Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Sağlık söz konusu olduğu zaman hep aşırı pimpirikli olurdu canım ama çok şükür bu zamana kadar ciddi bir sağlık sorunu yaşamamıştık. Yaşadığımızda nasıl oluyormuş onu gördüm. Bir arkadaşa daha yazdım bak yine yazayım doktor kendisine dedi ki bak oğlum bu eğer kanser bile olsa çok çok erken evre olduğu için belki sadece ameliyat belki en fazla bir kemo ile atlatırız. Tek testis tek böbrek gibidir hayatında bir şey değişmez. Diğerini düzenli olarak takip ederiz. Sperm analiz sonucun yeniden bebek sahibi olmana engel değil, doğal yoldan dahi olabilir ama yine de risk almayalım sperm donduralım biz. Ameliyat sonrası ertesi gün ayağa kalkar bir haftaya işe dönersin. Yani ameliyat sonucuna göre gerilmesi de aşırı anlamsız. Bir testisi aldırmaktan kurtarınca ne olacak madalya mı takacaklar ne duyarlı, bilinçli hasta diye. Giden zamana yazık değil mi? 1 seneden fazla uğraştık biz bu bebek için 5 ay önce gündemimizde acaba çocuğumuz olmuyor mu, olmayacak mı, tedaviyle mi olur ki falan filan varken Allah nasip etti şu nankörlüğe bak
Doktor da çok net konuşmuş zaten birçok görüşte aldı hiçbir şeyini engellemiyor bu durum hayatı normal seyrinde devam edecek ki bebek içinde uğraşmışsınız ya bir şey olursa korkusu yaşasa keşke ya da konuşunca stresten zorlanıyorum ağrım oluyor falan mı deseniz elbette sağlık sorunu önemli ama pozitif olmazsa belki daha da kötü bir şey olcak Allah korusun. Şükredip ne halde insanlar var karım hamile bebeğim olcak onların yanında olabileceğim düşüncesine odaklansa keşke. Ve senin yıprandığını görmüyor mu hiç en üzüldüğüm kısım o sen ve bebek üzülüyor bebekte stresten etkileniyor illa ki. Özür diledikten sonra tekrar konuşmaya çalıştı mı? Hatasını anlayıp konuşuyorsanız tekrar stresin erken doğuma bir sür olumsuz şeye neden olabildiğini falan anlatsanız birazda abartarak belki etkilenir de daha dikkatli olmaya çalışır aklıma bu geldi😢

Civilden aldıklarım geldi. Civildeki kuponlarımı kullanıp uzun bir süre civilden birşey almak istemiyorum 😂😂😂

Eklentiler

• 474AF491-EA21-425F-8243-D547B05D80D8.jpeg
    474AF491-EA21-425F-8243-D547B05D80D8.jpeg
    285,2 KB · Görüntüleme: 87
Sinir krizi geçirmek üzereyim🤣🤣🤣🤣 kaynanam seneler önce daha oğlum ortada yokken kız çocuk kıyafetleri örgüleri yapmış hepsi elimde patladı. Çevremde verebilecek kimsem de yok letgoya koydum bez parası çıksın🤣🤣🤣🤣 corabindan kulot atlet takımına pikesinden kışlık polar ceketine kadar her şey pembe çiçekli 😤😤😤 örgüler tulumlar elbiseler of örf🤣🤣🤣pembe kusması yaşıyorum şuan🤣🤣
herkesi tembihledim noooolur pembe almayın diye. hiç sevmiyorum ben de pembeyi.

İlaçsız yaşayamıyorum. İlaçla iyiym canım. İştahım da açık. İlaç içince kusmuyorum. Sen ilaca rağmen mi kusuyorsun ya 😔
Safra çıkarıyorum bazen ama öğürmelerim çok. Ben 2 gün önce ilacı içmedim ölüyorum sandım kusmaktan, Prilam’ı 3 tane içeceğim artık bitmeyecek galiba başka türlü. Bu iştahsızlık da mahvetti beni, aşerip deli gibi yemek istiyorum ama yok.

Dün sağlık ocagına demir hapım bitti diye yazdırmaya gittim. Gitmişken tiroid icin kan vereyim dedim. Doktor 3 tüp kan aldı. Referans aralıgı dısında cıkan o kadar cok değer olmuş ki😮 yarın detaylı usg ye gitmişken. Dahiliye doktoruylada görüşeceğim tiroid dozunu ayarlamak icin. Tahlilde cıkan diğer değerlerimide bakıp yorumlar mı yoksa ekstra kadın doguma mı görünmem gerekir.

Dün sağlık ocagına demir hapım bitti diye yazdırmaya gittim. Gitmişken tiroid icin kan vereyim dedim. Doktor 3 tüp kan aldı. Referans aralıgı dısında cıkan o kadar cok değer olmuş ki😮 yarın detaylı usg ye gitmişken. Dahiliye doktoruylada görüşeceğim tiroid dozunu ayarlamak icin. Tahlilde cıkan diğer değerlerimide bakıp yorumlar mı yoksa ekstra kadın doguma mı görünmem gerekir.
Değerlerin kadın doğumu ilgilendirecek kısımsa ona gösterirsin ama genel bir değerlerse dahiliyede bakar bu duruma bence

Değerlerin kadın doğumu ilgilendirecek kısımsa ona gösterirsin ama genel bir değerlerse dahiliyede bakar bu duruma bence
Normalde dahiliyeci bakıyor bu kan değerlerin hepsine. Genel kan sonucları. Ama gebeliğimiz var diye kadın dogum doktorunla görüş der mi ona emin olamadım.

Suda doğumu sordum telefonla burada başka bi hastanede görmüştüm ilk suda dogum var diye billboard reklamlarında. Şuan fiyat 45bin ama paranın yarısını hemen peşin alıyoruz dedi.

İstanbulda memoriala sordum 67bin dediler.

Kendi gittiğim hastaneye sordum onlar telefonda bilgi veremiyoruz dedi. Hangi doktorun suda dogum yaptırdıgını bile telefonda söylemediler😐
Benim doktor onkoloji+perinotoloji prof oldugu icin yaptırmıyordur gibime geliyor ugrasmaz gibi bi havası var🥹

Nelerin yüksek/düşük çıkmış

Safra çıkarıyorum bazen ama öğürmelerim çok. Ben 2 gün önce ilacı içmedim ölüyorum sandım kusmaktan, Prilam’ı 3 tane içeceğim artık bitmeyecek galiba başka türlü. Bu iştahsızlık da mahvetti beni, aşerip deli gibi yemek istiyorum ama yok.
Ay hala kötüymüş seninki ya. Ben de sanırım 9. Aya kadar kulllanacağım ilacı. ilaç kullanırken iyiyim, iştahım da açık oluyor, su da içebiliyorum, çok şükür. İnşallah iştahın yerine gelir ve miden en azından ilaç kullanırken düzelir kuşum ya. Ben düşünemiyorum hala senin gibi olduğumu, Allah kolaylık versin.

Eşimin arkadaşı aradı önce bebeleri yeni doğdu 2 aylık falan henüz. Dışarı çıkın demiş, eşim niye dedi, biz daha 2 ayda 1 kere çıktık onda da bebekle ilgili bi şey almaya çıkabildik demiş. Yani tatil gibi dışarı çıkmaktan çok daha külfetli bi şeyi bebiş gelmeden istemenden doğal bi şey yok ki, ha bebek gelince de tatile gidersiniz ama aynı olmayacağını sokaktan birini çevirsen o da söyler. Zaten bu sadece senin isteğin değil eşine de iyi gelecek kafasını dağıtacak evde kukuma gibi sonuç bekleyip kendini yiyeceğine. Ama düşünemiyor demek
Düşünemiyor canım ben bunların hepsini her zamanki gibi öngörüyorum ama o maalesef... O yüzden ben de kendim için iyi şeyler yaparak geçireceğim kalan ayları. Annemler gitsin bi bakıcam artık plates olsun, arkadaşlarla aktiviteler olsun. Zor görür yüzümü bundan sonra değişmezse. Ameliyattan sonra izin alacak mısın dedi bana. Yoo dedim annen varken ben neden izin alıyorum cuma ameliyat, cumartesi pazar beraberiz toparlanırsın zaten. Neticede annen de bunun için geliyor di mi dedim. Ya resmen bebek olmak istiyor hem annesinin hem benim. Sanki karnımdaki bebeği büyütmeye çalışmak yeterince zorlamıyormuş gibi. Hayatı durduralım beyefendiyle ilgilenelim.

X