Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Ateş halsizlik falan yaşayanlar tetanozdan sonra, ne zaman başladı bunlar? Bende kol ağrısı var ama gece üstüne de yattım soluma da arada dönmeden uyuyamadığımdan mütevellit 😅 öldürmedi yani sadece kaldıramıyorum havaya falan ama şükür ateş falan olmadı, olmaz herhalde bu saatten sonra?
Bende sadece kol ağrısı olmuştu ateş olmadı bende de

Kızlar bugün 20.haftaya girdik bebe baya hareketli bir de adet sancısı gibi sancılarım var. Epeydir olmuyordu ilk trimesterda çok yaşamıştım. Sizde de oldu mu bu haftalarda? Rahim büyüyor sanırım
Evet oldu hatta acaba bağırsak sıkıntısı mı yaşıyorum yoksa enfeksiyon mu diye düşündüm hatta öyle bir bel ağrım oldu ki yerimden kalkamadım hiçbir şeyden zevk alamadım ertesi güne geçti ama çok şükür

Yok canım her ay bir olsa daha ne iki haftaya bir gidiyor en az yarım gün zaten yok bir de böyle tüm gün aldığı oluyor. Bir ara belim ağrıyor dedi iki gün gelmedi bir ara iyi hissetmiyorum dedi gelmedi son 1 ayda 5 gün rahat gelmedi yani. Sıkıntılı bir gebelik falan da değil riskli bir durumu yok tamamen işgüzarlık ya. Para veriyor olsa asla gitmez o kadar doktora ama amcası olunca çat kapı girip çıkıyor. İş yerine de doktor dinlen dedi, doktor istirahat et dedi falan filan sallıyor.
Öh rahatmış o gerçekten. O kadarda yapamam bi onun canı kıymetli. Bir gün izin kullanıp diğerine akşam randevu oluşturuyorum izin almaya çekiniyorum bi biz böyle olamadık

Zaten içeçeği içtim ya bebek içerde resmen atağa geçti eve geldik hala durmuyordu enerji patlaması oldu bende şeker çıkmadı çok şükür ama ben doktora göre yol aldım boyu ve kilosu bir tık önde gördü dedi ne olur ne olmaz yaptıralım
Kilosı boyu önde ne demek gelişimi açısından kötğ birşey mi haftasına göre uymayınca doktor bana dedi kilolu bi bebek, demedi gelişimi önde vs ama benim bebek başından beri kilo açısından haftasına göre büyük kalıyordu biraZ

kızlar dün öğleden sonra mide ağrısıyla kendimi hastaneye zor attım. bir çorba içmiştim ne kadar ağır gelebilir bilmiyorum. çok şükür enfeksiyonda çıkmadı.çünkü ben üşütünce ilk mideme vurur. oradan doktorumun yanına geçtim 22+5 iz . arkadaş sadece 4 gün önden gidiyor öyle haftalar yok bizde :) 600 gram 28 cm miş. şeker yüklemesinide 27. hafta yapacakmışız erken şimdi dedi. bebeğin hareketlerini hissediyor musun diye sordu. çok fazla olmadığını söyledim. merak etme yakın zamanda şikayet edeceksin bir dursa keşke diye dedi :)

kızlar dün öğleden sonra mide ağrısıyla kendimi hastaneye zor attım. bir çorba içmiştim ne kadar ağır gelebilir bilmiyorum. çok şükür enfeksiyonda çıkmadı.çünkü ben üşütünce ilk mideme vurur. oradan doktorumun yanına geçtim 22+5 iz . arkadaş sadece 4 gün önden gidiyor öyle haftalar yok bizde :) 600 gram 28 cm miş. şeker yüklemesinide 27. hafta yapacakmışız erken şimdi dedi. bebeğin hareketlerini hissediyor musun diye sordu. çok fazla olmadığını söyledim. merak etme yakın zamanda şikayet edeceksin bir dursa keşke diye dedi :)
geçmiş olsun canım midemiz arada bir arıza veriyor vücudumuzun her yerinde olduğu gibi.

bu arada kv bize geldi bir sürü kıyafet almış kızıma. hepsinin etiketi üstünde bir tanesini bile koparmamış.daha önce de sıkıntılarımızı yazmıştım buraya.art niyetli düşünmemek istiyorum ama etiket bırakmak nedir ya :)

bu arada kv bize geldi bir sürü kıyafet almış kızıma. hepsinin etiketi üstünde bir tanesini bile koparmamış.daha önce de sıkıntılarımızı yazmıştım buraya.art niyetli düşünmemek istiyorum ama etiket bırakmak nedir ya :)
Daha önce ne yaşadınız bilmiyorum ama aklınıza bişey getirmeyin. Hediye olarak getirmiş ya ondan çıkarmamıştır etiketi☺️
Ben de hediye götürdüğüm zaman çıkarmıyorum. Belki değiştirmek ister falan diye çok yakınım yeğenlerim bile olsa

Bende vicdan azabı çekiyorum azıcık geç gitsem😄insanlar rahat böylelerine hiç bir şeyde denmiyor. 30 ağustos u birleştirip izin istedim zar zor verdiler yılım dolmadı aslında evet ama napayım azıcık eşimle bir şeyler yaprız belki🥲tekrar üst üste izin alma durumu falan olmasın diye de uyarıldım. Tamam dedim zaten az kaldı🥲🥲
Seninkiler de zaten 😄 İyi yapmışsın canım. Ben de cuma itibariyle 2 hafta izne ayrılıyorum inşallah. 7. senemdeyim izin hakkım 20 günmü 21 gün mü ne olmuş ama iki haftadan fazla kullanmamıza izin verilmiyor bizim de. Boşver kullan gitsin sonra belki de çalışmazsın zaten orada. En azından hamilelikte tatil yapamamış, anı biriktirememiş olmayın..
Öh rahatmış o gerçekten. O kadarda yapamam bi onun canı kıymetli. Bir gün izin kullanıp diğerine akşam randevu oluşturuyorum izin almaya çekiniyorum bi biz böyle olamadık
Ya bir de iş yerindeki iş yükünü görseydin dün, normalde o arkadaş sekreterya ve telefonlara o bakıyor. Cebine bile yönlendirmemiş bütün gün burada kaldı bakan arkadaşların canı çıktı yani. Başka bir arkadaşımızın da babası rahatsız acil izin kullanmak zorunda kaldı, izinde olanlar var. Umrumda değil, benim problemim değil deyip çekiniyor. Doğumdan sonra çalışmayı düşünmüyormuş. Zaten kendisiyle çalışmayı düşünen var mı acaba...

Kızlar daha evvelden doğum yapmış anneler başta olmak üzere hepinize bir sorum var. Sancı problemi yaşıyor musunuz :KK43: 1 haftadır ara ara çok ciddi sancı giriyor kasıklarıma, belime, bacaklarıma aynı anda.. Çoğu zamanda uykuda, sabaha karşı. Tıpkı adet sancısı gibi kıvranarak acı içinde uyanıyorum. 10 dk kadar sürüyor sonra geçiyor sanırım geri uyuyorum. Şu anda da hafiften var. Korkutuyor ya erken doğar falan diye Allah korusun :KK43:

Bizde Ada koyacağız son anda değişmezse Türkçesini seviyorım İngilizcede eski bir isim aslında genelde 1900lerin basında kullanılmıs. Unlu matematikçi kadın Ada Lovelace var ona benzesin zekası 😂
Onun dısında soylenişi kolay
Ekleyelim mi tabloya ? :)

art niyetli düşünecek birsey yokki ben de olsam cıkarmazdım değişim yapabilir diye düşünürdüm. Bence kalbinizi ferah tutun su kv lere karşı bizde anneyiz ve ya olacağız ilerde gelin / damat her yaptıgımızı sorgulamasın :)

X