Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Kolay gelsin.
Analitik sorularina hiç bakmıyorum bile. Sınavda direk boş olacak benim.
Canim neden bakmıyorsun? Aslında analitik geometride klasik 7 8 tane falan soru tipi var onun etrafında dönüyor zaten. Ben mi yanlış düşünüyorum ya siz geometriye bakmayinca kendimi kötü hissediyorum ben mi boşuna zaman kaybediyorum diye
Ben olasılık permütasyon kombinasyonu eledim baştan olmadı yapamadım.. Bir de katı cisimleri eledim.. öyle olunca artık buna da bakıyım dedim eleye eleye mat bitecekti
Basım çok ağrıyor. Ağrı kesici aldim. Biraz iyi hissedersem derse oturabilecem.
Çok geçmiş olsun canım ya inşallah hemen geçirir ağrı kesici

Bi kendinize gelin yaaaaa aaaa kizicam sizee benim baktığım mat sorularını hiç söylemeyeyim o zaman hiç

Canim ben geçmiş yılları sınavda yapabildiklerimi analiz ettiğimde geometri yanlış yada boş olmuş çoğunlukla.
Dilbilgisi de öyle.

Sınava çalışmaya başladığımda sevdiğim başarılı bulduğum bir arkadaşımla durumumu analiz ettik. Benim 85 üzeri puan almam gerek. 90 üzeri tabiki almak istiyorum ama 85 alırsam da atanirsin ve 85 i garantilemek istiyorum diye dilbilgisi ve geometriyi eledik. Çalışmamaya karar verdim.

Ama bu ay gönlüm razı olmadı dilbilgisine bu 20 günlük kampta bakmaya başladım. Günde 3 video izleyip 1-2 test çözüyorum.

Geometri ise, ALES ve DGS de çıkmış sorulardakini hepsini cozebildim, analitik yoktu onda ve kpss den daha kolay geliyor sanırım hepsini doğru yaptım. Şimdiki denemelerde de 3 sorudan 1-2 netim oluyor. Ondan özel olarak geometri calismayacagim. Sınavda da yapabildiklerime odaklanacagim.

Ama tabi 90 üstü hedefi olanlar dilbilgisi olsun, geometri olsun hiçbir konuyu eş geçmemeli.

Canim benim de senden farkım yok emin ol hız problemlerne modüler aritmetige falan da takigim. Ruh halime göre sınavda çözüp cozemeyecegim değişiyor
Kitap secten bu kitabı sipariş etmiştim kargo bedavayken, çıkmış soruları analiz edip ona göre çalışmak için.
Moduler aritmadik 1 kez problem olarak çıkmış son 12 yılda.

Bu kitabı didik didik çözmeyi planliyorum.

Eklentiler

• IMG_20220421_215135.jpg
    103,1 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20220421_215126.jpg
    125,6 KB · Görüntüleme: 27
Kolay gelsin canım
Benim de bugün dgs geldi. Alesi kendileri iptal etmişler satıştan kaldırılmış kaldık yine fotokopiye.
Sen matematikten iyi kitap bitiriyorsun maşallah canım

Canlar bir şey soracağım gerçi cevabını biliyorum ama yinede sorayım kümeler sorularını okumayı öğrendim, anlayabiliyorum ama çözüme ulaşamıyorum acemi olduğum için dimi
Hangi tip sorular canım küme problemleri mi yoksa diğer şekilde A/BUC falan gibi olanlar mı? Ya da sayısal işlem yapılanlar mi?

Küme problemleriyse zamanla gelişir bi kere anlarsan bir daha soru kacirmazsin bence.

Matematiğin ilacı pratik canım bol soru cözersen bence oturur.

Bugün o kadar uykum var ki açılsın diye kolonya banyosu yaptım buz gibi balkona çıktım
Uyumamam lazım gündüz doğru düzgün çalışmadım .
Bende gündüz 1.5 saat uyumaya rağmen uykum var. Ama 1 saat daha çalışmam gerek. Benim kronometreyle 1 saat çalışmam verdiğim gereksiz molalarla 2 saat sürüyor.

Kızlar size bir sorum olucak.
Eş durumundan yararlanıp görev yerinin değişimi için ne şartı gerekiyor? Yani atandığı yerde 1 yıl çalışmış olmak gibi bir şartı varmı? Yada hangi şehir olacağını kim belirliyor?
Yada şöyle sorayım A şehrindeki B şehrindekinin yanına gitmek istiyorsa. Ama B şehrindeki yeni atanmış ise;
A şehrindeki B ye gelebilir mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…