Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,1%
  • erkek

OY: 89 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    168
Bakabilecek misiniz ne demek ya kimler çocuk bakmış sen mi bakamayacaksın yani hem de bir tanecik çocuğa? Biz kendimizi geliştirmek her şeyin doğrusunu öğrenmek için bu kadar çaba gösterirken tamamen içgüdüleriyle hareket edip birçok şeyi yanlış yapmış insanların bu konularda bu kadar rahat yorum yapabilmeleri çok komik değil mi? İyi demişsin gerçekten bazen de böyle çok net olmak lazım. Benim kayınvalidem bana o konularda çok güveniyor çok iyi anne olur senden, cesaretli olmak çok önemli annelikte falan der hep. Oğlu için şey yapar hatta o bebek hiç görmedi ama öğrenecek sen öğretirsin falan der. Ben bir gün şey bile dedim hatta. Ben bebeğe bakamayacağım için doğum sonrası annemi ya da seni çağırmıyorum, siz gelmek istediğiniz ve bebeği görmek istediğiniz için gelin istiyorum yoksa yeter ki sağlığım yerinde olsun her şeyimi kendim yaparım falan dedim. Hani o kadar ki burnumdan kıl aldırmamaca onlara karşı. Ben şimdi plana göre 7 aralığa kadar yalnız kalıcam ya dur bakalım napıcak.. doğum öncesi son ay falan yalnız kalmak hiç onlara göre bir olay değil ama burada da ezber bozucaz inşallah

Kızlar Juno yatak almayı düşünüyorum ama birkaç yer gezdim bulamadım. Özellikle Ankara’daki kızkardeşlerim; nereden aldınız acaba? Trendyoldan mı sipariş versem

Benim bugün 32 oldu sabah çalışır raporu almaya gidcm ufaktan bi ağrılarım var kızıma bekle henüz 8 hafta daha birlikteyiz mesajı veriyorum :) Dün tüm kıyafetlerini yıkayıp ütüledim erken gelmek isteyebilir çünkü bende prematüreyim riske atmamak adına hazırladım her şeyi park yatağın malzemeleri de hazır cumaya kadar elime ulaşır yatak kurulumu da yaptım mı tamamdır Sata göre doğum 11 ama doktor en son 8 Aralık demişti. Bakalım kızçem kaç kilo kaç cm olmuş en son 690 gramdı :) 24 haftalıkken 32 den sonra rutin 2 haftada bir gitmeyi planlıyorum

Son düzenleme:
Evet çok haklısın bende böyle hissetmiştim. Neden farkedemedi. Devletteki doktor vajinal bakmadan ultrasonda karından bakıp farketti. O nasıl farkedemedi diye düşündüm. Birde bayağı ismi bilinen pahalı bir doktor. Böyle düşünmekte o kadar haklısın ki. 30 mm gayet güzel bir uzunluk ama şöyle ben hastaneden çıktığım gün beni muayeneye çağırdı bana üç nokta gösterdi. Her nokta da mm farklı en kısa 12 en uzun 17 mm ölçmüştü. Yani bu şeyler biraz ölçüm ile nereden baktıklarına bağlı. Anlıkta gelişebiliyor. Yine de kendi doktorundan kopma. Kaçıncı haftadasın Şuan. Sanki zaman akmıyor. Sanki bu iki ay 7 ay gibi geçecek. Hastanede serum da verdikleri için nidicart kesmiş olabilirler. Sen içini rahat tut bak göreceksin 40 haftada normal doğum yapacağız. Hiç olumsuz bişey düşünme. Sıkıldığında özelden de yazabilirsin

Ben aramaktan nefret ederim genel olarak yaa o stresi içimde hissettim şu dilimizi tutsak gözümüzü kulağımızı kapatsak belki de herşey çiçek gibi olacak da bakalım. Ben de çok fenaydım da susmaya başlayınca iyice alıştım dudaklarımı yiyorum sürekli ordayken. Çocuk doğduktan sonra çok görüşcez diye geriliyordum. Kuzen taktikler verdi. Diyo yanında sakın emzirme git içerde emzir onlarla oturmamış olursun. Bebeğin altını ortalıkta asla değiştirme sürekli git kimsenin olmadığı yerde aç. Böyle böyle sürekli görüşseniz bile sana zaman ayrılmış olur. Hatta emzirirken uyuyakalırsın sen de çocukla bir diyor

olmayacagim sanirim bilemedim. ilk hamileligimde yoktu simdi ucretsiz oneriliyor. sanirim gec bir haftanda olman gerekiyor doguma sebep olabilir kucuk bir ihtimal diye
Evet bende oyle okudum normalde 32 ile 36 hafta arasi oneriliyormus, ingilterede yapilmaya eylul 15 de baslanmis. Siz hangi ulkedesiniz? Rsv icinde cok kotu bir enfeksiyon diyolar cok arada kaldim. Yeni bir asi olmasi korkuttu beni acikcasi.

Merhaba hanımlar.Gebeliğimin 30.haftasındayım.Plesentam aşağı yerleşimli yani doğum kanalını kapatmıyor ama kanala yakın.(Doğum kanalına 1,5cm uzaklıkta)30.haftaya kadar belli olur çıkıp çıkmayacağı demişti Dr ama şimdi 32.hafta tekrar değerlendirelim dedi.Normal doğum çok istiyorum ama Dr sürekli ağız değiştiriyor.Bi olmaz sezeryan olacak diyor,bi normal doğuma engel değil ama bazen sorun çıkabiliyor diyor.Sorum şu ki;plesentası 30.haftadan sonra yukarı çıkan var mı nolur benim gibi olanlar cevap verin canım çok sıkkın…Sezaryenden çok korkuyorum,çok panikli biriyim.Stresim o yüzden.Tabiki kızımın ve benim sağlığımız en önemli konu mecbur kalırsak sezaryen de olucaz fakat korkulardan da kendi isteğimizle kurtulamıyoruz ne yazık ki...

benim plesantam da en son 1,7 cm idi rahim agzina 29. haftada doktora gitmistim simdi 31. haftamin icindeyim 34 de son kez gorecek 2cm olduysa normal dogum olabilir yoksa sezaryen gunu verecek, doktor degil de dogum hastanesine gidiyorum ben, orda hemsire doktor ve ebelerden olusan bie takima bagliyim onlar karar veriyor prosedur bu sekildeymis, plesanta rahim agzina en az 2cm olmasi gerekiyormus hastane kurali olarak normal dogum yapabilmem icin, en son 34. haftada bu olcum cikmazsa sezaryen gunu veriyorlarmis 39. hafta icinde sezaryanla aliyorlar.
Sezaryenden ben de korkuyorum ilki de sezaryandi 4 sene evvel. Bilmiyorum ya vajinal dogumda korkutuyor bazen ama surec daha dogal geliyor hemen ayaga kalkiliyor diye sanki daha pozitifim

Son düzenleme:
Teşekkürler cevabınız için Allah hepimizin yardımcısı olsun.Hangi doğum hastanesi gittiğiniz ve memnun musunuz? 1,5 cm yakın olduğunu perinatolog söylemişti bana daha 22.haftadaydım.Çok ilgili bir Prof tu o Dr ama Avrupa yakasında kalıyor yeri eşim de çok panikli hayatta gitmez doğum anındaO zamandan beri belki 2 cm olmuştur bilmiyorum çünkü normal gittiğim jinekolog adeta bir odun.Zerre kadar açıklayıcılığı yok özelde bide.Normal doğum destekliyor diye gidiyordum ama yarından itibaren başka doktora gideceğim nasipse.

Bu yolda döktüğüm paralarla bi küçük araba alırdım :) o kadar çok harcadık ki şimdi yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik o yüzden yapacak bişi yok başka doktora gidemezdim . Günlüğü 2 bin lira falandır heralde . Sendika indirimi de oluyor sanırım ama o da cüzzi bi rakam :) Bebişleri sağlıkla eve getireyim de para yerine gelir

Canım bunu stres yapma. Normal doğumunda sakıncaları var. Nasıl iyi olacaksa senin için doktorunu dinle. Ama keşke yukarı çıksalar ama bebek büyüdükçe daha çok aşağıya iniyor. Bende bu konudan muzdaribim

ben yurt disindayim canim

34te hazırlarım ben de çantayı diyorum niyeyse öyle geliyor içimden. Ay sonu yıkar ütüleriz dedik anamla, 30 haftalık oluyor. Erken mi bilemedim
Yok ya neden erken olsun tozlanmaz bisey olmaz derli toplu bavulda bekler. Mantikli bence. Ben de 15 kasimda isten cikicam ama gec olur ne olur ne olmaz ay basinda falan yaparim 33 oluyorum artik . Odasi gelsin bi yerlestiriyim sonrasinda ne alicam neyi goturucem bakarim artik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…