Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 42,2%
  • erkek

OY: 78 53,1%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    147
Kızlar bu arada komşudan geliyoruz. Bebekleri olmuştu hayırlı olsuna gittik 2 aylık olunca shshjsjs Hem emziriyor hem mama veriyor annesi. Avent biberondan hiç memnun kalmamışlar üzücü 🥹 Saatte bir damla zorla akıtıyor ne bebeğin sabrı kalıyor ne de benim dedi. Keşke almasaydın sorsan alma derdim dedi. Chicco’nun yan başlıklı olanından almışlar hep onla veriyorlar. Onda da ara ara genzine kaçırıyor gerçi ama en azından doyduğundan emin oluyoruz dedi.
Duyurulur 🥹
Yeğenlerimde kullandık memnun kaldık genel olarak. Sadece akışı bebek de büyüdükçe az kalıyor. Bir de katı kıvamlı bir mamaysa zor akıyor. Biz çözümü iğneyi ısıtıp deliği genişletmekte bulmuştuk. Belli aylarda değiştirme olayı var ya onda biz yeni delik açıyorduk.

Kızlar aldıklarımızı yazdık, birkaç eksik/fazla olabilir. Eksik olarak kısa kollu zıbın ve süslü kıyafet var 😂 siz ne diyorsunuz bir bakar mısınız ❤️

3 adet yd hastane çıkışı
4 adet yd farmuarlı patikli tulum
5 adet yd alt üst takım
6 adet yd ay zıbın
5 adet yd alt

2 adet 0-3 ay polar tulum
7 adet 0-3 ay tulum patikli
3 adet 0-3 ay tulum patiksiz
1 adet 0-3 uzun kollu zıbın

7 adet 3-6 ay fermuarlı patikli tulum
6 adet 3-6 ay alt üst takım
5 adet 3-6 ay kısa kollu zıbın
1 adet 3-6 ay tek alt
Ay senin de benim gibi 0-3 ay zıbının eksik sanki 🥲 kış bebeği olacağı için alttan kesin giydirilir ya almak lazım. 3-6 ayda kıyafet bence gayet iyi belki bir iki zıbın gerekir. Yenidoğanların bence baya baya yeterli👍🏼

Ay senin de benim gibi 0-3 ay zıbının eksik sanki 🥲 kış bebeği olacağı için alttan kesin giydirilir ya almak lazım. 3-6 ayda kıyafet bence gayet iyi belki bir iki zıbın gerekir. Yenidoğanların bence baya baya yeterli👍🏼
Di mi? Bir de alt üst takım aldığım için zıbınlar hep uzun kollu, tulumların içine giydirmelik kısa kollu zıbın almam lazım. Yandan açılan istiyorum onları da, hmden buldum ama her ay için yoktu. Var mı bildiğin yandan açılan kısa kollu body?

Di mi? Bir de alt üst takım aldığım için zıbınlar hep uzun kollu, tulumların içine giydirmelik kısa kollu zıbın almam lazım. Yandan açılan istiyorum onları da, hmden buldum ama her ay için yoktu. Var mı bildiğin yandan açılan kısa kollu body?
Yandan açılanları da genelde daha küçükken tercih ediliyormuş giydirmesi daha kolay diye. Hatta en güzeli direk ortadan çıtçıtlı olanlarmış. Büyüdükçe giydirmesi kolaylaşınca çok da önemli olmuyormuş diyolla

Kızlar bu arada komşudan geliyoruz. Bebekleri olmuştu hayırlı olsuna gittik 2 aylık olunca shshjsjs Hem emziriyor hem mama veriyor annesi. Avent biberondan hiç memnun kalmamışlar üzücü 🥹 Saatte bir damla zorla akıtıyor ne bebeğin sabrı kalıyor ne de benim dedi. Keşke almasaydın sorsan alma derdim dedi. Chicco’nun yan başlıklı olanından almışlar hep onla veriyorlar. Onda da ara ara genzine kaçırıyor gerçi ama en azından doyduğundan emin oluyoruz dedi.
Duyurulur 🥹
Aventin yenidoğan için öyle diyorlar yorumlarda görmüştüm ama 1 ay 3 ay için öyle yorumlara çok rastlamadım ağız kısmının akışına göre başlıkları var ben o yüzden +1 ay aldım ilk için

26 haftalık oldum geceleri sürekli uykum bölünüyor asla uykumu alamıyorum son bir kaç gündür.. kendi kendime gözümü açıyorum bebek hareket etmese bile. Vücut kendini uykusuzluğa mı hazırlıyor acaba 🙄
Sizde uyku durumları nasıl?

26 haftalık oldum geceleri sürekli uykum bölünüyor asla uykumu alamıyorum son bir kaç gündür.. kendi kendime gözümü açıyorum bebek hareket etmese bile. Vücut kendini uykusuzluğa mı hazırlıyor acaba 🙄
Bebekle alakalı değil benim de ama cok az uyuyorum nedense bölünüyor tuvalete kalkıyorum sonra uykum kaçıyor mesela bugün 6 da uyandım😅

İlk aylar için bence de yandan açılan kruvazeler daha iyi. Bebeklerin başından bir şey geçirmek zor oluyormuş sanırım, şunları favlamışım ben;

aydodo aydodo bende aynı durumdayım 😂 bebek yok ortada ama ben kendi kendime uyanıyorum devamlı… sabaha kadar gram uykumu alamadım. Bir de normalde uyumayı inanılmaz seven bıraksanız 12 saat bile uyuyabilen biriyim, noluyor böyle anlamadım 😂 gözlerim şiş uykusuz halde bir de şuan evim taşınıyor …

aydodo aydodo bende aynı durumdayım 😂 bebek yok ortada ama ben kendi kendime uyanıyorum devamlı… sabaha kadar gram uykumu alamadım. Bir de normalde uyumayı inanılmaz seven bıraksanız 12 saat bile uyuyabilen biriyim, noluyor böyle anlamadım 😂 gözlerim şiş uykusuz halde bir de şuan evim taşınıyor …
Bende oyleyım bölük bölük hep uykularım normalde daha çok uyumamız lazım oysa ki😂😅

Ağız mendilleri ve törpü gelmiş mendiller pamuklu yumuşacık 🫶🏻

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    112,2 KB · Görüntüleme: 39
Yeğenlerimde kullandık memnun kaldık genel olarak. Sadece akışı bebek de büyüdükçe az kalıyor. Bir de katı kıvamlı bir mamaysa zor akıyor. Biz çözümü iğneyi ısıtıp deliği genişletmekte bulmuştuk. Belli aylarda değiştirme olayı var ya onda biz yeni delik açıyorduk.
Aslında bunu bi söyleyebilirim. En azından işlerine yarasın para vermiş almışlar. Şu an 50 günlük falan bebek ama onun için de az kalıyormuş beklemiyormuş, ya uyuyakalıyormuş ya da ağlıyormuş. Maması da bence süt gibi bir mamaydı yoğun kıvamlı durmuyordu.
Benim 24 haftadan beri berbat. Sabaha kadar dönüyorum çünkü sırtım ve midem hep ağrıyor aralıksız yani. Yattığımda başlıyor kalkana kadar devam. Arada bir de tuvalet için kalkıyorum zaten. Dolayısıyla beynim hiç uyumuyormuş gibi.

Ben de aynı durumdayım. Saat başı bi uyanma sanki bebek ağlıyo. Kesintisiz uyumayı çok özledim 😬😬

Kızlar bebek küveti için öneriniz var mı? Bazıları ayaklı oluyormuş… hangisi konforlu?
Arkadaşım bana ayaklı olanı önerdi. Belin ağrır yerde, sezaryen olmak zorunda kalırsan dikiş yerlerin ağrır falan dedi de normal aldım ben katlanabilenlerden. Evde fazladan masalar var yüksek bir yere koymak gerekirse onların üzerine koyar yıkarım. Ayaklılar çok pahalıydı onun bana attığı yani.

X