Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Kızlar size bir sorum olucak.
Eş durumundan yararlanıp görev yerinin değişimi için ne şartı gerekiyor? Yani atandığı yerde 1 yıl çalışmış olmak gibi bir şartı varmı? Yada hangi şehir olacağını kim belirliyor?
Yada şöyle sorayım A şehrindeki B şehrindekinin yanına gitmek istiyorsa. Ama B şehrindeki yeni atanmış ise;
A şehrindeki B ye gelebilir mi?
Eş özel sektörde mi kamu sektöründe mi çalışıyor bu önemli
Atanan kişi hangi grup memurluğa ve hangi kuruma atandı bu önemli.

Mesela üniversite çakılı kadro, yer değiştirme yok.
Öğretmen olarak atanan için 4 yıl yer değiştirme yok(bu 3 yıla dusmuste olabilir emin degilim)

Eş özel sektör ise yine yanılmıyorsam 5 yıl aynı yerde çalışma sigortalı görünme şartı var

Eş özel sektörde mi kamu sektöründe mi çalışıyor bu önemli
Atanan kişi hangi grup memurluğa ve hangi kuruma atandı bu önemli.

Mesela üniversite çakılı kadro, yer değiştirme yok.
Öğretmen olarak atanan için 4 yıl yer değiştirme yok(bu 3 yıla dusmuste olabilir emin degilim)

Eş özel sektör ise yine yanılmıyorsam 5 yıl aynı yerde çalışma sigortalı görünme şartı var
Geçenlerde sağlık bakanlığı kadrolu işçi aldı hastanelere. Kamuda yani. 1 yıl sonra
Diğer eş de kamuya atandığında yanına eşi direk gelebilir mi?

Merhaba kızlar , kayıp sena bulundu:) Neler yaptım bu süreçte , daha önce bahsetmiştim 2. soru bankasındayım konuları en baştan tekrar etmeye kalkıştım biraz vaktimi aldı açıkçası. Şunu fark ettim yaylana yaylana gitmişim bunca zaman. Elimdeki pegem soru bankası bitince de çıkmış sorular almayı düşündüm hepsini yetiştirebilirim umarım . Biraz gaza basmam lazım , 3 ay geçsin, sınavı güzel bir şekilde atlatmış olalım inşallah:)
40 cümlede anlam çözüldü(kitapta o kadar var) ve tekrar yapıldı.
36 ardışık sayılar + 18 asal sayılar sorusu çözüldü ve tekrar yapıldı.
Türk İslam ve Türkiye Tarihi 160 soru çözüldü ve tekrar yapıldı.
20 soru da paragraf çözüldü.
Şimdi tekrar masa başındayım , geçmişi okudum herkes çok güzel ilerliyor. Görünürde aslında az çalışmışım hızlanmam lazım. Pegem denemesi sipariş edeceğim 7 li ya da 10 lu(çözen arkadaşlar önermiş) , elimde deneme hiç kalmamış. Bugün de gece çalışması yapan var mı , bari şimdiki vakti değerlendireyim gündüz pek istediğim gibi geçmedi.

Merhaba kızlar , kayıp sena bulundu:) Neler yaptım bu süreçte , daha önce bahsetmiştim 2. soru bankasındayım konuları en baştan tekrar etmeye kalkıştım biraz vaktimi aldı açıkçası. Şunu fark ettim yaylana yaylana gitmişim bunca zaman. Elimdeki pegem soru bankası bitince de çıkmış sorular almayı düşündüm hepsini yetiştirebilirim umarım . Biraz gaza basmam lazım , 3 ay geçsin, sınavı güzel bir şekilde atlatmış olalım inşallah:)
Şimdi tekrar masa başındayım , geçmişi okudum herkes çok güzel ilerliyor. Görünürde aslında az çalışmışım hızlanmam lazım. Pegem denemesi sipariş edeceğim 7 li ya da 10 lu(çözen arkadaşlar önermiş) , elimde deneme hiç kalmamış. Bugün de gece çalışması yapan var mı , bari şimdiki vakti değerlendireyim gündüz pek istediğim gibi geçmedi.
Ben çalışıyorum 👍
Pegem 7 liyi çözüyorum bende şu an.
Pegem Yediiklim yargı zaten sınava girmeden çözülmesi gereken kaynaklar. 10 lu olanı da alacağım ilerleyen zamanlarda.

Olacak olacak canım benim sabır😑 sonunda kuş gibi olacaksın inşallah. Hem böyle dönemler dönüm noktasidir bundan sonrası düşündüğünden bile güzel olcak inşallah bir de atanirsan ooo☺
Çok sağol canım inşallah inşallah 😍 🤗. Atanma kısmısında hepimiz atanırız inşallah 🥰🌺

Evet canım ya aynen bende öyle gitmişim yani sınava erkenden çalışmaya başlayınca amaaan çok var diye diye asıl düzen oturtma işi şimdiye kaldı. Hani konular bitiyor filan ama bu net artırma ve konuları akılda sürekli tutma işi beni mahvetti yok yani bunun bir sırrı olmalı işte bunu bi beceremedim şu zamanlar bunlarla uğraşıyorum bende

canım benim hiç kolay değilmiş yaşadıkların.
Allah bu süreçte işlerini rast getirsin.
boşanma aşamasında bütün kötülükleri yaparlarmış . ardında koymazlarmış. bunu da duymuştum
insan eşinin hiç görmediği yüzünü görüyormuş o süreçte.
Evet anlatamıyorum hani anlatılmaz yaşanır diyorlar bu o işte gerçekten h re r yeni olayda yok artık demekten yoruldum ama onlar yapmaktan yılmadı, sıkılmadı.
kolaylıkla atlatman ve her şeyin lehine sonuçlanması için dua edeceğim ben de .
kendini toparlamaya çalış canım. güçlü bir karakterin var çok belli.
ayaklarının üstünde durman da gerekecek.
o yüzden kpss önemli bir süreç senin için.
bir atanırsan çok rahat edeceksin inşallah.
sonra miss
Canım çok sağol böyle düşündüğün için çok sevindim ayrıca Allah razı olsun 🌺. Evet evet ah diyorum bir atansam ah 🙈. İnşallah o da olur hayırlısıyla

dün gerçell matematik kanalı pdf deneme yayınladı.
onu çözdüm .
malesef yine kafam çorbaya döndü.
çok yedim zamanımı soruyu okuyum anlayım derken.
süre zaten yetmedi yine.

23 doğru 2 yanlış ile bitti sınav.:mad:
Canım ben matematiği önce hıphızlı kolayları çöze çöze son soruya gelirim ama hiç duraksamadan yani. Sonra geriye dönerim ya şunu az kurcalasam yaparım dediklerimi yapa yapa gene sona gelirim. En sonundada sınavın hepsi bittiyse ve zamanım arttıysa Allah ne verdiyse diye matematiğin geri kalan hepsine yüklenirim. İstersen birde böyle dene yani bilmiyorum bende artık oturmuş bu durum o yüzden bu kolayıma geliyor

Çok kolaylıklar diliyorum🌺 inşallah emekleriniz karşılıksız kalmasın✨✨

Ne kadar zor bir sistem değil mi? Zaten zordu yetmedi bir de mülakat geldi. Bu sene elimde sırf bir puan olsun hiç değilse 65 70 diye giriyorum. Hani olurda birden çok alim olursa pişman olurum girmedigime..ama seneye gerçek anlamda başlayıp da girmek gerek. Hepimizin alah yardımcısı olsun..
Evet gerçekten zor ve bu yüzden seni o kadar iyi anlıyorumki ancak mecburuz maalesef mecburuz sürünerekde olsa 70 75 neyse alacağız. İşte dediğin gibi insanın elinde dursun yarın ne olacağı belli olmaz diye. O yüzden nolur canım sakın pes etme inan bende sürünüyorum ama seninle aynı düşünüyorum sırf elimde puanım olsun diye uğraşıyorum. Allahım emeklerimizin karşılığını versin inşallah
Size de en kısa zamanda feraha çıkıp evladinizla güneşli mutlu güzel başlangıçlar yapacağınız bir hayal dilerim✨❤️✨❤️✨
Çok teşekkür ederim 😍🤗

Eşim bayram için izin alamadı
Ben otobüsle memlekete gidiyorum.
Bilet fiyatları uçmuş, 3 saatlik yol 300 lira olmuş.
Haftaya cumartesi gidip pazar donucem. Yani derse 9 gün ara 😑
3 saat 300 mü ayy inanamıyorum 😲. Epeydir uzun yol yapmıyordum gerçekten çok pahalı olmuş. Ben mesajı yeni görüyorum canım iyi, mutlu, huzurlu tatiller diliyorum. Hiç kitap filan almadıysan youtubedan tekrar videoları izleyebilir ve internetten testler çözebilirsin mutlaka yararı olur en azından bilgiler taze kalır.

Napiyosunuz kızlar nasil gidiyo bu aralar sessiz herkes😊
Sabah 50 dk çalıştım, kızın sınavı vardı ona gittim ordan çarşıya derken şimdi oturdum dersin başına. Bugün program yetişmeyecek çok yorgunum gece calisamicam.

Neyse kızım da sınavda kaydırma yapmış, sınavdan cikti ki anne 3 soru kaldı çözmem gereken, ama isaretleyecegim boşluk 2 taneydi diyor. 🤦🏻‍♀️
İlk defa optik formla sınava girdi bilememiş kaydirmis demek. Buna da çok canim sıkıldı.

Sabah 50 dk çalıştım, kızın sınavı vardı ona gittim ordan çarşıya derken şimdi oturdum dersin başına. Bugün program yetişmeyecek çok yorgunum gece calisamicam.

Neyse kızım da sınavda kaydırma yapmış, sınavdan cikti ki anne 3 soru kaldı çözmem gereken, ama isaretleyecegim boşluk 2 taneydi diyor. 🤦🏻‍♀️
İlk defa optik formla sınava girdi bilememiş kaydirmis demek. Buna da çok canim sıkıldı.
Hadi ya ne sinavıydı önemli bi sınav miydi yoksa deneme gibi bir şey miydi? İnşallah en azından son sorularda yanlislik yapmıştır da fazla yanlışı cikmaz😑

Hadi ya ne sinavıydı önemli bi sınav miydi yoksa deneme gibi bir şey miydi? İnşallah en azından son sorularda yanlislik yapmıştır da fazla yanlışı cikmaz😑
Bilsem sınavı canim, belki duymuşsunuzdur.
Devletin özel yetenekli öğrencileri belirlemesi için yapılan bir sınav. 1 net bile önemliydi.
Soruları çok çok kolay bulmuş, ama kaydirinca yanlısı çıkacaktır mutlaka.

Çok önemli de değil, olmasa da olur. Sadece yapabiliyorken yapamamış olması canımızı sikti.

Bilsem sınavı canim, belki duymuşsunuzdur.
Devletin özel yetenekli öğrencileri belirlemesi için yapılan bir sınav. 1 net bile önemliydi.
Soruları çok çok kolay bulmuş, ama kaydirinca yanlısı çıkacaktır mutlaka.

Çok önemli de değil, olmasa da olur. Sadece yapabiliyorken yapamamış olması canımızı sikti.
inşallah olmamıştır kaydırma sıkma canını.
Ediz sınava girdiğinde tablet verildi. tabletten işaretleme yaptılar . yanı soru geldikçe doğru şıkkı işaretleyince bir sonraki soruya geçti ekran. optik işaretleme yapılmamıştı.
yapamadığı soru olursa pas geçme hakkı vardı.
sizde neden öyle olmadı . bunlar 1. sınıf daha kaydırma yapan çok olmaz mı

hiç öyle düşünme . belki son soruda yaptı kaydırmayı yaptıysa da. dolayısıyla kaybı olmaz.

X