Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,7%
  • erkek

OY: 86 52,8%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,8%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    163
Ona hazırlıklıyım zaten . Umuyorum planlı gelirler :) hmden aldım görsen gerçekten avuç içi kadarlar
İkizler 32-33’te dahi doğsa küveze girmiyorlar, bugün karşıma çıktı ay seni üzeceğim diye ödüm kopmuştu 0 numara derken, rahatladım şimdi ben de hala çok eksiğim var gibi hissediyorum giyim kuşamda arada bi panik basıyor mahrumiyet bölgesindeyim sanki

Yok ya benim ilk ikizlerim değil bunlar daha önceden kendiliğinden tek yumurta ikiz kızlarım vardı erken doğumu o zamandan biliyorum . Genetik testli embriyolarım vardı tek tek koyuluyor öyle olunca ama erken dönemde düşük yaptım . Bu en sonki transferde transfer günü öğrendim hatta son yarım saati doktor iki tane koydu . Ama ben vücut olarak çok iyi hazırlamıştım kendimi çok şükür ikisi de tuttu dedik bizim nasibimizde ikiz var :) şöyle 7 8 hafta içimde tutabilirsem daha bişi istemem :) ha bi de ben böyle şeylere üzülmem çok incesin gerçekten ama merak etme bağışıklığım sağlam

Gerçekten ikiz kaderinde varmış, ne güzel biz eşimle nişanlıyken herkes bize ikizleriniz olsun diye dua etmişti nedense, duydukça çok sinirlenmiştim ne alaka deli mi bu insanlar diye. Hatta tüp bebeğe başladığımda içten içe suçlamıştım dua edenleri, acaba bu insanlar mı sebep oldu diye. Ne saçma, insan çatacak yer arıyor o mücadelede zaman zaman ilk transferim tekti tutmamıştı, bir ara eşimle tribe girmiştik herhalde bizi ikizler bekliyor diye. O arada çok araştırmıştım ikiz bebek ihtiyaçlarını vs :) ordan aşinalığım var daha önce erken doğumun mu olmuştu?

Yürüyüşe çıktık donatçı açılmış, eşimi zorla ikna ettim bi tane ye nolur bi ısırık alcam sadece diye Allah affetsin dmfm
Sen böyle deyince günde 2 ekmek yediğim, nutella sürdüğüm, 3 crunch, 2 tadelle yediğim aklıma geliyor. Malesef aşırı çikolata ve ekmeğe düştüm ben hamilelikte.

Tek çift , doğal tüp bebek farketmez hepimiz sağlıkla neşeyle planlı bebeklerimizi alalım inşallah kucağımıza . Diğer ikizlerimde kan transfüzyonu varmış biri diğerinden alıyormuş tabiri caizse . İlk gebelik bilmezlik , doktor öngöremezliği derken nasip olmadı. 19 haftaydı erken doğum oldu . O yüzden biz de hep Allah isteyene nasip etsin dedik ama içten içe istiyormuşuz ki böyle nasip oldu :)

Kızlar , konuşulmuştur da tam emin olamadım çok marka model stoklandı . Ebeye vermek için hastane çantasına bez koyacaz ya ne alayım ben :) prima alırım ama ne alacam tam modeli numarası ne olur ?
canim nacizane tavsiyem hem ikizlerin olacagi icin hem de en kucuk kakaya bez degistirecegin icin prima gibi pahali bez yerine daha uygun fiyatli iyi birsey alabilirsin. ben de ilk bebegimde prima aldim ama minicik kakada olsa degistiedigim icin cope atip duruyordum sonra baska beze gectim birsey farketmedi. ben tr de Bebem Naturel begenmistim ornegin guzel bezdi. Yine sen bilirsin tabiki. Eger premature dogarsa 0 numara alabilirsin premature size ama gununde dogarsa 40.haftada 1 numara da olabilir

Sağlıkla en güzel zamanda kucağımıza alırız umarım

Haklısın canım. Doğuma kadar elimden geleni yaparım ama doğum sonrası için ben de hiçbir şeyin garantisini veremem yani. Çok beklentiye girmemesi lazım. Mümkün olduğunca her şeyi halletmek isterim tabi ama gücüm ne kadarına yeterse..

Ayy evet ben dün farkettim bez fiyatlarını stoklamakta haklıymış herkes tamam ben ona da bir bakayım . Çok teşekkür ederim

Ayy evet ben dün farkettim bez fiyatlarını stoklamakta haklıymış herkes tamam ben ona da bir bakayım . Çok teşekkür ederim
prima aslinda gece bezi olarak iyi uzun sure kalacagi icin bebislerin poposunda, ozellikle 1 yasindan sonra. hem daha iyi tutuyor cocukalr kakayi yasi buyudukce, hem de cisi iyi emiyor prima tum gece kalabilir cocukta. gunduz daha ucuz bez gece prima gibi. ama yeni dogan bebekte cidden gerekmiyor cunku pisik olmasin diye sık sık degistiriyorsun bir de az az bir seferden fazla kaka yapabiliyorlar aklinda olsun bez secerken bunlar. Genelde 1 yasindan sonra falan azaliyor gun ici kaka yapma sikligi

Ben de çok kötü hasta oldum kızlar çenelerim agrıyo yüzüm kemiklerim burnum tıkalı ama bogazda acı yok sanırım üşüttüm inşallah çabucak geçer

Ben de çok kötü hasta oldum kızlar çenelerim agrıyo yüzüm kemiklerim burnum tıkalı ama bogazda acı yok sanırım üşüttüm inşallah çabucak geçer
Geçmiş olsun çiçeğim, ben de 2 hafta önce felakettim aynı dediğin gibi ekstradan boğaz ağrısı da vardı geçmezse serum taktır mutlaka çok iyi geliyor. Evde de sarımsağı minik minik kesip içine bal ve limon ekleyip yiyebilirsin antibiyotik etkisi oluyor biz çol faydasını gördük. Covid çok varmış bu ara yine muhtemelen ben geçirdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…