Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Kızlar hamilelik uygulamasında bir şey okudum. Gebelik süresince çiğ kuruyemis tüketen annelerin bebeklerinin alerjik olma olasılığı daha düşükmüş. Bünyemiz izin verdiği sürece bol bol tüketelim🌸 çünkü alerjik bebek gerçekten çok zor..

Kızlar hamilelik uygulamasında bir şey okudum. Gebelik süresince çiğ kuruyemis tüketen annelerin bebeklerinin alerjik olma olasılığı daha düşükmüş. Bünyemiz izin verdiği sürece bol bol tüketelim🌸 çünkü alerjik bebek gerçekten çok zor..
Ben çok süt vs tüketemediğim için kalsiyumu bademden almaya çalışıyorum, iyi bari 🤩

Ya ben acele mi ediyorum her şeyin normale dönmesi için acaba bilemiyorum ama sanki bir daha hiç bulantısız ve enerjik hissedemeyecekmişim gibi kızlar 🥺 Resmen pil tasarruf modunda yaşıyorum. Sabahları zar zor hazırlanmak, işe gitmek, akşam eve gelince hiçbir şey yapamamak, çoğu zaman yüzümdeki makyajı bile çıkarmadan yatmak, yemek ev işi vs hiçbir iş yapamamak, gün aşırı duş almak o da zorla gerçekten, bir şey yapmaya kalkınca midemin bulanması. Yani hayatımda hiç bu kadar mızmız tembel biri olmamıştım ben ya kendime hayret ediyorum. 12. haftadayız dolacak 2-3 gün sonra ama bence hiçbir şey değişmeyecek ☹️

Boğazım felaket, zencefil bulamadım evde karabiber bal karıştırdım yedim 1 kaşık. Pastil alacağım bi de. Ama konuşamıyorum yutkunamıyorum bile çok canım sıkıldı
anaaa bak ondanmış titreme demek ki üşütmüşsün. dikkat et dinlen bol bol, zaten halimiz yok iyice halin gitmesin :dua: gece terlet kendini biraz

Eşim sağ olsun ıhlamur yaptı, yaparken ne kadar koyayım dedi dedim 6 pinçik al. 6 yaprak anlamış olacak ki yarım litrelik suya koyduğu ıhlamur 🥲

IMG20240528212110.jpg

geçecek kızlar betahgc dusmeye baslayınca 2. trimesterse geciyormus. benim kusmam yok ama herseyden tiksiniyorum hala, yiyebildigim yemekler sayili. Ayni seyi dondurmekten fenalik geldi surekli patatesli yumurta, patates kavurmasi, arada sadece bifteklik olacaksa o sekilde et, pilav, patates haslamasi, icecek olarak sadece sut, baska birsey yok. 2 aydir bir tek bunlari yiyorum. ne salata ne tavuk balik ne sulu yemek ne sebze sifir asla yiyemiyorum hicbirsekilde meyve suyu, soda ve sicak icecek icemiyorum. tek yonlu beslenmekten hasta olmasam bari. Iyi bi vitamin kullaniyorum ayakta o tutuyordur sanirim

Son düzenleme:
Şu yemek konusunda eşim elimde kalmadan geçse bulantı tiksinme bari. Zar zor yutkunuyorum ama bugün bebek hiç protein almadı, ama bugün bebek hiç onu yemedi bunu yemedi. Bıkkınlık geldi

12 olanlar bulantınız hafifledi mi? :KK57:
Hiç hafifleyecek gibi durmuyor. Bana betahcg 11. haftadan itibaren düşer dediler. Ama bence hala düşüş falan yok. Hatta tarama testinde de buna bakmıyorlar mı? İkili ya da üçlü ikisinden birinde bHCG bakılmıyor mu düşük çıkmış olması gerekmiyor mu? E artık test yaptırılabilir günlerdeyiz ama bence düşmüş olamaz yani bu belirtilere göre 🥴

bu grafiğe göre 9. haftadan sonra yavaş yavaş azalıyor olması lazım hep buna bakıyorum delirmiş gibi
IMG_7517.jpeg

Hiç hafifleyecek gibi durmuyor. Bana betahcg 11. haftadan itibaren düşer dediler. Ama bence hala düşüş falan yok. Hatta tarama testinde de buna bakmıyorlar mı? İkili ya da üçlü ikisinden birinde bHCG bakılmıyor mu düşük çıkmış olması gerekmiyor mu? E artık test yaptırılabilir günlerdeyiz ama bence düşmüş olamaz yani bu belirtilere göre 🥴

Aşı zorunlu demedim saglik ocagina gebeligi bildirmek zorunlu sanırım dedim🤗
Çok özür ben aşı anladım :) bugün kendi aile hekimimde ki hemşire arkadaşla bu konuda minik bi sohbet oldu da :) tetenoz dahil hiç bir aşı olmak istemediğimi çocuğumuza yaptırmak istemediğimi söyledim tepki gösterdi başta açıklama yapınca da haklısınız siz bilirsiniz dedi :) üstüne bu olunca aklım ona gitti kusura bakmayın🤭🤗

Çok özür ben aşı anladım :) bugün kendi aile hekimimde ki hemşire arkadaşla bu konuda minik bi sohbet oldu da :) tetenoz dahil hiç bir aşı olmak istemediğimi çocuğumuza yaptırmak istemediğimi söyledim tepki gösterdi başta açıklama yapınca da haklısınız siz bilirsiniz dedi :) üstüne bu olunca aklım ona gitti kusura bakmayın🤭🤗
hamilelikte mi asi olmak istemiyorsunuz yoksa dogunca cocuga mi asi yaptirmak istemiyorsunuz?

X