Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
sabah bi kabullenemedim sonra dedim kızım bunu kesip çıkarcaklar çıkar gitsin. Sonuçta evli olduğumu göbeğimden de anlıyorlar :KK70: ama ben yüzüklerimi çok seviyodum :)
Ben de çok seviyordum ya çıplak gibi hissediyorum, parmağım incelmişti yüzük takmaktan şu an izi duruyor 😂 erken tontik oldu ellerim, ayaklarımda da şişlik var ama sağ ayağım şişiyor sadece ne saçma

merhaba tatlış anneler cuma gunu doktra gıttım kntrola bebegım yukarı cıkmamaıs plesantaprevia dedi . böle durum yasayan varmı 23, haftdayım suan . kanaman oldugunu hemen gelmen gerek dedı . eger kanaman olmaz sa eger 37 hafta bebişi alıcaz dedı . bu duurmu yasayan varmı arkadaslar .

merhaba tatlış anneler cuma gunu doktra gıttım kntrola bebegım yukarı cıkmamaıs plesantaprevia dedi . böle durum yasayan varmı 23, haftdayım suan . kanaman oldugunu hemen gelmen gerek dedı . eger kanaman olmaz sa eger 37 hafta bebişi alıcaz dedı . bu duurmu yasayan varmı arkadaslar .
bana da bizzat aynı şeyleri söylemişti doktorum sonra doktorumu değştirdim . boş yere korku aşılamaya gerek yok . yeni doktorum previa asla diyemeyiz bunun teşhisi için çok erken 32. haftadan sonra bakar doğum şekline karar veririz dedi. ayrıca bunu ölçmek çok zor mm lik ölçüler. heleki bu haftalarda. içini ferah tut ben çok çektirdim kendime . dua et kanaman olmasın. ben 26. haftadayım allaha şükür kanamam olmadı . dikkat ediyorum temizlik yapmıyorum ağır iş yapmıyorum . sadece oturuyorum. yürüyüş bile ksııtlı yapıyorum . son doktorum normal hayatına devam et dedi ama ben gene temkinli ilerliyorum . hiç canını sıkma . keyfini kaçırma.

bu arada kaçıncı gebeliğin ?

aboo gerçekten iyi sabretmişsiniz lkdfldk biz 1.5 senelik sevgiliydik evlendiğimizde. Tanıştık 6 ay sonra nişanlandık. İnşallah takabilirsin sonuna kadar :)
Biz 2013ten beri sevgiliyiz ve ben o sene liseye geçtim😄minnaktık biraz büyüyüp evlendik 24 yaşındaydım evlendiğimde eşim 26 şimdi 25 ve 27yiz küçüklükten başlayınca evlenmemiz de küçük oldu. Bebişte sürpriz yumurta hatta 🙈

bana da bizzat aynı şeyleri söylemişti doktorum sonra doktorumu değştirdim . boş yere korku aşılamaya gerek yok . yeni doktorum previa asla diyemeyiz bunun teşhisi için çok erken 32. haftadan sonra bakar doğum şekline karar veririz dedi. ayrıca bunu ölçmek çok zor mm lik ölçüler. heleki bu haftalarda. içini ferah tut ben çok çektirdim kendime . dua et kanaman olmasın. ben 26. haftadayım allaha şükür kanamam olmadı . dikkat ediyorum temizlik yapmıyorum ağır iş yapmıyorum . sadece oturuyorum. yürüyüş bile ksııtlı yapıyorum . son doktorum normal hayatına devam et dedi ama ben gene temkinli ilerliyorum . hiç canını sıkma . keyfini kaçırma.

bu arada kaçıncı gebeliğin ?
benımde ıkıncı doktrum degstrdım normlde 18 hafta sıddetlı agrm oldu . özelde bı dktra gdyrdm hıc bırsey demedı . ben hem devlete gdyrm acıl bısey olursa takıpte olsun dye orda kı doktr dedı pek ınanmadım acıkcası snra ozeldkı dktrm dgstrdm . 20 haftada gttıgımde . soledı ama kesın degl 23 24 haftaya cıkar dedı ama mılım oynamamıs. yukarıya dgru rahımıde tamam kapatmıs tı zaten . bu dktrumda norml hayata devam et dedı ama kanaman olursa hemen gel dedı bende dıkkt edyrm . agır kaldırmama gbı yuruyslerm benmde kısıtlı zaten yuruyemyrm fazla agrı gırıyor. ıkıncı gebelığım . inşalah zamnında sorunsuz doğuruz. :KK43:

Benım de plesentası asagıdaydı en son gittiğimde biraz çıkmıştı ama hala asagıda yarın doktora gıdıcem 25 haftalığım bakalım cıkmıs mı kanamam vs hiç olmadı sureklı uzanıyorum kendini yorma hıc yukarı çıkmazsa sezeryan olursun başka da sıkıntı olmaz

benımde ıkıncı doktrum degstrdım normlde 18 hafta sıddetlı agrm oldu . özelde bı dktra gdyrdm hıc bırsey demedı . ben hem devlete gdyrm acıl bısey olursa takıpte olsun dye orda kı doktr dedı pek ınanmadım acıkcası snra ozeldkı dktrm dgstrdm . 20 haftada gttıgımde . soledı ama kesın degl 23 24 haftaya cıkar dedı ama mılım oynamamıs. yukarıya dgru rahımıde tamam kapatmıs tı zaten . bu dktrumda norml hayata devam et dedı ama kanaman olursa hemen gel dedı bende dıkkt edyrm . agır kaldırmama gbı yuruyslerm benmde kısıtlı zaten yuruyemyrm fazla agrı gırıyor. ıkıncı gebelığım . inşalah zamnında sorunsuz doğuruz. :KK43:
birden fazla gebeliklerde yukarı çıkma ihtimali daha da düşüyor. ama bunu şimdiden dert edip zehir etme . ben yaptım çünkü . hem büyük hatamda birden fazla doktora gitmek oldu . inan hepsi farklı ölçtü. yukarı çıkacak merak etme çıkmasa bile güzel bir hastanede kan bankası olan bir yerde sezaryen oluruz :) her şey güzel olacak sağlıkla kavuşacağız allahın izniyle

birden fazla gebeliklerde yukarı çıkma ihtimali daha da düşüyor. ama bunu şimdiden dert edip zehir etme . ben yaptım çünkü . hem büyük hatamda birden fazla doktora gitmek oldu . inan hepsi farklı ölçtü. yukarı çıkacak merak etme çıkmasa bile güzel bir hastanede kan bankası olan bir yerde sezaryen oluruz :) her şey güzel olacak sağlıkla kavuşacağız allahın izniyle
amın ınsallah . sorunsuz doğuralım bebeişlerimzi:)

Benım de plesentası asagıdaydı en son gittiğimde biraz çıkmıştı ama hala asagıda yarın doktora gıdıcem 25 haftalığım bakalım cıkmıs mı kanamam vs hiç olmadı sureklı uzanıyorum kendini yorma hıc yukarı çıkmazsa sezeryan olursun başka da sıkıntı olmaz
suanlık calısyrm pc basındym ama elımden geldıgınce dıkkat etmeye calısyorum. seezryan olucaktı zaten ılk bebegm sezeryandı . bakıl hayırlısı sorunsuz olsun bebeişlermizi.

Hiç kalkmıyorum artık. Doktorum da yasakladı ama o yasaklamasa da ben kotkmuştum zaten. Ciğer geliştirici rahim ağzı biraz daha kısaldıysa perşembe günü vurulacak. Onum da etkisi 2 hafta oluyormuş. O yüzden sıkı takiple ne zaman vurulacağına karar vereceğiz dedi. Bende özele gidiyorum ama tek fitil verdi acaba bi doktora daha mı gözüksem diye düşünüyorum. Benim de allahım izniyle inşallah vaktinde gelir ama en kötü 1 ay daha dursa doktor daha iyi olacağını söyledi
Yani seni yormayacaksa eğer başka bir doktora daha görünebilirsin bence. Ama doktoruna güveniyorsan onun için bile çok fazla çıkma dışarı.
Yengemde öyle 3.aydan sonra hep yattı düşük riskinden ötürü. Kabız bile olma demişti doktoru. Ama onun durumu daha sıkıntılıydı ikiz olduğu için.
İnşallah kısalma yoktur canım, sabırsız bıcırık azcık daha dursun büyüsün hayırlı vakitte gelsin inşallah 🤲❤️

Kızlar bir şey soracağım mide ağrınız oluyor mu? Yanma, ekşime veya ağza su gelmesi dışında bildiğiniz mideniz taş gibi oluyor mu ? Hafif şeyler de yesem böyle oluyor . Bazen iki büklüm ediyor ağrı. Sırtıma bile vuruyor . Sırf bu yüzden serum yemekten de gına geldi.

Kızlar bir şey soracağım mide ağrınız oluyor mu? Yanma, ekşime veya ağza su gelmesi dışında bildiğiniz mideniz taş gibi oluyor mu ? Hafif şeyler de yesem böyle oluyor . Bazen iki büklüm ediyor ağrı. Sırtıma bile vuruyor . Sırf bu yüzden serum yemekten de gına geldi.
Aynıyım ben de bazı günler mide ve boğazım alev alev yanıyor bazen hiç ağrı sızı yok. Yediklerim bazen dokunuyor ama onunla alakalı değil bence. Uykumu alamadığım gün kötü oluyorum. Bir de demir hapı dokunuyor bence. Ne zaman onu kullanmaya başlasam midem de başlıyor.
Bir de bebek için sola yatın diyorlar ya asla yatamıyorum midemin ağrısı sırtıma vuruyor. Mide solda ya karaciğer vs üzerine geldi mi dayanmıyorum ağrısına sağa doğru uyuyabiliyorum sadece. Buna bile vicdan yapıyorum 🤦‍♀️

Bennnnn. Her gece mide ağrısı ile uykularından uyanan dönüp duran bişeye dönüştüm. Akşamları ama özellikle geceleri çok ağrıyor ve dediğin gibi sırtıma vuruyor 🥺

X