Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 42,2%
  • erkek

OY: 78 53,1%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    147
kızlar selamlar haftasonu bir sürü şey hallettik bebek için annem de bizdeydi mis gibiydi. Buraya hiç bakamadım. Evin her yeri küçük küçük eşya oldu :KK200: zaman ve hazırlıklar yaklaştıkça heyecan basmaya başlıyor.
aiyyy o heyecan bana da bastı bir kaç gündür özellikle, bebişimi gördüğümü hayal edince gözlerim doluyor 🥹 bi de etrafımdakiler kız bebekleri 38. haftada alıyorlar sezaryansa diyolar, nerden baksak 2.5 aycık kalmış oluyor doğruysa 🫠

Andorex yazmış gargara ama prospektüsünde hamileyseniz kullanmayın yazıyor yav. Yani çoğu ilaçta gerekli görülürse kullanın yazıyor bunda direkt kullanmayın demiş :KK43:

Ben de katılıyorum arkadaşa naçizane, sadece hastalık konuşuyorsunuz bence kendinizde ve bebekte devamlı hastalık arayacağınıza biraz tadını çıkarmaya çalışın. Vajinitle hpv nereden çıktı mesela, buraya da devamlı hastalık sormak için giriyorsunuz doktor değiliz ki biz. Bu kadar stresle yazık bebeğinize, destek almayı düşünebilirsiniz bence de.
Katılıyorum içim darlanıyor resmen yazılanları okurken artık pekte aktif değilim bu yüzden😂

Ne güzel grubuz, arada hortlayıp “KANSER MİYİM” diye sorup gidiyor ya ajfksjdksk
😄😄 Başka hiçbişey de yazmıyor o da dikkatimi çekiyor. Mesela cevap veriliyor ya devamında teşekkür ederim doktora gideceğim ya da gittim şöyle dedi falan hiçbişey yazmıyor. Ve mesajlarına baktım tüm gruplara girip aynı cümlelerle aynı soruları sorup başka hiçbişey yazmıyor. Biz burda niye buna maruz kalalım ki

😄😄 Başka hiçbişey de yazmıyor o da dikkatimi çekiyor. Mesela cevap veriliyor ya devamında teşekkür ederim doktora gideceğim ya da gittim şöyle dedi falan hiçbişey yazmıyor. Ve mesajlarına baktım tüm gruplara girip aynı cümlelerle aynı soruları sorup başka hiçbişey yazmıyor. Biz burda niye buna maruz kalalım ki
Yani çok vahim durumu, daha fazla bir şey demek istemiyorum da çiçek gibi gruba negatiflik saçması beni de gerdi devamlı şöyle miyim böyle miyim. Ne bilelim ayrıca yav

yok kuzum ada ülkesi oldugundan cok nemli ve yagmurlu yemyeşil bir yer ama tabi yazın yağmur cok yok arada atıstırıyor işte. tr ye göre kesinlikle daha soguk siz orda sımdı 25 derecelerdeyken biz burda 15-16 -17 yazında maksimum 22-23 oluyor tr de 35lere varieken dereceler ama yine tisort sort falan giyiyorsun sadece denize girmem burda soğuk bence.
aslinda havasi hamilelikte cok iyi tertemiz ferah dikey binalar olmadigidan ruzgari vs daha iyi hissediyorsun Istanbulda ornegin ben havayi hissedemiyorum yuksek binalardan, surekli betonlasmadan sıcaklık betona carpıp sana geliyor, orda hiç nefes alamazdım sanırım
Hımmm anladım canım. Evet yine de şanslısın yaz aylarında gebelik çok zor gerçekten ve hava almayan şehirlerde daha da zor. Sıcak olmasın da serin olsun boşver 😇 Ankara’nın da havası çok kuru mesela ama ben yine de bunu tercih ediyorum çünkü nem çok bunaltıyor. Ailem daha güneyde yaşıyor oralar aşırı nemli, yazın gittiğimde baygın geziyorum adeta 🥹

Ya bir darlık var sanki ve zorlamaya yol açıyormuş hissi yaratıyor bende. Kuruluk da olup olmamasına dikkat edin o da acıtabilir.
Ay aynı şeyleri hissediyor olmamız çok garibime gidiyor telefona güncelleme geliyor ya onun gibi hamilelik yüklendi yeni sürümde bu özellikler var gibi tövbeler olsun 😂😂 bir doktoru dinlemiştim gebelikte daha ıslak ama daha az kaygan oluyormuşuz o acının sebebi sanırım o 🤭 neyse az kaldı 😬

Andorex yazmış gargara ama prospektüsünde hamileyseniz kullanmayın yazıyor yav. Yani çoğu ilaçta gerekli görülürse kullanın yazıyor bunda direkt kullanmayın demiş :KK43:
Ya bu doktorları da anlamak zor gerçekten. Bir listeleri olsa ellerinin altında gebe kadınlara soğuk algınlığında şunu verelim, ishalde bu, kabızlıkta bu, mide sorunlarında bu 10-15 güvenli ilacı not alsalar ne kendileri uğraşacak ne de biz yani. Tuzlu su gargarası yap bence de canım bir de iyot damla varsa ondan kullan günde 1 damla falan. Bal karabiber limon, varsa karadut özü, ıhlamur, pastil falan tüketmeye bak. Zaten atlattın iki üç gününü iyileşirsin inşallah artık 🙏

Ay aynı şeyleri hissediyor olmamız çok garibime gidiyor telefona güncelleme geliyor ya onun gibi hamilelik yüklendi yeni sürümde bu özellikler var gibi tövbeler olsun 😂😂 bir doktoru dinlemiştim gebelikte daha ıslak ama daha az kaygan oluyormuşuz o acının sebebi sanırım o 🤭 neyse az kaldı 😬
Yaaaa bak doğru olabilir biliyor musun. Baksan sürekli akıntı var gibi ama yine de içten içe kuruymuşuz demek 😂 Aynen az kaldı. Son zamanlarda doktorlar da ilişki öneriyor zaten doğumu başlatsın diye o aralar tekrar bir deneriz sonra lohusalık bitene kadar yeniden mola 😂 Kimse ölmez birkaç aydan 😂

Ya bu doktorları da anlamak zor gerçekten. Bir listeleri olsa ellerinin altında gebe kadınlara soğuk algınlığında şunu verelim, ishalde bu, kabızlıkta bu, mide sorunlarında bu 10-15 güvenli ilacı not alsalar ne kendileri uğraşacak ne de biz yani. Tuzlu su gargarası yap bence de canım bir de iyot damla varsa ondan kullan günde 1 damla falan. Bal karabiber limon, varsa karadut özü, ıhlamur, pastil falan tüketmeye bak. Zaten atlattın iki üç gününü iyileşirsin inşallah artık 🙏
valla öksürüğüm şu an böyle atlattım mı bilmem dkgk

X