Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Kızlar ben bugün bebek odası için ölçü aldırıp sipariş ettim . Dolap şifonyer beşik hepsini yaptırıcam . Erken mi bilmiyorum ama heves ettim yaz tatilinde hazır evdeyken son aylarda ağırlaşmadan ilgilenirim diyorum

Bana 12 haftada bırak dedi kan sulandırıcı iğneyi. 32 haftaya kadar ecopirin e devam. Kanamalarım lekelenmelerim olduğu halde bıraktırmadı hiç.
Benim doktorum da çok yoğun kanamam da bile bıraktırmadı ecoprini ve gebelik sonuna kadar da kullanmamı istiyor, pıhtılaşma sorunu olmasa da gebelik zehirlenmesi riski için gerekliymiş.

valla ben de bugün biraz letgoda gezindim. ikeanın bebek odalarını 4000-5000 gibi fiyatlardan satmaya çalışıyor insanlar hem de sıfır gibi. zaten ne sıkıntısı olcak bebek kullanıyor. oda yapmak isteyen annelere fikir olması açısından yazıyorum. yoksa siz heves etmişsiniz yaptırın tabi. ben büyük ihtimal letgodan alırım

Onların da nakliyesi beni düşündürüyor. Ayrıca nakliyeci bulmak gerekecek.

İnşallah kalıcı bir iz yara vs hiçbir şeycik kalmaz kuzum Sen de çok üzme kendini. Ben yazışmaları kaçırdım bugün gittin mi doktora nasıl geçti ?
İnşallah kuzucum toparlamaya başlamış oyun oynuyomuş kayınpederimle

Gittimmm ultrasona göre 10+1'iz, kolumuz bacağımız varmış artık bağdaş kurmuşuzzz

İnşallah kuzucum toparlamaya başlamış oyun oynuyomuş kayınpederimle

Gittimmm ultrasona göre 10+1'iz, kolumuz bacağımız varmış artık bağdaş kurmuşuzzz Eki Görüntüle 3435558
Yiaaaa 2 hafta sonra da işte boyunla gövde biraz daha ayrılıyor hareketler daha görünür oluyor Bu arada tiroit ilacı başladık 50 mg dozda 10 gün sonra yeniden kan verip gel dedi doz ayarlaması yapacağız Doğuma kadar devammış artık

Ben bıktım o ilaçtan ya alt tarafı 1 aydır içiyorum. Sabahın köründe az bi su içmek bile canımı sıkıyor

Kızlar bazılarınız alışveriş için erken diye düşünüyor biliyorum ama yavaş yavaş almaya başlayanlar varsa bizimle de paylaşırlarsa güzel olur ben 12. Hafta testlerini bekliyorum. Allahın izniyle Sonra yavaş yavaş almayı planlıyorum. Bütçemi de sarsmadan, ufak ufak alacağım. Ana kucağı, park yatak, emzik, biberon, buharda pişirici (?) vs.

bence en cok lazim olan seyler besik, anne yani park yatak, ana kucagi baby bjorn biraz pahali ama cok is goruyor. eger alerjik yapida degilse prima gibi bezlere bos yere fazla para vermeye gerek yok zTen cok sik degisiyor bez onemli olan her kakadan sonra ilik suda altini yikayip kurulamak, pisik olmuyor boylece. Ilk sene en ucuz giysilerden almak cunku hemen buyuyor temiz ikinci eller bile olabilir tanidiklardan. Bir de ilk alti 6 ay hatta 1 sene oyuncaktan birsey anlamıyorlar tek istedikler yakın temas ilgi sevgi. Ev büyükse bir de kamera ya da sadece ses cihazı, uyanınca duyabilmek için. Pişik kremi, bebek kuveti biz ikeanın almıstık güzeldi. En azından alısveriş yaparken dikkat edebilirsiniz bunlara

Babyjorn muadili merfbabyi buldum. Ona da baya iyi diyorlar. Ben ondan alacağım. Babyjorn almayı düşünen varsa merfbabye de bakabilir. Oda konusu da çok kafamı karıştırıyor benim. Bir yaşını geçince de yapılabilir gibi geliyor ama bir yanımda heves ediyor, yapmak istiyor. Evim de çok büyük değil. Az ama öz eşya almak istiyorum. Heralde zamanla şekillenecek oda konusu. Anne yanı olan park yataktan alacağım. Onda da gözüme kestirdiğim bir iki park yatak var. Buharda pişiriciler pratik mi peki sence? Veya biberon dezenfekte edici aletler var? Onlar işe yarıyor mu merak ediyorum doğrusu. Veya mama ısıtmak için aletler?

Ben bıktım o ilaçtan ya alt tarafı 1 aydır içiyorum. Sabahın köründe az bi su içmek bile canımı sıkıyor
Ya sorma benim için de yeni bir imtihan başlıyor Su zaten içemezken aç karnına su içmek zorunda kalmak. Nasıl kusmam bilmiyorum. Gözünü kapatmadan prilam iç açar açmaz tiroit hapı iç. Bir ara d vitamini iç. Akşam omega iç. Demir hapı da bir ay sonra eklenecekmiş daha. Kadın doğumcu bu ay uygun görmedi aile hekimi verse de. 4 aydan sonra demir dedi.

buharda pişirici tarzı seyler ek gıdaya geçince 6 aydan sonra alırsın bence onlarda ben ilk zamanlar kabak tatlı patates havuc gibi seyler haşlarken kullanmıstım ama tencereye oturtulan tel gibi olanlardan. sonra ezip yediriyordum. Dezenfekte edici kullanmadım hiç karbonatlı suyla siliyordum. babybjorn ikinci el almıstık daha doğrusu eşimin kardeşi vermıstı onun ustunde uyuttugum bile oldu oyle memnun kaldım yine benzer birsey alıcam ben de

Şöyle bir şey al cinsiyet öğrenir öğrenmez insanı moddan moda sokuyor Emer emmez veririz vermeyiz bilmiyorum da evde küçük bebek itemleri bile başka tatlı oluyormuş

(Fotoğraf ekledim sandım eklemeden göndermişim canım edahandro )

Eklentiler

• 312DD23C-7034-450C-B2FC-7388AC3F91C6.jpeg
    89,7 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
edahandro eğer emzirmek istiyorsan meme ucu cok tahriş oluyor uygun kremler alabilirsin örneğin unuttum adını sımdı ben de bakıcam cok çektim ben o meme ucu yaralarından. soguk kompres falan da almıstım her yolu deniyordum cok acıyordu

Ben de 12den sonra alıcam canım, bugün blw seti gördüm indirimdeydi Kasım annelerinden kopya çektim kslf daha erken ona tabii ama 300 TL indirime girmiş. O tarz indirimler bulursam alıcam. Park yatak küçücük bi çantaya sığdığı için önce onu almayı planlıyorum. Sonra kıyafet harici başlarım ufak ufak inşallah. 4 ay maaş alamıcaz o zamana bırakmak istemiyorum hazır maaş yatıyorken başlamak lazım
kızlar genelde cocuklar bebeklikte ilk 1 sene odasında yatmıyor en güzeli sizin odanızda anne yani. Oda yaptırmak için 1 yasina kadar bekleyebilirsiniz aslinda.
Ben de öyle yapmayı düşünüyorum ya. Özellikle Park yataklar çok kullanışlı geliyor. Cici dursun diye ahşap beşik alıyorlar ama cici dursun diye kullanışsız olsun istemiyorum.

valla bebek daha cok sallanan ve içine gömüleceği seylerde cok kolay uyuyor benim deneyimim o yöndeydi ama herkesin bebeği oyle mi bilmiyorum.

Evet o kremler benim de aklımda almak lazım. İki sene önce ilk bebek denemelerine başladığımda hemen bebeğim olacak sanıp gümüş meme ucu, süt pompası gibi şeyler almıştım onlar duruyor bazada.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…