Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Allah razı olsun teşekkür ederim cevabınız için. Doğru ters bi durum olsa bile yapabileceğim bir şey yok. Çok stresli olduğum için doktorum da sadece sen stres yapma yeter diyor. Peki bişey daha sorsam biz ailelerden farklı ama ikisine de yakın şehirdeyiz bayramlarda iki tarafa da gideriz genelde. İkisi de 2 saatlik mesafede. Sizce gitmeli miyim. Genele sorayım hatta aralık annelerine bayramda yakın şehirlere gider misiniz?
Canım yazdıklarını tek tek okudum kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle yap normal şartlarda ilk aylarda çok uzak yollara izin vermiyorlar senin mesafen yakın ama kendi doktorunla da konuş istersen. Benim de hamile kalma sürecim çok problemliydi şehir dışına gezmeğe gideriz vs diyorduk hamile kaldığım için vazgeçtik bu durumdan bu arada benim ailemden de eşimin ailesinden de kimse hamile olduğumu bilmiyor. Ruh sağlığım için kalp atışını duyana kadar iki tarafa da söylememe kararı aldık

Miratech gebelik testinde yanılma payı var mı adetime 2 gün var iki test yaptım ikiside hemen pozitif çıktı
Bence hamilesin ben adetten 6 gün önce pozitifi gördüm ve erken gebelik testi değildi üç gün tekrarladım koyulaşma izledim sonra gidip kan verdim hayırlısı olsun 🤗

Canım yazdıklarını tek tek okudum kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle yap normal şartlarda ilk aylarda çok uzak yollara izin vermiyorlar senin mesafen yakın ama kendi doktorunla da konuş istersen. Benim de hamile kalma sürecim çok problemliydi şehir dışına gezmeğe gideriz vs diyorduk hamile kaldığım için vazgeçtik bu durumdan bu arada benim ailemden de eşimin ailesinden de kimse hamile olduğumu bilmiyor. Ruh sağlığım için kalp atışını duyana kadar iki tarafa da söylememe kararı aldık
Teşekkür ederim canım ben de bi süre kimseye söylemiycem en doğrusu bu. Gitmiycem bi yere buna karar verdim. Sonucu değiştiremem ama eğer gidipte sonra olumsuz bir haber alırsam çok vicdan yaparım hiç gerek yok evimde durayım

Teşekkür ederim canım ben de bi süre kimseye söylemiycem en doğrusu bu. Gitmiycem bi yere buna karar verdim. Sonucu değiştiremem ama eğer gidipte sonra olumsuz bir haber alırsam çok vicdan yaparım hiç gerek yok evimde durayım
Olumsuzu düşünmemeye çalışmaktan başka yapcak birşeyimiz yok evde eşinle bebişinle güzelce vakit geçirmeye çalış bol bol dinlen

Kızlar bugün yarın aramızda kimler doktora gidecek bir de bu kesenin içerisinde yolk sac oluşuyor ya o tam olarak kaçıncı hafta da gözüküyor bilen var mı?

Miratech gebelik testinde yanılma payı var mı adetime 2 gün var iki test yaptım ikiside hemen pozitif çıktı
Bence yok, beni de böyleydi. Hızlı gebelik yaptım onda da silik çıktı kan verdim 355 çıktı 2,5 haftalık gibi. Yani erken test yaptığınızda silik ve değer düşük çıkıyor. Bence eğer hormonal bir ilaç kullanmıyorsanız adet tarihiniz geçtiği gün kan verin

Allah razı olsun teşekkür ederim cevabınız için. Doğru ters bi durum olsa bile yapabileceğim bir şey yok. Çok stresli olduğum için doktorum da sadece sen stres yapma yeter diyor. Peki bişey daha sorsam biz ailelerden farklı ama ikisine de yakın şehirdeyiz bayramlarda iki tarafa da gideriz genelde. İkisi de 2 saatlik mesafede. Sizce gitmeli miyim. Genele sorayım hatta aralık annelerine bayramda yakın şehirlere gider misiniz?
Merhaba kendini rahat hissediyorsan ve riskin yoksa saat başı beş dakika mola vererek gidebilirsin. Doktoruna danışma fırsatın varsa danış canim.

Merhaba kendini rahat hissediyorsan ve riskin yoksa saat başı beş dakika mola vererek gidebilirsin. Doktoruna danışma fırsatın varsa danış canim.
Çok teşekkür ederim. Doktoruma sordum net bişey söylemedi ortadan konuştu. Yola gitmek düşük yapar diyemem ama stres yapacaksan gitme boşver onlar gelsin falan dedi. Gitmemeye karar verdim

Herkese selamlar bugün ilk doktor kontrolüm vardi sata göre 5+1 keseyi ve içinin dolu olduğunu gördük. Folik asit kullanicaz 3 ay ondan başka vitamin istemiyorum dedi. Hersey normal ama cinsel ilişki 3 ay yasak dedi. Fetal dna hakkında bilgi verdi. Haftaya çarşamba da kontrol randevusuna görebilirsek inşallah kalp atisi için gidicem. İnşallah hersey güzel ilerler ve bu bebeğimi hic sorun olmadan sağlıkla kucağima alabilirim. Ve de inşallah gruptaki herkes bebeğini sağlıkla kucağına alır😊😊🌸

Arkadaşlar bugün çok sancım var ya normal mi acaba her ayağa kalktığımda sancım başlıyor az önce doktordan geldim her şey normal dedi ama bilmiyorum

Arkadaşlar bugün çok sancım var ya normal mi acaba her ayağa kalktığımda sancım başlıyor az önce doktordan geldim her şey normal dedi ama bilmiyorum. Ultrason fotoğrafında da böyle iki küçük noktacık çıktı yolk saç dedi ama bunu. Yüzük şeklinde olması gerekmiyor muydu

Eklentiler

• IMG_20240408_141146.jpg
    IMG_20240408_141146.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20240408_141141.jpg
    IMG_20240408_141141.jpg
    79,3 KB · Görüntüleme: 49
Arkadaşlar bugün çok sancım var ya normal mi acaba her ayağa kalktığımda sancım başlıyor az önce doktordan geldim her şey normal dedi ama bilmiyorum
Geçmiş olsun bol bol dinlenmeye çalışın. Doktor herşey yolunda demiş. Ara ara çoğumuzun sancıları oluyordur benim de oluyor

X