seklini dışarıdan da sabahları o minik yuvarlak kese belli oluyor yumruğun kadarcık bi yere yayılıyor. Zaman bi an önce geçsin

Benım bulantım hıc olmadım kahvaltıda yumurta,domates,avakado kuruyemiş gün içinde muz kefir yemek düzenli yiyorum sadece abur cümbür paketlı ürün yemıyorum kilo almadım da vermedımde şuna iyi gıdıyor gibi bakalımsizin de bulantı bıtınce başlarsınız merak etmeyin zaten bebıs şuna sizi yiyo bulantı gecınce siz yedikçe ona gecer

Ayy masallah neler neler almışsınız güle güle kullansın minikbenım duam ikiz bebeklerimden kalma cok eşyam var ama hepsi paketli kaldırılmış annemın evinde kendımı hazır hissettiğim zaman dökerim galıbabir şey almama gerek kalmaz ama şu ek gıda donemı seylerı almamıştım guzelmıs baya birde ben phılıps bıberon suluk emzık almıstım onlarda cok güzel biraz pahalı ama kalıtelı bakın ıstersenız

13.haftaya girdim. Halen yumurta yiyemiyorum. Asla düzgün ve düzenli beslenemiyorum. Yemek yaparken aşırı zorlanıyorum. Ailem uzakta yapıp gönderen de olmayınca ne bulursak midem neyi kaldırırsa onları yiyoruz. Genelde karbonhidrat oluyor et tavuk falan hiç. Paketli ve hazır da yiyoruz Bu yüzden bir kilo kadar almışım. Okullar kapanınca memlekete gideceğiz, başkası pişirince yerim gibi geliyor inşallah. Sağlıklı beslenirdim eve ekmek bile almazdık şu an ekmeksiz yiyemiyorum hiçbir şeyi.

Ben de siz gibiyim bulantım hiç olmadığı için sabah kahvaltıma dikkat ediyorum yumurta 2 güne bi yemeğe çalışıyorum her gün sıkıyor yoksa. Peynir zeytin domates salatalık mutlaka oluyor. Öğretmen olduğum için saatleri şaşıyor tenefüste vakit oldukça artık. gün içinde acıkıyorum az az yiyorum sık yiyorum. Paketli gıda yerine dediğiniz gibi ceviz muz kiraz karpuz erik vb meyveler o yoldan ilerliyorum suya çok önem veriyorum . Akşam öğününde haftada 2 /3 gün et tavuk balık geri kalan sebzeli yemekler yaanına yoğurt veya semiz otu vs mutlaka koyuyorum normalde et sık yiyen biri değilim çocuk için yiyorum bu arada kilo da almadım. Sık ama az yemek çözüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…