Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
ben de haftaya ölçmeye başlarım bence konuşuruz yine cumartesi :)

Ben bu kadar yesem açlıktan ölürüm sana nasıl yetiyor? Et falan yemiyor musun hiç kız bana az geldi yediklerin. Akşamları en az 150 gr et falan ekle bari yaa böyle proteinsiz kalacaksın.

Ben bu kadar yesem açlıktan ölürüm sana nasıl yetiyor? Et falan yemiyor musun hiç kız bana az geldi yediklerin. Akşamları en az 150 gr et falan ekle bari yaa böyle proteinsiz kalacaksın.
yemez miyim kız bebekliyiz sonuçta. olan yemekten dediğim işte et balık köfte tavuk sebze ne yicem başka djknjkf

yemez miyim kız bebekliyiz sonuçta. olan yemekten dediğim işte et balık köfte tavuk sebze ne yicem başka djknjkf
bakliyat da var tabi nohut fasulye yeşil mercimek normal mercimek hepsinden yiyorum.

Ben önceden hep sırt üstü yatardım ama artık rahat edemiyorum öyle. Önerildiği için sola yatmaya çalışıyorum ama sağ sol genelde yan yatıyorum sırt üstü göbek çok ağırlık yapıyor gibi geliyor birde damara bası olması meselesini bende okumuştum ama tabii uyurken falan zaten kontrol edemeyiz. Bacaklar arasına yastık koymakta yan yatmayı kolaylaştırıyor

Ben ufak bir anne yanı bir de odasına ikea beşik aldım, dün nevresimle beraber yorganı da aldık sadece çarşaf örtmek saçma olur diye düşündüm odasındaki beşiğe. İlla kullanacak

Garip ya sinir bozucu gerçekten ama sık var böyle kaynana ya ilgi çok bekleyen ya ilgi çok verenbenim teyzem(doğuran değil onun büyüğü) baya kayınvalidesi işe yaşadı sonra aynı bina yan yana dairelerde yaşadılar, şimdi başka yerlerde oturuyorlar. Eniştemin annesi eniştemi arayıp hava soğuk hırka giy, pazarda çok poşet taşıma belin ağır karın taşısın gibi şeyler söylüyor gerçekten akıl tutulması. O da her şeyi annesine haber veriyor

Ben sağlık ocağında kalp atışını iyice duyacaklar diye dümdüz yattım bi 10 dakika, tansiyonum düşmüş bayılmışım sırtüstü yatamıyorum hiç ama sağa sola dönüyorum yani özellikle sola da yatamıyorum. Çok fark etmez bence jdjdjd

Doktoruma da sordum oda sola yatmanızı tercih ederiz bebekte sıkışmaz merak etme dedi, sırtüstü yatmak bebeğe zarar vermez ama uzun süre gebeler yattığı zaman tansiyon düşmesi. Taşikardi vs oluyor o yüzden sola yatmanız daha iyi dedi. Bazen gebelikte hurefeler oluyor ya ne doğru yanlış bilmiyoum buda söylenti mi gerçek mi hep merak ediyordum o yüzden sordum.

Bunlar doktora bile gitmezler ilaç içmekten kaçınırlar. Kendi annemlerde var benim o hastalık hastalığı Aslında namaz ve yemek dışında eşimin annesinin de başka bir uğraşı yok. O yüzden her gün bütün büyüklerini ve bizi kesin arar en kötü mesaj atar bana. Benim ailemde öyle bir şey yok abimlerle haftalarca konuşmadığımız olur mesela ama bir dertleri olsa haberim olur ararım hemen ya da benim derdim olsa bilirim ki yanımdalar. Ama bu her gün konuşmayı gerektirmez bence ya biraz fuzuli ve sanki yapmacık bence sana katılıyorum o konuda Benim annem evde hiç duramaz hep çalışıyor. Bazen bi saat açar her şeyi konuşuruz ama bazen de iki üç gün konuşamadığımız olur. Annemin ekonomik özgürlüğünün yanında eşimin annesi bir şey istese babanın aklına yatarsa alır falan ve bunu kabul etmiş Biz evlendik hep eşime kesene bereket diyorlardı. Eşimin kardeşi hep kesenize bereket deyip ikimizin de adını söylerdi. Sonra onlar da öyle demeye başladı. Yani ben de çalışıyorum sonuçta benim de kesem oluyor Yani hem böyle her gün haberleşirler ama başları sıkışsa birbirlerinden bir şey isteyemeye acayip zorlanıyorlar. Mesela eşim babasından öyle maddi manevi bir şey isteyecek olsa allahım ben deliririm konuşamaz, erteler anlatmaz derdini e ne anladım ben her gün konuşmaktan o zaman. Bizde her şey açıktır ortadır herkes rahatça ister falan hatta biraz fazlaca isterler. Normali bu değil mi ama aileyim diyorsan. Eşim bundan rahatsız oluyor çünkü o kadar birarada görünüp aslında aşırı bireyseller ki aile normalinin bu olduğunu kabullenemiyor. Ben her şeyi anlatıyorum diye tartıştığımız çok oldu o da hiçbir şey anlatmıyor ama o zaman niye aileyiz niye konuşuyoruz ki. Yani kısaca tezatlıklar var aşırı. Onlarda çatışma sıfır çünkü her şeyi yüzeysel konuşursan nerede çatışacaksın yani ama aksine benim ailem de her şey derinlemesine konuşulur o kadar karışık o kadar çatışma var ki eşimin ailesi bana daha kolay geliyor. Sadece sıkılıyorum

Çocukluğumuz ne kadar da benziyor özellikle kavga ve huzursuzluk kısmı. Tek fark bizimkiler halen birlikteler ama ayrılamadıkları için birlikteler yani. Çocukken isterdim ki ayrılsınlar ama zaten onu da sağlıklı yapamazlardı. Böyle yaşlılıklarında en azından birbirlerine sahipler diye avutuyorum ben kendimi. Eşimle tanıştığımızda aşırı didikledim onu ailesi konusunda. Çok az konuşurdu ben gizliyor sanardım sonra tanışınca anladım ki gerçekten anlatılacak bir şey yokmuş, o kadar düz rahat sakin insanlar ki Hemencik adapte oldum tabi ki tezat bulduğum şeyler var ama yine de sakinlikten sıkılmak nasıl bir şey gördüm o ailede Sevgi var büyüğe küçüğe düşüncelere saygı var. Ama mesela şey yok Türk aile dramı gibi fedakar anne fakadar baba gibi bir şey yok. Çoğu şeyi yeteri kadar yaparlar ne az ne çok. Benim annem de babam da evdeki tüm huzursuzluğa rağmen aşırı fedakarlar mesela. Doğrusu hangisi bilemiyorum ikisi de değil bence ortada bir yer olmalı ya. Bende annem de eşimin annesi de bakabilir çocuğa o yüzden. Annem beni yetiştirmiş bakıyorum iyiyim eşime bakıyorum o da iyi. Olur yani sıkıntı yok

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…