Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Kızlar günaydın. Dün gece yine eşimin teyzesinde kaldım. Sabah sucuklu tost yaptı bana zorla yedirdi. Yemicem dedim yine yedirdi 🥲 pişirdi iyice bi de köyden falan geliyor ama inşallah sorun olmaz, ağır geldi bitiremedim hepsini zaten
Marketten olmadığı sürece kıyma gibi geliyo kasap sucuğu. Ben de bir kere kasaptan alıp güzelce pişirip yedim.

birsey olmaz sanırım ya ben hiç uymadım bu kurallara sucuk hazır patates kızartması falan yiyorum ama çay kahve sigara alkol paketli şekerli ürünler, kola gibi gazlı içecekler falan tüketmiyorum hiç sifir yani. sigara zTen normalde de icmem, kola ve paketli abur cuburdan da uzak dururum hamilelikten oncede boyleydi.
cay kahve ve alkole elveda demis oldum 🙂 zaten onlari da az icen biriydim zorlamiyor bu durum beni

A AssErr gebelikte doktor seçimi çok önemli. Bazı doktorlar gerçekten ne yazık ki bilgisiz oluyor biraz ya da çok ezbere şeyler söylüyor.ciddi bir konu olunca (kanama vs gibi durumlar) mutlaka iki üç doktora danısıyorum… En güzeli çok genç ya da yaşlı olmayan tecrübeli bilgilendiren bir hekim ile ilerlemek. Ama şu bir gerçek, eğer bebek sağlıklı ise kolay kolay olumsuz durum yaşanmıyor. Annelerimizi düşünsenize kaç kez gitmişler doktora… şans eseri sağlıklı doğmusuz 😃

Şükürler olsun bugünde alışveriş yapıldı😂😂😂 artık kendime anca pantalon genel alışveriş çocuğuma yapıyorum yedi maaşı daha gelmeden😛 olsunn sağlıkla gelsinde 🥰 kızlar bunlar bayaadır gözüme çarpıyordu kullanan arkadaşlar çok memnun oldum t… bölmüyor tek çekim yapıyor h…b… taksit yapıyor haberiniz olsun😘

Eklentiler

• IMG_9780.jpeg
    IMG_9780.jpeg
    88,3 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_9781.jpeg
    IMG_9781.jpeg
    51,9 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_9782.jpeg
    IMG_9782.jpeg
    128,1 KB · Görüntüleme: 66
Kızlar gebelikte antibiyotik kullanan oldu mu aranızda? Doktoruma soracağım ama ciddi zararı oluyormuymuş acaba? İnternette bazı antibiyotikler kullanılabilir yazıyor…

Kızlar gebelikte antibiyotik kullanan oldu mu aranızda? Doktoruma soracağım ama ciddi zararı oluyormuymuş acaba? İnternette bazı antibiyotikler kullanılabilir yazıyor…
B grupları kullanılabiliyor, zorunda olunca mecbur enfeksiyon daha çok riske atıyor bebişi. Ben idrar yolu enfeksiyonu için kullandım

Orangegreysky Orangegreysky teşekkürler canım. Benim çürük olmayan dişim apse oldu sanırım. Altı şişmiş zonklama ile uyandım, gebelikten mi bu hassasiyet oluştu onuda anlamadım ama yarın doktoruma soracağım.

Şükürler olsun bugünde alışveriş yapıldı😂😂😂 artık kendime anca pantalon genel alışveriş çocuğuma yapıyorum yedi maaşı daha gelmeden😛 olsunn sağlıkla gelsinde 🥰 kızlar bunlar bayaadır gözüme çarpıyordu kullanan arkadaşlar çok memnun oldum t… bölmüyor tek çekim yapıyor h…b… taksit yapıyor haberiniz olsun😘
Paylaştığın için teşekkür ederiz kuzum. Her alan böyle paylaşsa birbirimizden çok şey öğreniriz valla 😍

Orangegreysky Orangegreysky teşekkürler canım. Benim çürük olmayan dişim apse oldu sanırım. Altı şişmiş zonklama ile uyandım, gebelikten mi bu hassasiyet oluştu onuda anlamadım ama yarın doktoruma soracağım.
Gebeliktendir muhtemelen kuzum bebiş yeterli kalsiyumu alamayınca anneden çekiyomuş diş sorunları ondan oluyomuş. Bi git bakalım ne diyecekler

A AssErr gebelikte doktor seçimi çok önemli. Bazı doktorlar gerçekten ne yazık ki bilgisiz oluyor biraz ya da çok ezbere şeyler söylüyor.ciddi bir konu olunca (kanama vs gibi durumlar) mutlaka iki üç doktora danısıyorum… En güzeli çok genç ya da yaşlı olmayan tecrübeli bilgilendiren bir hekim ile ilerlemek. Ama şu bir gerçek, eğer bebek sağlıklı ise kolay kolay olumsuz durum yaşanmıyor. Annelerimizi düşünsenize kaç kez gitmişler doktora… şans eseri sağlıklı doğmusuz 😃
benim annem hic gitmemis doktora bana hamileyken sadece dogurmaya hastaneye gitmis 😂 kardesimde ise tek bir sefer 7 aylikken gitmis sonra yine dogurmaya gitmis. Biz bilmiyorduk o zaman ters birseyleri dedi :) ikimizi de normal dogurmus, nerdeyse ayakta dogurcaktim dedi oyle kolay olmus hersey birsey bilmezken 🙂

benim annem hic gitmemis doktora bana hamileyken sadece dogurmaya hastaneye gitmis 😂 kardesimde ise tek bir sefer 7 aylikken gitmis sonra yine dogurmaya gitmis. Biz bilmiyorduk o zaman ters birseyleri dedi :) ikimizi de normal dogurmus, nerdeyse ayakta dogurcaktim dedi oyle kolay olmus hersey birsey bilmezken 🙂
Benim annem de hep anlatır “sana hamileyken bi hamile olduğumu öğrendim bir de doğuma gittim” diye. Öyle takviye vitaminler folik asit falan da yok tabi. 😀

Kızlar almayı düşünen varsa 129 tlye düşüyor altında kupon var ben aldım yorumları çok güzeldi
Kızlar benim de bundan var cok kullanışlı ama bir yerden sonra doğru ölçüm yapmıyor bilginiz olsun.kalibre etmek gerekiyor belli aralıklarla. Kulaktan olcenlerden alacağım bu sefer

Benim annem de hep anlatır “sana hamileyken bi hamile olduğumu öğrendim bir de doğuma gittim” diye. Öyle takviye vitaminler folik asit falan da yok tabi. 😀
Valla banada annem kızıyor hep zaten çok doktora gidiyorsun ne gerek var falan diye dün gittim diyor ki bidaha 1buçuk ay sonra gidersin gerek yok gitmene ama işte dayanamıyorum bende sürekli gidip görmek istiyorum bide biraz zor oldu 1 sene uğraştık sonra şükürler olsun nasip oldu böyle her gidip gördüğümde sanki ilk defa öğrenmişim gibi mutlu oluyorum heyecanlanıyorum hala

İsteriz isteriz 😍😍 gözlerimiz bayram etsin. Ben de büyük beden elbise bakmaya başladım 42 beden falan 🤣🤣🤣 çok tatlı elbiseler var ama tabi öncelik bebişlerin eşyaları.
Benim çok yakın arkadaşımın düğünü var 5 aylığa yakın oluyoruz o zaman inşallah ben de onu düşünüyorum kara kara ne giycem diye😅

Kizlar bugün 13 haftalik olduk biz. Hareket hissetmemiz bu haftalarda mümkün değil diye biliyorum. Ama sanki ben tekme falan değil de bisey içeride kayiyormus gibi hissediyorum. Acaba kendimi dinlediğim için mi bağırsak hareketi hissediyorum. 2 gün önce de bisey hissettim karnımda elimi koydu sertti orası sonra yumuşadı gitti. Demin de kusacağımi bile bile dondurma yedim yine bisey hissettim içimde kayar gibi bu da mı bağırsak hareketiydi ki.asla tekme gibi bisey değil hissettigim belli belirsiz icimde bisey oluyor. Acaba kendimi dinlemekten deliriyor muyum😂😂 Ben uzun boylu ve zayıfım karnım da çıktı biraz.( Ama 3 kilo almışım bile🤭) Zayıf olduğum için hissetmis olabilir miyim Lütfen yanliz olmadığımı kafamda kurmadigimi soyleyin😄

X