Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
Alışveriş olarak daha hiçbirşeye bakmamıştım. 7 aydan sonra çıkar alırım demiştim. Ve benim sabırsız bebeğim erken gelmek istediği için ayağa kalkmam tamamen yasaklandı. Son kontrolümde rahim ağzı vajinal 22mm düşmüş. Ama içimi karartmak istemiyorum inşallah bebeğim vaktinde gelecek. Şimdi alışverişe başlicam online ama nerden başlayacağım bilmiyorum. Maddi olarak ortalama olan şeyler tercihim. Hastaneye şu ana kadar 40 bin harcadık. Kontroller haftalık devam edecek doğum ücreti de 40 bin diye düşününce biraz fiyat performans ürünleri almam lazım😄 her türlü uygun öneriye açığım. Şimdi ben sabırsız oğlum için acil öncelik olarak nelerden başlamalıyım. Pamuk eller klavyeye kızlar uygun neler aldınız 😂
canım benim de 21 mm civarıydı. serklaj yapıldı.
inşallah bebeğini zamanında alırsın kucağına 🙏 çok sık yaşanıyor bu durum belli ki. çoğu da sağlıkla ulaşıyor bebeğine.

Ay bunu ekran görüntüsü aldım. Çok güzel açıklamışssın. Teşekkür ederim 😍Riskim var ama düşünmek istemiyorum inşallah vaktinde gelir diye düşğnmek istiyorum ama önlem amaçlı dedıklerini de almakta fayda var. Arabayı bende sonra diye düşündüm çğnkğ allah korusun az erken gelse bile dışarı çıkarma durumu olmayacağı için ertelenebilir. Yengemin bebeği 5 aylıkken falan travel araba almıştı pierre cardin markası pusetini bebekk büyüdüğü için kullanamadı 0 ayarında onu verecek. Maddi olarak da zorlanmayayım diye bu temel dediklerinle başlayacağım
evet canim benim en temel ihtiyaci kiyafeti ve kendine ait yatagi sizinle yatamayacagi icin yeni doganla uyumak tehlikeli diye. onun disinda olsa ne olmasa ne diger seyler. Insallah zamaninda gelir, ben de hastane cantami hazirlayacagim 32. hafta gibi falan. arabanin bagajina koyarim belli olmaz dunya hali.
kendin icinde emzirme sutyeni ve onden dugmeli gecelik ve tisort alirsan rahat edersin emzirirken. Bir de sezaryan olacaksan depend kulotlar var ilk etapta kanama cok olabiliyor sezaryanda onlardan giymistim ben orkid gibi kulotlar. aklimdayken ben de alicam onlardan.
ay insallah zamaninda gelirler en azindan soyle 30. haftalari gorurler.

Aa o zaman çok yakın bizim sat tarihleri benim 3 marttı . Evrene tüm güzel enerjimi yolluyorum rabbime de dua ediyorum inşallah vaktinde gelecekler😍
Benim de 8 Marttı 🥰 Galiba bebeğin daha erken geleceğini düşündü doktor, öyle dedi 😂 Amin canım inşallah vaktinde, sağlıkla gelsinler

Dalin’in içeriği temiz değil diye biliyorum, genelde Mustela öneriliyor. Kalın müslin için Zepba, ince müslin için Caline Baby, zıbın ve kıyafetler için h&m öneririm. Küveti katlanır alacağım, kaşık biberon da en ucuzu Babyjem, bez Prima Premium Care ve Sleepy Bio Natural. Pişik kremi Sudocream, pişik önceliyici Mustela, reflü yatağı Umay Bebek, battaniye English Home veya Özdilek -kalın için- ince ve penye e-bebek bence güzel. Bebek deterjanı da e bebek aldım ben 5 kiloluk uygun fiyatlıydı. Uzun oldu ama benim aldıklarım bunlar, umarım yardımcı olur ve bebişin zamanında gelir ❤️
Sen sağlam araştırma yapıyorsun. O yüzden bunların çoğunu sepete ekleyeceğim. Bunlar çol işime yarayacak ekran görüntüsü alımdı bile çok teşekkür ederim 😍😍

Artik doktoruna sorabilirsin bence🙂 ben dedim ki hocam ben aralik esim aralik bebiside zorlayalim aralik icin😂 olur ya bence aralikta gelir dedi 😂😂😂 kutlu dogum ayi gibi . Ben de kaba esya henuz alamadim. Daha dolap sifonyer vb hicbisey yok . Ama ikeadan alicam sanirim pax yaptiricam oyuzden oyle mobilyacidaki gibi 1 ay surmez.
Bir dahaki randevuda sorayım kuzum. Paxlar güzel. Ben de çilek ve tepehomedan toparladım karyola ve yatağı.

Kızlar acil yardımınız gerekli. 26 haftalık oldum suan ama az önce benden kahve rengi yoğun kokulu akıntı geldi başına gelen var mı? Doktoru aradım ulaşamadım korktum çok
Geçenlerde bana da olmuştu buraya yazmıştım hatta. Önce pembe , sonra kahverengi sonra sarıya döndü 2 gün boyunca az az geldi. 3.gün doktora gittim ultrason normal çıktı yorulmuş olabilirsin dedi bir de alttan bakalım dedi örnek aldı mantar vs için ve idrar verdim. İkiside temiz çıktı. Sonradan beyaza döndü. Beyaz akıntım gün içinde devam ediyor ama hep. O dönem misafir ağırlamıştım ve fazla yorulmuştum bir de ıslak mayo ile çok durmuştum ben bunlara bağladım..

Belimdeki o ağrı düzeldi kuzum çok şükür. Doktorun verdiği jeli düzenli kullandım çok etkiliydi. 4-5 gün sürdü düzeldi sonradan. Galiba ters hareket yapmaktan falan olmuş o.
Ben de iyiyim, tatil iyi geldi gerçekten. Geceleri sırtım midem falan ağrıyor düzenli olarak, özellikle sağıma doğru yatınca ama bu hep olacak galiba bundan sonra 😕 Sen nasılsın?
Hangi jeli kullandın? Adı neydi? Benim de arada ağrıyor ama dayanıyorum. Bir kaç hafta sonra rapor almak istiyorum bakalım, verirlerse, azıcık dinleneyim. Ben de gece sağa sola dönerken mutlaka uyanıyorum. Her yerim ağrıyor. Şimdi böyleysek son aylar da nasıl olacağız bakalım. İnşallah sağlıkkı ağrısız atlatırız kuzucum

Kabızlık yim
yok insan ıkınamıyor korkudan, çok iyi biliyorum o hissi.
kabızlık da çok feci. yani daha doğru yaşayamam kabızlık olmaması için ama yok yani, kabullendim, bu dönem böyle:/
Kabızlık yine korkutmuyor insanı bu sancı olduğu için her türlü zor ister istemez rahim de kasılıyor kötü birşey

Kabızlık yim

Kabızlık yine korkutmuyor insanı bu sancı olduğu için her türlü zor ister istemez rahim de kasılıyor kötü birşey
canım bi gün kabızlık yüzünden tuvalette öyle bir durumda kaldım ki, anlatım mide bulandırmayayım, ama yani neredeyse ambulansı falan arayacaktım

canım benim de 21 mm civarıydı. serklaj yapıldı.
inşallah bebeğini zamanında alırsın kucağına 🙏 çok sık yaşanıyor bu durum belli ki. çoğu da sağlıkla ulaşıyor bebeğine.
Hadi inşallh olumlu şeyleri duymak çok mutlu ediyor beni. Serklaj kaçıncı haftada yapılmıştı. Benim 26 haftalık olduğu için yapılmıyormuş. Sadece endol gitil kullanıyorum sanki bu yeterlş değil gibi hissediyorum. İnşallah hepimizin bebeği vaktinde gelsin

Hadi inşallh olumlu şeyleri duymak çok mutlu ediyor beni. Serklaj kaçıncı haftada yapılmıştı. Benim 26 haftalık olduğu için yapılmıyormuş. Sadece endol gitil kullanıyorum sanki bu yeterlş değil gibi hissediyorum. İnşallah hepimizin bebeği vaktinde gelsin
19+4’te yapıldı
bana da 3 gün endol kullandırdılar.
progestanı da sabah akşam fitil olarak alıyorum; belki sana da vermişlerdir.

Hangi jeli kullandın? Adı neydi? Benim de arada ağrıyor ama dayanıyorum. Bir kaç hafta sonra rapor almak istiyorum bakalım, verirlerse, azıcık dinleneyim. Ben de gece sağa sola dönerken mutlaka uyanıyorum. Her yerim ağrıyor. Şimdi böyleysek son aylar da nasıl olacağız bakalım. İnşallah sağlıkkı ağrısız atlatırız kuzucum
Edacım bu dayanılacak türden bir şey değildi ya yani bir bel ağrısı değildi. Sadece yattığım zaman ortaya çıkan sol bacağımda ve kalçada çekilme tipi bir ağrıydı. Yatar pozisyonda uykuya dalman imkansız yani o ağrı varken. İlk gece ben de hiç uyuyamadan sabah etmiştim zaten. Thermo Sulidin isminde bir jel vermişti doktor. Sürdükten bir süre sonra aşırı ısıtıyor o bölgeyi ama ağrıyı da en az 5-6 saat yok ediyor yani. Belimin soluna ve kalçanın sol tarafına sürdüm günde iki üç kez. Dört beş gün idare ettim öyle sonra geçti çok şükür. Allah kimseye yaşatmasın tarif edilir bir şey değil yani kas yırtığı gibi bir acısı vardı 🥺 ilaç da ilk 3 ay ve son 3 ay kullanılmaz yazıyordu içerikte. Aradaki süredeyiz diye biraz da ona güvenmek istedim çaresizlikten 🥺
Benim önümüzdeki dönem doğum iznine kadar çok yoğun olur artık izin rapor alamam diye düşünüyorum çok hasta olmadıkça (inşallah 🙏) ama alabilen alsın dinlensin gerçekten. Bu arada doğum iznine 6 hafta kalmış olması gerçeği 🥹

Edacım bu dayanılacak türden bir şey değildi ya yani bir bel ağrısı değildi. Sadece yattığım zaman ortaya çıkan sol bacağımda ve kalçada çekilme tipi bir ağrıydı. Yatar pozisyonda uykuya dalman imkansız yani o ağrı varken. İlk gece ben de hiç uyuyamadan sabah etmiştim zaten. Thermo Sulidin isminde bir jel vermişti doktor. Sürdükten bir süre sonra aşırı ısıtıyor o bölgeyi ama ağrıyı da en az 5-6 saat yok ediyor yani. Belimin soluna ve kalçanın sol tarafına sürdüm günde iki üç kez. Dört beş gün idare ettim öyle sonra geçti çok şükür. Allah kimseye yaşatmasın tarif edilir bir şey değil yani kas yırtığı gibi bir acısı vardı 🥺 ilaç da ilk 3 ay ve son 3 ay kullanılmaz yazıyordu içerikte. Aradaki süredeyiz diye biraz da ona güvenmek istedim çaresizlikten 🥺
Benim önümüzdeki dönem doğum iznine kadar çok yoğun olur artık izin rapor alamam diye düşünüyorum çok hasta olmadıkça (inşallah 🙏) ama alabilen alsın dinlensin gerçekten. Bu arada doğum iznine 6 hafta kalmış olması gerçeği 🥹
Bu arada ben online pilates + yogaya başlıyorum haftada 2 gün. Pazartesi perşembe akşamları. Tamamen bu ağrılarım azalsın doğum süreci biraz daha kolay olsun diye 🙏 Doğum iznine ayrıldıktan sonra da her gün hafif egzersiz yapıcam inşallah..

X