Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
Lohusa takımı olarak ne aldınız arkadaşlar? Ben kararsız kaldım elbise sabahlık gibi mi alsam yoksa pantolonlu sabahlıklı takım mı? O aşırı süslü olanlar çıkıyor her yerde karşıma onlardan hiç istemiyorum. Renklere de karar veremedim. Açık renk alsam orada kan şu bu olur mu, koyu renk alsam zaten esmerim iyice kapatır mı beni bilemedim. Ne büyük dert ama değil mi?🤣🤣 Elli şeye karar verip bunda takıldım yaa valla saçma 🤣🤣
https://ty.gl/g48dv9zfhwoo0
Şöyle bir liste yaptım ama başka önerisi olan varsa alabilirim.
2 pijama takımı bir de gecelik sabahlık aldım atayım hepsinin linklerini
Ben sade sevdiğim için böyle tercih ettim. İki markanın da kumaşları cok iyi cok yumuşak

Annem bana iki pijama takımı iki de lohusa elbisesi şeklinde emzirmeye uygun şeyler almış canım. Renkleri de beyaz, pudra pembe, bebek mavisi 😂 Yani ancak bu kadar açık renk olabilirdi 😂 Bunları hastanede ilk gün giyebileceğimden çok emin değilim. Oraya koyu renk bir pijama takımı götürebilirim. Ama sonrasında evde giymek için çok rahatlar. Ya illa cicili bicili olmaları da şart değil zaten koyu renk pijama altı ve beyaz tişörtle de oturabilirim ilk günden hastanede 😂
O da doğru ya ben gurbette doğuracağım zaten sadece kayınvalidemlerle annemler olacak yabancı kimse yok yani süslenmesem de olur o gün. Zaten fotoğraf çekimi süsleme vs istemiyorum hiç benlik değil. O halde poz falan veremem zayi olur 🤣 Yine bi üç takım lazım olacak gibi ya evde de giyilir herhalde ilk hafta. Bizim ev kalabalık olacak zaten herkes uzaktam gelip bizde kalacak o ara giyerim geniş geniş.

Bebeğe ne aldın bu arada 😂 Bana Pureseed önerdiler. Mustela düşünüyordum da bunun içeriği daha temiz falan dedi görümcem.
Kim demişti hatırlamıyorum her doğal olan iyi değildir diye burdan biriydi sanırım müstelayı çoğu doktor öneriyormuş arkadaşın dediğide iyi ecowell onuda çok öneriyorlar ama set olarak alırım diyorsan müstela iyi bence

Benim ölçümlerimde şükür magnezyum hiç düşük çıkmıyor krampda yaşamıyorum doğal olarak ama düzenli olarak süt tüketiyorım yoğurt ve peynir türevleri tüketiyorum aynı zamanda maden suyu muhtemelen onlar fayda gösteriyor bende bu arada uzun zamandır vitamin almıyorum doğal yollardan almayı tercih ediyorum vücut vitamine alışmasın dedim yeter şimdiye kadar düşük çıkmadı değerlerim şükür
Bende uzun zamandır yumurta yiyemiyorum kokuyor burnuma peynir falan yiyorum ama sütte içmiyorum biraz bunu düzelteyim olmadı inşallah düzelir baya ağrıyor bacağım halsizliğimde var

Kim demişti hatırlamıyorum her doğal olan iyi değildir diye burdan biriydi sanırım müstelayı çoğu doktor öneriyormuş arkadaşın dediğide iyi ecowell onuda çok öneriyorlar ama set olarak alırım diyorsan müstela iyi bence
Ecowell de set olarak uyguna geliyor ama ben oyle aldim.

Ben sade sevdiğim için böyle tercih ettim. İki markanın da kumaşları cok iyi cok yumuşak
Çok güzeller bunlarda. Sonradan da giyelebilecek şeyler. Ben de sade seviyorum ama bulmak zor oluyor. Bazıları gelinlik gibi cidden 🤣🤣

yeni-gelen-lohusa-takimlari-modelleri.jpg

Ben lohusa sepetinin sitesine girince çıkan şuna bayıldım ama ürün yok orada. Niye kandırıkladılat bilemedim ndkff Trendyolda buldum ama yorumları iyi değildi yani onlar da bunu koyup başka ürün satıyolar muhtemelen. Kalbim çıt

Lohusa takımı olarak ne aldınız arkadaşlar? Ben kararsız kaldım elbise sabahlık gibi mi alsam yoksa pantolonlu sabahlıklı takım mı? O aşırı süslü olanlar çıkıyor her yerde karşıma onlardan hiç istemiyorum. Renklere de karar veremedim. Açık renk alsam orada kan şu bu olur mu, koyu renk alsam zaten esmerim iyice kapatır mı beni bilemedim. Ne büyük dert ama değil mi?🤣🤣 Elli şeye karar verip bunda takıldım yaa valla saçma 🤣🤣
https://ty.gl/g48dv9zfhwoo0
Şöyle bir liste yaptım ama başka önerisi olan varsa alabilirim.
Gecelik mutlaka al diyorlar canım yanındakilerin seni giydirmesi kolay olsun diye wc işide öyle ben iki tane almayı düşünüyorum artış markasıda var onada bak istersen 😌 bende dantelli falan sevmiyorum😬

Canım çok güzeller ama bana birazcık fiyatı yüksek geldi. Hani her zaman giyeceğim bir şey değil ya ne bileyim bu kadar versem mi 🙄 kalitesi eminim fiyatına göredir ama en fazla iki üç kez giyerim gibi duruyor o da hani eve gelince belki rahat olsun diye
tabi canım bencede pahalı ama ben pijama giymeyi çok seviyorum muhtemelen eskitirim bile :) eşimde fiyatları görünce madem bende kızımı karşılamak için bi takım elbise alayım dedi :KK70:

yeni-gelen-lohusa-takimlari-modelleri.jpg

Ben lohusa sepetinin sitesine girince çıkan şuna bayıldım ama ürün yok orada. Niye kandırıkladılat bilemedim ndkff Trendyolda buldum ama yorumları iyi değildi yani onlar da bunu koyup başka ürün satıyolar muhtemelen. Kalbim çıt
Cidden çok tatlıymış bu. Ben aradığımı bulamıyorum ya bütün takımlar birbirine benziyor. Parça parça alıp takım mı yapsak 😁😁

tabi canım bencede pahalı ama ben pijama giymeyi çok seviyorum muhtemelen eskitirim bile :) eşimde fiyatları görünce madem bende kızımı karşılamak için bi takım elbise alayım dedi :KK70:
😁😁 Takım elbise fiyatına yakın doğru 🤣🤣 Aman boşver o doğurmayacak bütün acıları biz çekiyoruz her şeyi de hakediyoruz 💃 İyi yapmışsın güzel günlerde giy inşallah 🥰❤️

Normalde s giyiyorum m alsam olur mu acaba kafam orda aslinda beden ne almak lazm

O da doğru ya ben gurbette doğuracağım zaten sadece kayınvalidemlerle annemler olacak yabancı kimse yok yani süslenmesem de olur o gün. Zaten fotoğraf çekimi süsleme vs istemiyorum hiç benlik değil. O halde poz falan veremem zayi olur 🤣 Yine bi üç takım lazım olacak gibi ya evde de giyilir herhalde ilk hafta. Bizim ev kalabalık olacak zaten herkes uzaktam gelip bizde kalacak o ara giyerim geniş geniş.
Bizde de durumlar aynı uzakta olduğumuz için 😂 Ben ilk 15 gün annem dışında kimseyi istemedim herkese de söyledim. Ne kayınvalidemler ne de babam kardeşlerim falan. Eşimle annem olsun yeterli ilk zaman. Hep rahat olalım yani o arada. Dikişlerimiz olabilir memeler acıyabilir falan iyileşebilmemiz önemli. Sonra benim ailem de gelir onlar döner eşimin ailesi gelir gider falan kırkına kadar biz de kalabalık oluruz gibi.

Ya bana mı çok çirkin geliyorlar yoksa zaten çok çirkin de mecburiyetten mi alıyoruz 😂 Bu modeller için demiyorum genel olarak lohusa şeylerinin hepsi çirkin. Lohusalık kavramı da çok kötü. Lohusa kadınlar da perişan zaten 😂 Of benim o evreyi de tek tuşla atlayasım var, kilolarımı verip şıkır şıkır giyinip saçlarımı falan boyatıp kestirip toparlamışım o kısma geçmek istiyorum ben 😂😂

Benim doktorun umursadığı tek şey kanama yavrum. Bacağım ağrıyor hocam kanaman var mı , midem ağrıyor hocam kanamam var mı, sırtım ikiye ayrıldı hocam kanaman var mı . Bu yarın kanamam olmadan doğuma da almaz o derece 😁
Benim doktorum da her şeye normal diyenlerden. Bir de kuzu diye hitap ediyor. 50li yaşlarda erkek doktor 😂
-Hocam ben bayılmışım, acile gittik kansızlık çıktı
+normal kuzu, demir hapını iki tane al
-Hocam geceleri sırtım çok ağrıyor yatamaz oldum
+normal kuzu, bebek büyüyor.
-Hocam cildimde yaralar lekeler olmaya başladı
+normal yavrum cildin incelmiştir
😂😂
Doğuma yakın şöyle bir diyalog geçebilir
-Hocam sizce nasıl doğum yapmalıyım?
+normal kuzu 🤣🤣🤣

X