Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Ayyyyyyyy ben bunu diyene aşırı uyuz oldum. Yani olmuyorsa ne yapıcak kına mı yakıcak ayy sinirim bozuldu ya bunu nasıl der bi ins

Ayyyyyyyy ben bunu diyene aşırı uyuz oldum. Yani olmuyorsa ne yapıcak kına mı yakıcak ayy sinirim bozuldu ya bunu nasıl der bi insan
Insanlar cok acimasiz densizler ozaman gerxekten istemedigimiz bi zamanda uzulmedim ama olmadigi zamana denk gelse kahrolurdum ve cogu kiside maruz kaliyo maalesef

Alışmazsa atabiliyo muyuz
Hshdhdjsjaa valla iadesi gecmis bence 😂 olur ya sen suan cok sinirlisin oyuzden . Sakin ol bi . Benim esim de uykudan uyaninca igrenc bi insan oluyor ben sabah insaniyimdir mesela her daim normal kalkarim ama o oyle degil erkeklerin cogu oyle degil ama mecbur alisacaklar

Hshdhdjsjaa valla iadesi gecmis bence 😂 olur ya sen suan cok sinirlisin oyuzden . Sakin ol bi . Benim esim de uykudan uyaninca igrenc bi insan oluyor ben sabah insaniyimdir mesela her daim normal kalkarim ama o oyle degil erkeklerin cogu oyle degil ama mecbur alisacaklar
Yav eve girerken anahtarı yanlış takmışım kapı açılmıyo. Zile bastım açtı, sonra salaklığıma bi tur güldük geçti her şey dmgmgm ama şu uyku hali bizi çok zorlicak ben uyanırım bebeğe diyor da imkanı yok, o da değişebilir bi şey değil herhalde bilmiyorum. Ben de sen gibiyim sabahları mutlu uyanırım, rahmetli babam da şarkı söyleyerek uyanırdı ona çekmişim. İnşallah oğluş bana çeker 😅

İnsan özlüyor dimi 🥰 eşimi ilk gördüğümde daha sakalları çıkmıyordu şimdi sakallı saçlı bişi 😅
Her anın yaşın ve zamanın tadı farklı elbet ama , sorumluluğumun olmadığı zamanları ve annemden aldığım 20 tl ile sevgilimle kahve içmeyi özlemedim değil 😂😂😂 hamilelik beni çok hantallaştırdı pire gibiydim ey gidim ey 😂😂😂

Selam kızlar 🌸 okudum okudum yazamadım bir türlü 😬

İki haftadır seker ölçümü yapıyorum hiç yüksek çıkmadı bence benim yüklemede bir sıkıntı oldu 🤣 ama doktorları ikna edemedim tabii.

Alyanslar çıkmaya başlamış. Ben 6 yıl önce bir çıkardım daha da takmadım desem yeridir 🤣🤣 doğumdan 9 gün sonra -1 dim bu arada kiloyla ilgili değil ama nedense bi rahatsız etti yüzük beni aynı sütyen gibi🤣

Gebelikte tek taraflı ödeme takip oneriyorlar. Benim de yolculuklarda sonra şişti birkaç kez ama bir iki güne indi. Geçen kontrol zamani tek taraflı sol ayak bilegimde bir şişlik oluşmaya basladi. Doktorum takip edip ilerleme durumuna göre kalp damara gorunmemi söyledi. Bebekle ilgili bir sıkıntı olmaz merak etme de varis çorabı önerebilir dedi. Sizin de aklınızda bulunsun. Varis çorabını ben ilk gebeligimde kullanmadim ama şimdi neredeyse herkes doğum öncesi de dahil kullanıyor. Onu iyice bi öğrenmek lazım. İyi gelecekse kullanalım madem.

Odalar hazırlanmaya başlamış. Minik bireyler saglikla güzel güzel uyusunlar oynasınlar 💜

Hasta olan annelerimiz var onlara da en acilinden şifalar diliyorum. Çok geçmiş olsun🌸

Aklıma gelen madde başlıkları bunlar oldu. Teşekkürler 🫠

Selam kızlar 🌸 okudum okudum yazamadım bir türlü 😬

İki haftadır seker ölçümü yapıyorum hiç yüksek çıkmadı bence benim yüklemede bir sıkıntı oldu 🤣 ama doktorları ikna edemedim tabii.

Alyanslar çıkmaya başlamış. Ben 6 yıl önce bir çıkardım daha da takmadım desem yeridir 🤣🤣 doğumdan 9 gün sonra -1 dim bu arada kiloyla ilgili değil ama nedense bi rahatsız etti yüzük beni aynı sütyen gibi🤣

Gebelikte tek taraflı ödeme takip oneriyorlar. Benim de yolculuklarda sonra şişti birkaç kez ama bir iki güne indi. Geçen kontrol zamani tek taraflı sol ayak bilegimde bir şişlik oluşmaya basladi. Doktorum takip edip ilerleme durumuna göre kalp damara gorunmemi söyledi. Bebekle ilgili bir sıkıntı olmaz merak etme de varis çorabı önerebilir dedi. Sizin de aklınızda bulunsun. Varis çorabını ben ilk gebeligimde kullanmadim ama şimdi neredeyse herkes doğum öncesi de dahil kullanıyor. Onu iyice bi öğrenmek lazım. İyi gelecekse kullanalım madem.

Odalar hazırlanmaya başlamış. Minik bireyler saglikla güzel güzel uyusunlar oynasınlar 💜

Hasta olan annelerimiz var onlara da en acilinden şifalar diliyorum. Çok geçmiş olsun🌸

Aklıma gelen madde başlıkları bunlar oldu. Teşekkürler 🫠
Her şeyi tek mesajda bitirmen jdfkfk son mesajdaki ananın biri benim kendi adıma çok teşkür 🫶🏿

Arkadaşlar bebiş planı yaparken düşünmediğim bi şey varmış, eşimin uykusu ve uykulu haldeki davranışları.

Sınava çalışıyor, o yüzden genelde işte değilse sabahlıyor ve sabah uyuyor. Dün gece uyumadı, sabah hastaneye gittik gelince uyudu. 6'da beni kaldır ilacını alıp geleyim dedi iyi dedim. 5:45te başladım uyandırmaya, 6:15te hala gözünü açamaz haldeydi, hiçbir şekilde halim yok ama adam da uykusuz diye kıyamıyorum ben giderim dedim. Giyinmeye başladım gözünü açamıyor sinirli sinirli dişlerinin arasından gidicem gidicemmmm diye tıslıyor bana. Ben sanki trip atıyorum da gidiyorum gibi halbuki cidden uyusun uykusuz nasılsa diye giyiniyorum. Uyanınca uykuluydum valla bilerek yapmadım diyecek çünkü 1 ay önce de yaşadık aynısını ama sinirlerimi bozuyor artık. Uyuyan biriyle kavga edilir mi ediyorum yani ben bağırıyorum şu aptal tavrına o bana bağırıyor saçma sapan bi şeye evriliyor konu. Uyuyan adamdan nefret durumuna geldim gerçekten uykusu olması sorun değil ki hakkıdır ama bebek gelince uyku bi süre ikimize de sorun olacak hep mi böyle olacak ben anlamıyorum napcaz
bebeğin sesine uyanır canım. doğumdan sonra bence onlara yükleniyor bu hassasiyetler. benim eşim benden önce ayaklanıp veriyordu bebeği kucağıma. normalde o kadar hassas değildir. sizin de öyle olur diye umuyorum. hasta hasta üzme kendini boşver. oğlan zaten tepesinden inmeyecek ayaklanınca. sen de oh olsun çekersin içinden :)))

bebeğin sesine uyanır canım. doğumdan sonra bence onlara yükleniyor bu hassasiyetler. benim eşim benden önce ayaklanıp veriyordu bebeği kucağıma. normalde o kadar hassas değildir. sizin de öyle olur diye umuyorum. hasta hasta üzme kendini boşver. oğlan zaten tepesinden inmeyecek ayaklanınca. sen de oh olsun çekersin içinden :)))
Ay çekerim valla dnkff öyle çok uyuyan bi adam değil 4-5 saat anca uyudu işte bugün de ama uyanırken olan şu siniri sinirimi bozuyor fkgk

Her şeyi tek mesajda bitirmen jdfkfk son mesajdaki ananın biri benim kendi adıma çok teşkür 🫶🏿
Konu başlıkları arasına da boşluk koydum yalnız uzun ama göz yormasın bari diye 🤣

Evet evet okudum. İlaçlar takviyeler güzel bi de dinlenebilirsen bu süre zarfında çabucak iyilesirsin 💜

merhaba tatlış anneler cuma gunu doktra gıttım kntrola bebegım yukarı cıkmamaıs plesantaprevia dedi . böle durum yasayan varmı 23, haftdayım suan . kanaman oldugunu hemen gelmen gerek dedı . eger kanaman olmaz sa eger 37 hafta bebişi alıcaz dedı . bu duurmu yasayan varmı arkadaslar .
ben varım rahim ağzını kapatmyor ama aşağıda. ay sonu detaylı ultrasonum var yine bakılacak cıkmısmı 26. haftamdayım. bana erken alırız demek 39. haftada alıyoruz dedi.kanaman olursa gel demisti ama olmadi hic. daha yeni asprinde verdi bir sorunum yok ama bu haftalarda prelampki riski olabilir tum gebelerde kan sulandirici olur bebege kan akisi hizlanir dedi. kanamam olabilir diye korkmustum ama hic olmadi. asprine de baslayacagim

Ayrıca bugün uzun bir aradan sonra ders başı yapan ogretmenlerime de kolaylıklar diliyorum 🙏 ders saatim azdı ama ses gürültü kalabalık beni bi' tık yordu. 😬

Kızlar bir şey soracağım mide ağrınız oluyor mu? Yanma, ekşime veya ağza su gelmesi dışında bildiğiniz mideniz taş gibi oluyor mu ? Hafif şeyler de yesem böyle oluyor . Bazen iki büklüm ediyor ağrı. Sırtıma bile vuruyor . Sırf bu yüzden serum yemekten de gına geldi.
hem de nasıl ya. yanma da var zaten. bi de o ağrı beni mahvediyor. stres yaptığım zaman direkt tarif ettiğin his oluşuyor mesela. soğuk süt ya da gaviscon şurup içiyorum bi tık rahatlatıyor. yudum yudum serin su içmek de iyi geliyor bana.
Kızı olacak olan şunu alsın da giydirsin bi ya 🥲

kız kıyafetlerine ben de eriyorum ya 🥲 ilk oğlumda da hep düz şeyler giydirmiştim şimdi yine öyle olacak sanırım. büyünce zaten ne kadar sevimsiz karakterli kıyafet varsa giymek istiyorlar 😅

Ay çekerim valla dnkff öyle çok uyuyan bi adam değil 4-5 saat anca uyudu işte bugün de ama uyanırken olan şu siniri sinirimi bozuyor fkgk
valla benim oğlum çişi gelsin baba, karnı acıksın baba 😅 annene niye söylemiyorsun diyor, annem çok yoruluyor zaten diyor çocuğum 😍 çok iyi yetiştirdim evladımı 😂

Ayrıca bugün uzun bir aradan sonra ders başı yapan ogretmenlerime de kolaylıklar diliyorum 🙏 ders saatim azdı ama ses gürültü kalabalık beni bi' tık yordu. 😬
teşekkürler canım bilmukabele ☺️ benim okul program konusunda çok zorladı. 30 vermek istediler çok gerdiler beni ya. 24e kadar düştüler en son kabul ettim artık.

Arkadaşlar bebiş planı yaparken düşünmediğim bi şey varmış, eşimin uykusu ve uykulu haldeki davranışları.

Sınava çalışıyor, o yüzden genelde işte değilse sabahlıyor ve sabah uyuyor. Dün gece uyumadı, sabah hastaneye gittik gelince uyudu. 6'da beni kaldır ilacını alıp geleyim dedi iyi dedim. 5:45te başladım uyandırmaya, 6:15te hala gözünü açamaz haldeydi, hiçbir şekilde halim yok ama adam da uykusuz diye kıyamıyorum ben giderim dedim. Giyinmeye başladım gözünü açamıyor sinirli sinirli dişlerinin arasından gidicem gidicemmmm diye tıslıyor bana. Ben sanki trip atıyorum da gidiyorum gibi halbuki cidden uyusun uykusuz nasılsa diye giyiniyorum. Uyanınca uykuluydum valla bilerek yapmadım diyecek çünkü 1 ay önce de yaşadık aynısını ama sinirlerimi bozuyor artık. Uyuyan biriyle kavga edilir mi ediyorum yani ben bağırıyorum şu aptal tavrına o bana bağırıyor saçma sapan bi şeye evriliyor konu. Uyuyan adamdan nefret durumuna geldim gerçekten uykusu olması sorun değil ki hakkıdır ama bebek gelince uyku bi süre ikimize de sorun olacak hep mi böyle olacak ben anlamıyorum napcaz
canim sabahladigini soyluyorsun bu sekilde biri zTen cok uykusuz olur ve ne dedigini bilmez. bu sabahlama donemi gecici birsey sanirim sinavini verince biter, bebege de sirayla kalkarsiniz ya da hanginiz uykusuzluga dayanikliysa o kalkar digeride gun ici ya da aksam baska birseyi yapar. herkes yapabildigi seyleri yapar kisacasi. sen zaten annelik izninde olacaksin diyelimki gece daha cok sen uyandin yemek ve temizligi de o yapar ornegin, ya da aksam bebegi uyutur haftasonu bakar sen kendine zaman ayirsin gibi

X