Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Ben de sanırım Osman hocanın videosunda dinledim ilk 15-20 gün burun aspiratör önerilmiyor. Yenidoğan bebekler hapşırarak pisliği dışarı atıyorlarmış Ağız mendilleri ile silinebilir demişti.

Merhaba kızlar detaylı ultrasona gidenler rapordan bahsedince aklıma takıldı benim gebelik takibimi yapan doktor perinatolog böyle olunca detaylı ultrason haftasında yine de rapor hazırlıyor mu? Bu şekilde takibini perinatolog yapan arkadaşlar sizde nasıl oldu süreç?

Benim de aynı hatta 21+2’de öyle çıktı. Detaylıya gittiğim doktora sorduğumda en başından beri takibini bilemediğim için bir şey diyemiyorum dedi. Tüp bebek olduğu için 12. haftalarda da öndeyse mesela embriyo gelişimi ve yerleşme ile ilgilidir normaldir dedi. Ama benim en başta 3 gün öndeydi sonra 7 gün öndeydi sonra 10 gün şeklinde ilerledi. Şeker yüklemem de erken yapıldı zaten ve sınırda çıktı. Şuan diyet yapıyorum son durumu haftaya gittiğimde öğreneceğim.

Başka bişey deseydi belki boş bulundu gibi şey olurdum da konu yeme içme gibi şeyler olunca ben de çok alınırdım.. çünkü o zamanlar bulantı falan filan derken biri bişey yapsinda ne yaparsa yapsin yeterki biseyler yiyeyim kafasindaydik çoğumuz. Böyle bı dönemde sormak yapmak güzel biseyken bunu konuşmak da çok saçma olmus

ayyynen öyle tam olarak bu yüzden çok kötü hissettim çünkü aylarca bulantı iştahsızlık çektik. çok çok ayıp etti

Recep hocadan cıktık. Öyle bir baktı ki herşeyi sanşyesinde gördü ve hepsini söyledi. Yarın çapada kurula ekledi. Bir sürü doktor beni görüp muayane edecekmiş. Sonrasında amniyosentez alınacak ve bir sürü test çalışılınacak.özel olarak wes testide yaptıracagız ücretini ödeyip. Kesinlikle yaptırın dedi. Kurul kararı cıkacakmıs bikaç güne. Sonlandırma gelecek karar dedi hoca. Biz napmalıyız diye sordugumuzda dogru karar sonlandırmanız dedi. Testlerimiz temiz cıkarsa dedik. Yine de sonlandırılması gerekiyor dedi. Testlerin sebebini saptamak icin yapılıyor dedi. Testn temiz cıkması sebebinin belirlenememesi demektir dedi. İlerde saglıklı bebeğin olacak hic üzülme dedi. Cokta babacan az öz cümle ile beni teselli etti her sorumuza cevap verdi sabırla kafamızdaki tüm soru işaretlerini giderdi. Hic soru cevaplayacak modda değilim. Sadece dua eden arkadaslar vardı merak ediyorlardı o yüzden herşeyi yazayım dedim. Gebelik sonlandırmasınıda istediğin yerde yapabilirsin en az 2-3 gün hastanede yatacaksın dedi. Normal dogum yaptıracaklar Masalımız meleğimiz bize böyle bi imkan sundu. Şimdi onun sayesinde arastırmalar yapılacak cok üzgünüm. 6 gündür durmadan araştırmalar yapıyorum bu sonucun geleceğini biliyordum ama hep bi umut tutunmaya çalıştım. Herşeyin hayırlısı diyorum. Bizim başımıza geleni gebelik sürecinde öğrenmeyip dogumdan sonra öğrenenler olmus 500 tane aile var tr de boyle onların yorumlarını okudum. İçim parçalandı. Cocugu 8 yasına gelenler yasadıgı zorlukları anlatmıslar filan. Biz acaba şanslı mıydık diyorum önceden öğrenerek. Çünkü ben ve eşim çok hassas insanlarız öyle bir duruma nasıl katlanırdı yüreğimiz bilmiyoruz. Allah kimseye bunları yasatmasın. Kesinlikle 2 doktora gidin özellikle detaylıda iyi bi doktora gidin. Her doktor göremiyor bazı seyleri. Göremeyip doguran o kadar cok anne var ki onlara ayrı kahroluyorum şuan. O acıyla nasıl yasanır anne yüreği nasıl kaldırır, allah onlara inanılmaz sabır versin

Son düzenleme:
Evet şanslısınız kuzum buna şükretmek lazım, neyseki öncesinde görüldü ve müdahale edilebilecek ❤ ileride sağlıklı gebeliğin de olacak Allahın izniyle. Rabbim kolay doğumlar nasip etsin, sonrasında da en kısa sürede sağlıkla yeniden hamile kalırsın inşallah kuzum şuan çok acı biliyorum ama ileride şükür edeceksin, iyiki diyeceksin Allah sabrını versin inşallah

inan gözlerim dolu dolu okudum, kalbini yüreğini ferah tut nolur hocanın dediği gibi ilerde sağlıklı bebeğin olacak, güçlü ol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…