Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,1%
  • erkek

OY: 89 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    168
Hayirli aksamlar kizlar 31+ yiz bugun ama adet sancisi gibi sanci geliyir ara ara yasiyan varmi aranizda bh haftalarda
Ben varım dün acile gittim nstye aldılar bi kere sancı çıktı ama devamı olmadı progestan fitil başlattılar bi de tek seferlik endol fitil yaptılar rahatladım suan iyiyim canım

Yav bana niye progesteron vermiyorlar. Bulut da kullanıyormuş. Benden antibiyotik hariç herşeyi kestiler. Yoksa umudu da mı kestiler Bende sen gibş pimpirikliydim.Cumartesi bel ağrım vardı bebeğin odasının dolabı gelecek diye eşime demedim erteletir dolabın gelmesini diye. En panik yapmam gereken yerde önemsememişim. Bende ciddiye almamıştım ağrıyı. sen şimdi özel hastanede misin yoksa devlette misin. Kaç haftalıktın ben kaçırmışım oraları. İnşallah bebişler çabalayacak vaktşnde gelecekler hiç canını sıkma. Demin yine doğumhaneye indşm bu şekilde 2-3 hafta daha geçirirsin inşallah dedi doktor örnekleri varmışsenşn durumun benden daha da iyş hiç canını sıkma

Ben varım dün acile gittim nstye aldılar bi kere sancı çıktı ama devamı olmadı progestan fitil başlattılar bi de tek seferlik endol fitil yaptılar rahatladım suan iyiyim canım
Bende basdan beri kullaniyorum fitil ama gecmezse yarinda devm ederse kendi doktoruma gitmeyi dusunuyirum seninde ara ara mi oluyirdu cnm kacgun devm eti 1 gunmu

Bende basdan beri kullaniyorum fitil ama gecmezse yarinda devm ederse kendi doktoruma gitmeyi dusunuyirum seninde ara ara mi oluyirdu cnm kacgun devm eti 1 gunmu
2 gün devam etti böyle sanki adet olcakmışım gibi sancı giriyordu geçiyordu en son vajinamın içi sızlamaya başladı korktum öyle gittim canım nolur nolmaz sende bi git endol fitil beni aşırı rahatlattı orada hemşire yaptı tek seferlik

Ben cuma günü 32. Hafta kontrolüne gideceğim canım, 28. Haftada gitmiştim en son. Doktor 32 de bekliyorum sonra daha çok görüşeceğiz demişti. Sanırım 2 haftaya 1 e düşecek :)
Kıyafetlerini yıkamaya da yavaştan başladım. Ankara’da güneş gidecek artık kasvetli havalara hoşgeldin diyoruz yavaştan, cam balkonda güneşte kurusunlar istiyorum o yüzden bugün 2 makine yıkadık :) yarın da güneşliymiş 2-3 makine yıkar yavaş yavaş ütülerim diye düşünüyorum

Benim agri siiz yokda vajinada sadece ara ara benimde adet sancisi gibi giriyor ama suan yok yarin yine olursa gitcem yoksa zaten 24 de randevum kuzum

İmkanı olan baba olsun diye bir laf varya öyle doğru ki gebelik annelik tam bir deli cesareti . Kendini suçlama hiç . Bu belirtiler normal bizim vücudumuzun tepkisi anormal yoksa bel ağrısı kasık ağrısı karında toplanma normal gayet . Ayrıca evet özel hastanedeyim . İki yıldan fazla oldu doktorumun takibindeyim. Yat diyo yatıyoruz kalk diyo kalkıyoruz

Geçen perşembe 32+0da gittim. Bi sonraki randevuya 35de çağırdı, sonra 37de çağıracakmış o zaman çatı muayenesi falan da yapacakmış. 32den itibaren nstye de giriyorum.
Kıyafetlere gelince daha başlamadım 34.haftada falan yıkayıp ütülemeyi düşünüyorum. Hastane çantasını falan da aradan çıkartırım

Ben suan icin üç haftada bir görüyorum 32 de gıtcem daha sonra ıkıye mı düşürür bılmıyorum hıc

Valla öyle dün eşim hastamede keyifle maç izliyordu kız doğum sonuna kadar özel hastaneye ne kadar ödeme yapacaksınız. Günlüğü ne kadar dediler bize burada En uygun denilen özel hastane günlük 6 bin tl dedi. Tahlil ve musyeneler hariç sadece oda parası. Benim takipli olduğum hastane de o hastanenin iki katı günlük 10 binden fazlaymıştır. Ama bizim Bağkur borcu var o olmasa daha mı uygun fiyat çıkardı bilemiyorum. Bende 1.5 yıldır aynı doktora gidiyordum nefes alma dese nefes almazdım ama durumu bilmesine rağmen bize bişey sormadı daha arayacak mı beni merak ediyorum

Kasım’ın ilk haftası halletmiş olayım ben de o zaman, kuzenlerimle evde bebiş toplantısı yapacağız hem ona yetişir :) 32 falan oluyorum. Muhtemelen dediğin gibi 2 haftada bir çağıracak.

Merhaba, RSV aşısını banada önerdi doktor ben İngiltere’deyim 35. hafta hamileyim :) naptınız siz olcak mısınız?
olmayacagim sanirim bilemedim. ilk hamileligimde yoktu simdi ucretsiz oneriliyor. sanirim gec bir haftanda olman gerekiyor doguma sebep olabilir kucuk bir ihtimal diye

Ahahahha kız hiç duymamıştım ne güzel cümle sen çok yaşa Doğru söylüyorsun ne onlar kötü insanlar kötü kaynanalar ne de biz kötü insan kötü gelin. Sadece fıtratlarımız farklı ve zaruri bir araya geliyoruz. Ben daha böyle doğal ne bileyim ara sıra oğluna da şakayla takılan laf sokan biri olsa daha çok eğlenirdim severdim mesela. Her cümlede duygu, övgü çok fazla ya Yeşilçam filmleri gibi. Bir de dediğim gibi çocuklara empoze etmeye çalıştığını düşünüyorum. Bu düsturdan sakın ola uzaklaşmayın dercesine. Mesela benim annem bunu asla yapmaz. Siz kardeşsiniz, siz şöylesiniz, böylesiniz demez. Hatta der ki üç çocuk doğurdum üçü de ayrı dünyalardan sanki hiç birbirlerine benzemiyor huyu suyu falan der. Şimdi annem bunu empoze etmiyor diye ben ablalık yapmıyor muyum? Hasta olsa biri ben üzülmüyorum aramıyor muyum? Sadece olayı dramatize etmiyorum siz benim küçük kardeşimsiniz ben de sizin ablanızım demeye gerek duymuyorum devamlı ya Ablası severken bile eşimi benim küçük kardeşim der. Küçük kardeşim büyüdü de baba oluyor yaaa falan diyor mesela. Hep annenin etkisi cümleler işte. Bana çok fazla geliyor. Üçünüz yalnızsanız konuşun da böyle dördüncü beşinci kişiler varken kimsenin o kadar duygusal Yeşilçam sahneleri izlemesine gerek yok sanki

Amin amin kuzucum inşallah

Bence de öyle canım. Yok yok hiç sorunu yok hatta bence beni benim onu sevdiğimden epey fazla seviyor. Çoğu bir şeyime hayrandır mesela dile getirir hep. Çok cesaretli bir kızsın, korkusuzsun, soğukkanlısın, yanındaki insanlara güç veriyorsun falan der. Becerikli bulur birçok işte. Oğlunun benle evli olmasından dolayı hep şanslı olduğunu söyler. Kızım da olsaydı keşke der hatta enişteyi sevmezler pek. Çünkü o da benim gibi tahammül edemiyor birçok şeye aslında Ama ifade etme biçimi çok kötü genelde yoksa çok da absürt şeyler yaptığından değil yani Ben ilk defa hepsiyle aynı anda bir araya geldiğimde gece yatmaya gidilecekken resmen o çemberi gerçekten kurdular Beni de çağırdılar içine. Haaa yok ben ııı şey yapamam öyle teletabi gibi falan diye gevelemişim o an ne yapacağımı bilemeyince shshhshs Eşim hemen dedi ki out herkese karşı aynı siz üstünüze alınmayın temas sevmiyor falan dedi. Aradan geçen yıllarda bu yönüme alıştılar tabi ama keşke yanımda da birazcık rahat durabilseler

15 günde 1 e düştük artık biz yani ayda 2 kez

Yaaaa sen anlatırken ben yaşamış gibi oldum yemin ederim Çok iyi denk gelmiş yanında olması gerçekten meşgul telefon neden ısrarla aranır? Kız benim kayınvalidem ilk zamanlar bize geldiğinde falan gündüz biz işte oluyorduk hep, eşim şey diyordu gün içinde annemi hiç aradın mı? Niye akşam görüşmeyecek miyiz zaten falan diyordum? Böyle bebek gibi ilgi bekleyeceklerse gelmesinler bir daha falan dedim yani o zamanlar daha fenaydım. Yalandan az mesaiye kalmadım. Ay çıldırıyordum yemin ederim. Zamanla ben de çok törpüledim kendimi bakma eskiden olduğu kadar ben de duymuyorum görmüyorum bir şeyi artık Şimdi mesela Dünden beri umre için aramadım diye şey yapıyorum. Acaba bekliyor mudur, ki kesin bekler. eşim tekrardan sorsa ne derim falan diye arayacam aramasına da işte biraz zaman kazanmaca o arada da stresss

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…