Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Midem bi kaç gündür iyice zehir gibi oldu yanma kulaklarıma kadar gidiyor çok kötü oluyorum ilaç dışında etki eden kullandığınız iyi gelen birşey var mı sarı leblebi gibi vs

Güno kızlar, uzun hamile taytı alan memnun kalan var mı? Kış için bir tane istiyorum ama baktım genelde %100 pamuklu hepsi. Pamuk olunca sweatle falan giyilmez sanki çok belli eder her yeri.

İnşallah şu reflü yatağını sever ben gün içinde hep onda uyuturum diye düşünüyorum park yatağın içinede başlarda onu koyup bebeyi onun için koymayı düşünüyorum
Canım benimki de öyle sürekli hareket halinde değil mesela ben gece uyurken hiç tekmeye falan uyanmıyorum oturup ayaklarımı uzattığımda hissediyorum genellikle o da sürekli değil o yüzden sıkıntı yapma gün içinde hareketlenir

Güno kızlar, uzun hamile taytı alan memnun kalan var mı? Kış için bir tane istiyorum ama baktım genelde %100 pamuklu hepsi. Pamuk olunca sweatle falan giyilmez sanki çok belli eder her yeri.
evet benim var gecen hamileligimden kalan ve simdi aldigim %100 pamuk kimisi daha baharlik bilegin ustunde bitiyor kimisi tamamen uzun, iki tanesinin ici polarli gibi kislik. ben onlarla geciriyorum hamileligi, kisa dogru ustune ince uzun kazak bol, kis girmeden de hamile tisortu ya da hafif uzun uzun kol kisa kol penyelerle birlikte favorim hamile taytlari :)
siyah ve lacivelt renklerde var ic gostermiyor sanirim kontrol etmedim hic, zaten kalcanin altina kadar ince kazak ve ya tisortle giyiyorum gosterse de umrumda degil donup bakan olmuyor buralarda

Bu da benim büyüyen karnım😊
IMG_3651.jpeg

Kızlar bugün bebiş çok hareketsiz ya genelde sabahları hareketli oluyordu biraz endişe ettim🥲sol kasık tarafımda seğirme gibi his var sadece anlam veremedim 26.haftadayız. Kahvede içtim. Uzun süredir her gün hareketliydi
Ben gunun her hareketsiz oldugunda bu endiseyi yasiyorum😁 bu endise cocugumuzda oluyo uyuyodur minnos

Kızlar bugün bebiş çok hareketsiz ya genelde sabahları hareketli oluyordu biraz endişe ettim🥲sol kasık tarafımda seğirme gibi his var sadece anlam veremedim 26.haftadayız. Kahvede içtim. Uzun süredir her gün hareketliydi
bebek buyudukce yeri daralir cok normal hele son aylarsa hareket hissetmezsin tekme olur sadece, el ayak hareketleri gibi donecek yeri kalmiyor gitgide

Fjskfjskdkd ay çok sıkıldım ya napayım, fotoğraflarda falan havalı durayım dedim accuk ama yaşımı büyüttü puh 😂 ya tüüm araştırmaları okudum valla bir zararı yok diyor ama analık işte tırstım yine de açıcı falan kullandığım için. Annenin psikolojisi her şeyden önemli yavrum kendini kötü hissediyorsan boyat, doktorun da boyat der çünkü bilimsel olarak bilinen bir zararı yok ama ilk 3 ay boyatmamak daha iyi olabilir tabi. Kocamın ailesi ve diğer herkes işine baksın, yallah 😂
Neyse neyse boyatmışsın zaten dert etme düşünüp de. Bişey olmamıştır. Ya boyatmasına boyatırdım aslında şu ana kadar da beklemezdim de sıkıntı şu ki ayda bir dipler geliyor ve inanılmaz kaşınıyor boyayana kadar. Çünkü yıllardır her ay dip boya yapılmasına alıştı saç derim. O kaşıntı evresini bir ayda zar zor atlattım. Dedim yok daha buna bulaşmamalıyım. Yani ya her ay boyamalıydım ya da hiç dokunmamalıydım. Her ay dip boyanın da zararı olabilir diye düşündüm ve hiç boyatmadım günün sonunda 😂 Doğuma yakın bir kere boyatırım belki ya psikolojim bozuluyor gibi olursa 😂 Benim asıl microblading yaptırasım var kaşlarıma, hep heves ettiğim bir şeydi. Ama güzel olmazsa
Çalışıyorum hep dışarı çıkıyorum diye cesaret edemiyordum. Acaba doğum iznine ayrıldıktan sonra onu yaptırsam onun bir zararı var mıdır 🥲

Eklentiler

• IMG_0562.jpeg
    IMG_0562.jpeg
    179,1 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_0561.jpeg
    IMG_0561.jpeg
    172,6 KB · Görüntüleme: 46
Biz hepimiz aynı şehirdeyiz. Başta annem ve eşimin annesi 1 hafta birlikte kalsınlar temizlik yemek ve ben uyurken bebekle ilgilenmek gerekirse diye . Sonra da sırayla biri gitsin biri 1 2 hafta sonra diğeri gibi düşündüm ben. Bakalım nasıl olcak. Görümcem gelsin istemiyorum 4 çocuğu var zaten okuldan dolayı öyle uzun gelemez de haftasonu falan kalmaya gelebilir belki😒çok hevesli öyle şeylere
Görümcen geleceği zamanlar çocukları babaanneye bıraksın ya da okulda oldukları saat gelsin canım o ne öyle ordu gibi. İnsan 4 çocukla bebek görmeye mi gider yani. Anne kayınvalide aynı anda düşüncesi beni aşırı geriyor ya. Zaten bizimkiler çok uzakta da olunca düğünden sonra hiç görüşmediler. Telefonda falan konuşsalar da bir samimiyet yok aralarında. Şimdi birinin olur dediğine biri olmaz falan der, fikir ayrılığı olur, ben arada kalırım eşim arada kalır falan hiç istemiyorum açıkçası. Hele ki ilk zamanlar. Ağrı sancı terslenirim alınırlar falan yine kendi annem idare eder de kayınvalidemin alınması gücenmesi düşüncesi bile ruhumu sıkıyor 😂 Ama bun tamamen kişinin kendi karakteri ve aile dinamikleri ile ilgili bir durum tabi. Yani sizinkiler zaten görüşüyordur samimidir aynı anda da kalırlar sorun olmaz. Ben no 😂

X