2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar benim bu sabah da lekelenmem oldu ya niye böyle oluyor korkuyorum artık gerçekten bebeğe bir şey olacak diye progestana rağmen kahverengi lekelenme normal mi
Canim 6.hafta icinde benimde oldu o lekelenmeler plasenta shift diyolar yani vucudun bebek tutunsun diye progesteron salgilarken artik bebegin plasentasi olusup salgilamaya basladigindan gecis esnasinda hormonlarda dalgalanma oluyo hafif lekelenmeler olabiliyo. Doktoruma sordugumda inatci devamli kesilmeyen ve giderek artan bi leke olmadigi surece sorun yok demisti. İcini ferah tut Allahin izniyle bebisin tek basina yapmaya basladigi icin bunlari oluyodur.

Selam arkadaşlar meme ucunun etrafında kahverengi kısımda beyaz kabarcıklar oluştu bir tanesi çok beyazdı sıktım ama sanırım yapmamak gerekiyormuş sizde de oldu mu bu? 7.haftadayım bugün sol kasığımda batma gibi zaman zaman giren ağrılar oluyor sanırım rahmim genişliyor 🐣
Selaaam bende de bolca var onlardan ki hamilelik onceside vardi suan iyice belirginlesti. Artik gogusler emzirmeye hazirliyo kendini simdiden o kabarciklarda meme basini kayganlastirmak icin bi sivi salgiliyo. Sıkma agri acidan baska bisey olmaz 🙂 ve evet kasikta sagli sollu batma zonklama olmasi normal dedigin gibi kese buyuyo rahim buyuyo

Canim 6.hafta icinde benimde oldu o lekelenmeler plasenta shift diyolar yani vucudun bebek tutunsun diye progesteron salgilarken artik bebegin plasentasi olusup salgilamaya basladigindan gecis esnasinda hormonlarda dalgalanma oluyo hafif lekelenmeler olabiliyo. Doktoruma sordugumda inatci devamli kesilmeyen ve giderek artan bi leke olmadigi surece sorun yok demisti. İcini ferah tut Allahin izniyle bebisin tek basina yapmaya basladigi icin bunlari oluyodur.
Doktor çağırdı canım gittik doktora çok şükür herşey yolundaymış kanama alanı falan yokmuş kalp atışını duyduk bebeği gördük içim öyle bir rahatladı ki anlatamam galiba dediğin sebepten düşük tehliken var dedikleri için aşırı korkuyodum ama korkacak birşey neyse ki yokmuş sadece dikkatli olmalı ve kendimi yormamam gerekiyormuş 🥳🥳🥳🥳

Doktor çağırdı canım gittik doktora çok şükür herşey yolundaymış kanama alanı falan yokmuş kalp atışını duyduk bebeği gördük içim öyle bir rahatladı ki anlatamam galiba dediğin sebepten düşük tehliken var dedikleri için aşırı korkuyodum ama korkacak birşey neyse ki yokmuş sadece dikkatli olmalı ve kendimi yormamam gerekiyormuş 🥳🥳🥳🥳
Ayy canım ne kadar erken duymuşsun maşallah ne güzel 🧿

Benım gibi 4 haftalık yenı yokmu burda herkes 5 yada 6
Çoğu kişi kese gördü kese görmeyenler varmı ?
Cuma randevum var

Ayy canım ne kadar erken duymuşsun maşallah ne güzel 🧿
Galiba erken döllenme oldu geçen sefer de doktor iki üç gün erken gidiyo demişti bugün 6 hafta bitti tam ama o kadar rahatladım ki anlatamam ya korkudan şekerim falan düştü galiba sersem tavuk gibiyim su an mutluluktan nasıl bu kadar çabuk bu kadar sahiplendim bebeği kendime çok şaşırıyorum

Benim ilacın ismi Fulsac 20mg. 6 aydır içiyorum. İlk başladığımda gün aşırı 2 tane içiyordum sonra 1e düşürdü. Ama tabi ben sinirlenince yada moralim bozuk olduğunda kafama göre dozunu artiyordum.
İntertten okuduğum kadarıyla antidepresan kullanmanın çok aşırı bir sakıncası yok. Gene de doktora danışmakta fayda var😉

Benım gibi 4 haftalık yenı yokmu burda herkes 5 yada 6
Çoğu kişi kese gördü kese görmeyenler varmı ?
Cuma randevum var
Benim tüp bebek hesabıma göre 5 hafta bugün kontrolüm vardı keseyi zorda olsa gördük içi haftasiyla uyumlu dediler 8mm içini bu aşamada çok göremeyiz dediler 10 gün sonra cagirdilar

Ooo senin erkenmiş benim 4 de seni bekliyorum yaz buraya benide etiketle❤️
Canım kesenin içinde bebek gördük. Bebeğin kalp atışını da gördük ama duymadık 😀 Yine de deneyelim dedi ama duyulmadı. Bugünümüze çok şükür. Kalbi atıyor ya 🧡

Şimdi artık bir doktorla anlaşacağım. Şehir hastanesine gitmiştim. Bir daha kendi doktorumla yoluma devam edeceğim inşallah.

Canım kesenin içinde bebek gördük. Bebeğin kalp atışını da gördük ama duymadık 😀 Yine de deneyelim dedi ama duyulmadı. Bugünümüze çok şükür. Kalbi atıyor ya 🧡

Şimdi artık bir doktorla anlaşacağım. Şehir hastanesine gitmiştim. Bir daha kendi doktorumla yoluma devam edeceğim inşallah.
5+2de kesenin içinde bebeği gördünüz mu

X