Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 41,2%
  • erkek

OY: 9 52,9%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,9%

• Ankete Katılan
    17
Ay bu arada ben geçen senenin aralık ayı annelerine bakayım ne zaman doğurmuşlar tahmini doğum tarihiyle tutmuş mu diye bir iki kişi hariç kimsenin tutmamış çoğu 2 hafta öncesinden gelmiş yada 3 hafta belkide bizde çoğumuz kasımda doğurcaz 😅
Benimde 38 haftam 28 kasıma denk geliyo ama 38+3 yada +4 de sezeryanim olursa yine Aralık ilk haftası oluyo kısmet bakalım dogum işi hiç belli olmaz herşey nasip🥰

Merhabalar ben de Gaziantep'teyim. Liv de Gonca Hanıma gidiyorum. Benim 8. haftada yorucu bir iş gününden sonra çok az kahverengi akıntım oldu. Hemen Livde acile gittim. Doğumhanede ebe baktı kese duruyordu. Doktorla da haberleştiler. Progestan iğne vurdular. Dinlenince geçti devamı olmadı. Bebeğin yerleştiği yer yapısı gereği damarlı bölge kanama alanı olabilir dedi. Keseyi bozmuyor ve devamı gelmiyorsa normal dedi. Yine de yakın zamanda doktorunuza görünün gerekirse progestan başlayabilir. Geçmiş olsun 🙏❤️
Çok teşekkür ederim evet bugün gideceğim 💕

Kızlar günaydın 9+3 teyim sağ kasık ağrısı ve afedersiniz cırcır olmuşum normal midir doktoruma da sordum şimdi bakalım bunları yaşayan var mıdır

Günaydınnn🥰 kasık ağrınız devamlı var mı uzanınca geçmiyor mu ? Benimde oluyor ama kısa süreli oluyor sağ kasığımda
Kızlar günaydın 9+3 teyim sağ kasık ağrısı ve afedersiniz cırcır olmuşum normal midir doktoruma da sordum şimdi bakalım bunları yaşayan var mıdır

Merhaba kızlar keseyi 5+2 de gördük ultrason a göre 4+4 iki hafta sonra gel dedi . Bügün tekrar gittim sata göre 7+2 ultrason da 6+3 haftalık kesenin içinde gördük bebişi ama kalbini duyamadık hafta içi yine gel dedi duyarız küçük daha dedi bebek 3mm kese 16.5mm kanamam felan da yok outoffit outoffit inşallah bir sıkıntı yoktur bir hafta geriden geliyor galiba. Sıkıntıya girdim biraz burdaki çoğu arkadaş 6 haftanın içinde duymuş
SAT'a göre 1 hafta önden gitmesi ya da 1 hafta geriden gelmesi normal olarak değerlendiriliyor. Ultrasona göre 6+3'müş yani duyulabilir de duyulamayabilir de. Belki de cihaz yeterince hassas değildir zorlamak istememiştir doktor. İnşallah bir sonraki hafta duyarsınız, bizi de yeniden bilgilendirin lütfen ☺️

Kızlar ya zaten bulantım falan hiç yoktu benimde göğüs ağrım vardı o gitti akıntım bayağı azaldı bi kaybım var 9+3 üm çok korkuyorum pazartesi kontrolüm var ama içim içimi yiyor
9+3 mü? Doktor mu değiştirdi tarihi canım? Listenin başında sen varsın bizler 9+3'teyiz sen 10-14 gün daha önde değil misin?

Kızlar hiç istifra etmedim ama midem sanki dönüyor gibi böyle hiç ayağa dahi kalkmak istemiyorum sizinde öyle mi 🥹 makineye çamaşır atıcam on saat oldu gidiyorum geliyorum yine yatıyorum öf 😅
Benim iş yerinde sürekli oturmamın evde de sürekli yatmamın sebebi bu işte ayağa kalktığım an bulantılar artıyor ve genelde kusma ile neticeleniyor 😅

Kızlar kesemde minik fasulyem göründü çok şüküüürr. Bana sağlık ocağı 5 mglik folikasit vermişti. Şimdi 400 mg kullan dedi yazın dedim herhangi dedi anlayamadım yardımcı olabilir misiniz
IMG_1379.jpeg

Kızlar kesemde minik fasulyem göründü çok şüküüürr. Bana sağlık ocağı 5 mglik folikasit vermişti. Şimdi 400 mg kullan dedi yazın dedim herhangi dedi anlayamadım yardımcı olabilir misiniz
Eki Görüntüle 3426538
Canım 400 mikrogramdır o mg çok yüksek olur, devlet karşılamıyor zaten o yüzden yazmamıştır. Ben Elenatal 1 kullanıyorum arkadaşlar başka kullanıyor, aklına yatanı al çok fark etmez bence

Eki Görüntüle 3426538
Tanıdğın bir kadın doğumcu varsa ona ulaşıp vitamin takviye önerisi isteyebilirsiniz genellikle multivitamin kullandırıyorlar ben gebeliğin başından beri ocean mummy kullanıyorum

Canım 400 mikrogramdır o mg çok yüksek olur, devlet karşılamıyor zaten o yüzden yazmamıştır. Ben Elenatal 1 kullanıyorum arkadaşlar başka kullanıyor, aklına yatanı al çok fark etmez bence
Çok teşekkür ederim evet yazmadı bende folbiol var 5mg onu kullanmaktan biraz çekiniyorum

Çok teşekkür ederim evet yazmadı bende folbiol var 5mg onu kullanmaktan biraz çekiniyorum
Annemin hemoglobin değeri 5'lere düşmüştü, hani doktor bi odadan bi odaya geçirmiyordu hastanede yatarken, düşer bayılır diye öyle söyleyeyim çok düşük bi değer. Anneme folbiol verdiler uzun süre. Hiçbir değeri düşük olmayan bi kadına folbiol vermeleri bana çok garip geliyor o yüzden. Devlet karşılamıyor tamam ama söyleseler keşke en baştan bazılarına söylemiyorlar da :KK43:

Ben Elenataldan memnunum 7-8 aydır kullanıyorum herhalde, her eczanede de var zaten kolay bulunuyor

Kızlar fetal dna araştırdınız mı fiyatları hakkında bilgisi olan var mı
canım ben bu hafta yaptırıcam. 10-15 bin arası değişiyor. benim doktorumun önerdiği firma ile anlaştım normalde 475 dolar mış ama indirim yaptı 365 dolar dedi. oda 11.750 ye takabül ediyor. bayağa kampsamlı bır test. ve cinsiyet bilgiside veriyor

canım ben bu hafta yaptırıcam. 10-15 bin arası değişiyor. benim doktorumun önerdiği firma ile anlaştım normalde 475 dolar mış ama indirim yaptı 365 dolar dedi. oda 11.750 ye takabül ediyor. bayağa kampsamlı bır test. ve cinsiyet bilgiside veriyor
İkili test yaptırdınız mı yoksa direkt fetal mi yaptıracaksınız?

Annemin hemoglobin değeri 5'lere düşmüştü, hani doktor bi odadan bi odaya geçirmiyordu hastanede yatarken, düşer bayılır diye öyle söyleyeyim çok düşük bi değer. Anneme folbiol verdiler uzun süre. Hiçbir değeri düşük olmayan bi kadına folbiol vermeleri bana çok garip geliyor o yüzden. Devlet karşılamıyor tamam ama söyleseler keşke en baştan bazılarına söylemiyorlar da :KK43:

Ben Elenataldan memnunum 7-8 aydır kullanıyorum herhalde, her eczanede de var zaten kolay bulunuyor
Herkes çok ağır demiş ona. elenatal 2 de içerik olarak güzel onu da kullanıyor musun? 😍 kan tahlili verdim kaç kez ekstra bir takviye yazmadı eğer olsa yazardı sanırım. Kullansam zararı olur mu ki

Herkes çok ağır demiş ona. elenatal 2 de içerik olarak güzel onu da kullanıyor musun? 😍 kan tahlili verdim kaç kez ekstra bir takviye yazmadı eğer olsa yazardı sanırım. Kullansam zararı olur mu ki
Elenatal 2'ye 2.trimesterde başlanıyor canım ilk 3 ay 1'i öneriyorlar. Demir desteğine falan 12.haftada başlanıyordu sanırım, zaten şimdi ekstra bi takviyeye gerek yok bence. Yok niye zararı olsun 😊

X