Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Muhtemelen alerjik dedi doktor, bi krem bi hap verdi, krem normalde kullanılmaz yazıyor ama 2 kere kullanabilirsin dedi ama ben yine de rahat edemedim biraz nemlendirici kremle falan rahatlatmaya çalışıcam bakalım
Kaşınıyorsa şeker de sürebilirsin genelde böcek ısırığı kaşıntılarına çok iyi geliyor kısa süreliğine. Alerjik kaşıntıları da azaltabilir. Nemlendirici ile daha da besleyebilirsin kaşıntıyı.

Bir şey olmaz kremden ya, biz mineral filtreli güneş kremi kullanmayan anneleriz sjfkdkdk
Kortizonluymuş ondan zaar
Bana kalsa kolonya boşaltıyodum da yapma dedi mdkfk

Öyle oldu galiba bide doktor tam idrar tahlili aldı normalde idrarımda glıkoz cıkmıyordu şeker yüklemesinden sonra 150 çıkmış idrarda glikoz
İdrarda glukoz bende de çıkmıştı ama o glukoz alımına bağlı çıkar dedi benim doktorum. İlk öğüne ekstra dikkat etmelisin. Ekmeği az tüketip tatlı şeyler hiç tüketmezsen kontrol altında tutarsın canım. Diğer öğünler o kadar hızlı yükselip inme yapmıyor. Cihazın varsa takip ederek de yiyip içersin zaten.

Elveda bol soslu makarnalar elveda canım künefe elveda 3 ay sıkıcaz artık yapacak bişey yok çok yedim yalan yok çok seviyorum hamur işi makarna tatlı artık dur demenin zamanı gelmiş işin kötüsü doktor da izinli gösteremedim sonuçları

Canım onların içinde hurma var, hurma da çok önerilmiyor gebelikte, o yüzden ben olsam pek tüketmezdim onları ama doktorun daha iyi bilir tabii. Kuru yemiş falan yesen?
Kuruyemiş sürekli yiyorum yetiremiyorum artık :)) haklısınız gerçekten hepsi hurmalı içerikler, sepetimdeydi okuyunca almaktan vazgeçtim evde hafif atıştırmalıklar hazırlarım artık. Teşekkür ederim

Son haftalarda doğumu hızlandırsın diye yeniyor hurma erken dönemde ben cesaret edemedim yemeye Gong'un sağlıklı olanını tüketiyorum tuzlu seviyosan, içinde katkı maddesi yok baya temiz bi içeriği var. Bazıları tadını sevmiyor ama ben seviyorum en kötü bi peynir sürüp bile yenir yani.

Tatlı olarak bi şey bulamadım ben henüz

Tip 1 olan genetik gelen onun yaşla bir ilgisi yok. Genelde çocukluk çağında ortaya çıkıyor ve dışarıdan insülin alınması gerekli oluyor.
Tip 2 diyabet ileri yaşlarda ortaya çıkan tür. Burda vücutta insülin üretiminde bir sıkıntı yok ama vücudun insüline verdiği tepki değişiyor.
Benim bütün aile büyüklerimde tip 2 diyabet var. Ne yazık ki bende de gebelik diyabeti çıktı. Ama endişelenecek bir durum yok önemli olan tespit edilip erkenden önlem alınması.
Şeker yüklemesine gerek olup olmadığını zaten doktorunuz söyler. Bildiğim kadarıyla ailede tip 2 diyabet olması bir risk faktörü ama tek risk faktörü değil. Endişelenmeyin lütfen. Bu dönemde en önemlisi sizin sakin ve huzurlu olmanız

Evet yaptıracağım bende şeker yüklemesi gidemedim daha malesef bizim ki gneeki tip 2 o halde bende de çıkma ihtimali yüksek belki de her ne kadar şekerli şeyler fazla tüketmesemde yine de çıkabiliyor

Selam canım kızlar, epeydir giremedim, herkes iyidir inşallah
Pazartesi günü detaylıya girdim (biraz geç oldu, tam 24+0’da girebildim ama hoca az geç olsa da sorun değil, programını bozma dediği için yüz buldum ondan)

çok şükür her şey iyi. hocanın her organa bakışında yutkunarak bekledim “normal, iyi, güzel” vs diyişini.

bir de bonus olarak rahim ağzı uzunluğum 40 mm çıkmış, serklaj sonrası haliyle aşırı korkuyordum. çok mutlu ayrıldım hocanın yanından.

artık sanırım hafiften alışveriş zamanı:) bir de kitaplar okumaya başladım bugün, bebek bakımı ve büyütme süreci hakkında

nasıl bir fiyat canım bu? eğer piyasayı biliyorsan?

ben acıbadem altunizade’ye ulaşıp fiyat sormak istemiştim ama bi türlü ulaşamadım kimseye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…