2023 Temmuz Ayı Tüp Bebeğe Başlayıp İleriki Süreçte Dondurulmuş Transfer Olacaklar Gelin Konuşalım👼🏻🚼💜

Kizlar merhaba 22 temmuzda opu oldum hala reglim gelmedi boyle bir durum yasayan varmi aranizda heryerde 5 6gun icinde reglin gelcegi soyleniyor doktorumda oyle dedi neden bu kadar geciktim anlamadım
Bu arada dondurulmus transfer olacağım yani herhangi bir transfer olmadim
Ben opudan 10 gün sonra regli olmuştum canım göğüslerimde gonal f den doslyı yumurtalar uyarılınca biraz hassaslaşmıştı normal bir durum

Çok sevindim canım herşey gibi yumoşlarımızda senle aynı olmuş😂 benim de 11 yumurta olgun çıkarak döllenmişti beş tanesi 5. Güne gitmişti inşallah seninkilerin 6 sıda çok güzel embriyo olur🙏
Çünkü biz ikiziz çiçeğimm🥹😍 amin aminnn kuzucumm onlar bize can kan olarak dönsün inşAllah 😍🙏🏻

kizlar selam, bu gonalf igneleri kabaca kac gun vuruldunuz, kisiden kisiye degisir tabi. bana 225 ile baslattilar 4. gun bitti, yarin kontrol var ama karnimda agri var. amh 2.7-3.1 arasinda olculdu hep, 225 yuksek bir doz mu anlamadim, cogu kisi 150 ile baslamis okudugum forumlarda
Benim amh 1.14 dü dozum 250 ilerledi hep 12 yumurta oluşmuştu 7 tanesi döllenip 5 tanesi dondurulmuştu

Kızlar bugün kontrole gittim bir yumurtam çatlamış ve LH düşmüştü 6 tane yumurtam var 20mm 18 mm 16 mm boyutlarında. Endometrium da 5 mm olarak kalmış kalinlaşmamiş... Sizce ne olur bu durumda? Doktoruma da haber verdim henüz dönüş yapmadı

Kızlar bugün kontrole gittim bir yumurtam çatlamış ve LH düşmüştü 6 tane yumurtam var 20mm 18 mm 16 mm boyutlarında. Endometrium da 5 mm olarak kalmış kalinlaşmamiş... Sizce ne olur bu durumda? Doktoruma da haber verdim henüz dönüş yapmadı
Sonuç ne oldu acaba dönüş aldınız mı

Kızlar merhaba 🥰
Bu zorlu süreçte olan herkesede bol bol sabırlar şifalar diliyorum .Olumlu sonuçlarla sevindirsin Rabbım cümlemizi
Bi sorum olacaktı ilk tup bebek denemem olacak şuan iğne kullanma aşamasındayım
Tsh değerim 10 gun once 4.20 lerdeydi bugün tekrar kan verdim 2.56 çıktı tahmini transfere 10 gün felan var doğal yolla biraz daha düşürmek istiyorum yoksa transferim gerçekleşmeyecek yardımcı olabilecek varmi önerileriniz var mı ?

Kızlar merhaba 🥰
Bu zorlu süreçte olan herkesede bol bol sabırlar şifalar diliyorum .Olumlu sonuçlarla sevindirsin Rabbım cümlemizi
Tsh değerim 10 gun once 4.20 lerdeydi bugün tekrar kan verdim 2.56 çıktı tahmini transfere 10 gün felan var doğal yolla biraz daha düşürmek istiyorum yoksa transferim gerçekleşmeyecek yardımcı olabilecek varmi önerileriniz var mı ?
Sabahları aç karnına dereotu çiğneyebilirsin canım ve de çörek otu ye hergün 1 çay kaşığı

Kızlar merhaba 🥰
Troid ilacı kullan çünkü gebe de kalsan troid artıyor bu süreçte şimdi başlamasan bile hamile kaldığında doktor başlatacaktır risk alma bence ilaç başla .

Transfer olabilmem için 2.50 altında istiyor doktor degeri
Troid değerim tüp bebeğe başlamadan önce eutrox 25mg kullanıyordum ve 2.5un altındaydı sonra yeterli olmadı arada yükseliyordu 50mg yaptı doktorum tüp bebek surecinde ignelerden dolayı değerim yüksek gelmeye başladı tabiki ben troid olduğunu bildiğim için hemen önlem aldım doktorum a söyledim hemen troide baktı değerim 4 çıktı hemen ilacın dozunu arttırdık 75mg yaptik. Transferden beş gün önce TSH değerimi olcturdum ve 1.00a düşmüştü çok şükür şimdi hamileyim tekrar takip ediyorum çok önemli troid bebeğin gelişimini etkileyen birşey bir dahiliye doktoruna gitmeni öneririm

Teşekkür ederim
Endokrin doktoru 2.50 lardaki degeri ilac gerek duymam dedi sonucu yarn göstermeye gidicem peki kendim bunu talep etsem bu sürece herhangi Bir skntisi olurmu daha opu yapılmadı cuma veya cumartesi olacak işlem

Bazı şeyleri doktorlara biz söylemeden yapmadıkları için bu süreci göz önünde bulundurarak degerlendirmesini isteyim bari dediğiniz gbi önlem almak her zaman için iyidir

Farklı bir yerde mi gittiniz kontrole bir şey demediler mi orda
Şehir dışındayım ben burda kontrole gidip sonuçları doktoruma bildiriyorum. Ama burdaki doktor rahim duvarı kalinlaşmamiş sana östrojen vermediler mi dedi. Vermediler dedim. Şimdi bir de ovulasyon olmuş bu durumda ne olacak bilmiyorum

X