Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
arkadaşlar ben kedomun bana yapışık olmasından bezdim bu sıcakta vücudum az sıcaklıyormuş gibi bi de kedi yapışıyo. Manyak gibi kan ter içinde uyuyoruz. Bi de sabaha kadar sev diye miyavlıyor. Hamilelikten önce ne güzel benden bağımsız uyurdu. Eşime giderdi en fazla bebek karnıma düştüğünden beri kolayla eşantiyonu gibiyiz yaa.
Gerçekten aynı benimle yatma huyu yok ama ayaklanır ayaklanmaz dibimde oturuyorum beni sev ayaktayım yemek yapıyorum sürtüne sürtüne sürekli miyavlıyor diyorum ne istiyorsun kızım yok yatıyor kafasını çeviriyor beni sev diye hatta eşim diyor ben tuvaletini temizliyorum ben mamasını veriyorum yaptığına bak diye bide hamilelikten önce asla yüzüme bakmazdı gerçekten değişik

Ben de b12'imin yükselmesine şaşırdım, dün herhalde 1 senedir değiştirmediğim telefonumun şifresini unuttum tam 2 saat denedim giremedim. Çamaşır yıkadım şu yeni aldığım hamile külotlarını ara ara yok, eşim diyor biri kaçsa makinenin içine 3'ü nasıl kaçacak delirme, yok diyorum kaçtı açacaktım şu altındaki vanayı, baktım yandaki sepetin üstüne koymuşum ksfmfkfm b12im bu haldeyken benim kafa buysa çocim inşallah b12'imi de sömürmeyecektir ölür kalırım bi yerlerde
Nasıl yükselttin b12’ini…. Benim 70lerde çıkmış yine ve ne yaparsam yapayım yükselmiyor🥲

benimkinin burnu aynı babası benim burnum minicik çünkü bebekken daha da minikmiş benim tontikin kocaman görünüyor. Ha desem ki kamera yayıyor yok yani benim bayaa minik mümkün değil :KK70:
Ultrasonda bebeklerin burnu büyük duruyor ama ya doğunca o kadar değil bide çok değişiyo burun ergenliğe kadar 😂 Ama babaya benziyosa öyle gider zaten en çok babalara benziyorlar

Yapmaz diye umuyorum cunku her kendi cikana tazminat verdiler , kotu ayrilanlara dahi. Ama dedigim gibi burda devam etmek istemiyorum esimde diyoki ne zaman istersen ben sana is bulurum cevrem cok ama is aradiginda o cevre tuzla buz oluyor. Burda gece de calisiyorum, bayramlarda da haftasonu da . Oyuzden arada gunluk izin veriyor. Mesela 3 hafta yillik iznim ama sonraki seneye atamiyorum hic o sene icinde kullanmak zorundasin . Tek iyi yani sadece maasi ama yan hak falan yok tabiki. 😏
Yani sanırım tazminat alabilecek olsam çıkardım. Ama ücretli izindeki sgk parası da iyi. Eğer doğum iznin bitince tazminat alıp çıkma şansı olursa kesinlikle onu denemelisin çok az kaldı çünkü bizim izinlere. Ama bu olmuyorsa tazminat baya iyi olur sanırım o kadar seneye. Zaten bebek doğunca hemen işe dönmektense biraz bakarsın bebişine sonra da başlamak istediğinde araştırırsın iş bulmakta biraz zor evet ama bulunur illa ki tecrübende var 🙏bende izin gelsin diye gün sayıyorum ne uyuyabiliyorum ne sağlıklı beslenme mobbing stres o yüzden istemediğin yerde durmamak mantıklı geliyor

Bazı şirketler 4 ay boyunca ödeme yapıyormuş sonra yatan sgk parasını da alıyormuş sizden. Acaba böyle yaptırmak daha mı iyi? Bizde yapan olmadı böyle hiç ama belki konuşursak yaparlar mı bilemedim

Bazı şirketler 4 ay boyunca ödeme yapıyormuş sonra yatan sgk parasını da alıyormuş sizden. Acaba böyle yaptırmak daha mı iyi? Bizde yapan olmadı böyle hiç ama belki konuşursak yaparlar mı bilemedim
Mantığı ne acaba bunun. Ama şirket normal maaş olarak veriyorsa daha karlı çünkü sgk normal maaştan az oluyor sanırım 120 gün priminin ortalaması mıydı neydi sallıyorda olabilirim😄

Yani sanırım tazminat alabilecek olsam çıkardım. Ama ücretli izindeki sgk parası da iyi. Eğer doğum iznin bitince tazminat alıp çıkma şansı olursa kesinlikle onu denemelisin çok az kaldı çünkü bizim izinlere. Ama bu olmuyorsa tazminat baya iyi olur sanırım o kadar seneye. Zaten bebek doğunca hemen işe dönmektense biraz bakarsın bebişine sonra da başlamak istediğinde araştırırsın iş bulmakta biraz zor evet ama bulunur illa ki tecrübende var 🙏bende izin gelsin diye gün sayıyorum ne uyuyabiliyorum ne sağlıklı beslenme mobbing stres o yüzden istemediğin yerde durmamak mantıklı geliyor
Dedigin de mantikli ama dogum parasi benim asgari ustunden hesaplanacagini dusunuyorum yani elime max 40-50 bin para gecer totalde. Onun icinde deger mi ? Onu bilmiyorum. Neyse bakicaz bakalim biraz daha zaman var dusunup en mantikli karar vericem insallah zaten olursa 4 ay ucretli 6 ay ucretsiz alicam . 50 bin icin de deymez gibi.

Arabulucuda mobbing olduğunu söyletsen genelde şirketler tazminat verip uzlaşmak istiyorlar. İş davalarında işverenin kazanması çok zor olduğundan genelde davaya yanaşmazlar. 1 seneni doldurduysan düşünebilirsin belki

Mantığı ne acaba bunun. Ama şirket normal maaş olarak veriyorsa daha karlı çünkü sgk normal maaştan az oluyor sanırım 120 gün priminin ortalaması mıydı neydi sallıyorda olabilirim😄
Doğum izni ücreti hesaplarken son bir yıl içinde brüt maaş ve prim gün sayısına bölünerek brüt kazanç hesaplanabilir. Hesaplanan günlük brüt kazancın üçte ikisi alınarak günlük doğum izni parası belirlenir. 112 gün süre için günlük doğum izni parasının 112 ile çarpılmasıyla toplam doğum parası miktarı hesaplanmaktadır.

Calisirken aramak daha mantikli bence sabret ise dondukten sonra yeni is bakarsin . Ben 10 senemi cope atmak istemedigim icin o sekilde yapmak istiyorum.

X