Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çocuk sahibi olmaya karar verirken insan korkuyor. Ancak okuduğum kadarıyla, ilk ay negatif geçince, üzülüyor ve daha çok istiyor. Aslında bu açıdan bakılırsa ilk aylarda gebe kalmak duygusal açıdan çok iyi de olmayabilir.
Farklı bir yönden mi bakıyorum acaba 🥰
Kesinlikle katılıyorum bende korunmayı biraktigimda hazır değildim eşimin ısrarıyla bıraktık baktım negatif görüyorum sürekli daha da çok istemeye başladım

Kizlar predictor mi yoksa kaset test mi daha iyi
Ben kaset test yapmıştım ilk bat önce önce bir şey çıkmadı 1 saat sonra silik çıktı. Bat geçince bi daha yaptım baya kırmızı güvenmedim predictor aldım onda da kırmızı çizgi bence para vermenize gerek yok kaset test alın. Eğer bat bi hafta önce test yapmak istiyorsanız o zaman predictor alın

Ben kaset test yapmıştım ilk bat önce önce bir şey çıkmadı 1 saat sonra silik çıktı. Bat geçince bi daha yaptım baya kırmızı güvenmedim predictor aldım onda da kırmızı çizgi bence para vermenize gerek yok kaset test alın. Eğer bat bi hafta önce test yapmak istiyorsanız o zaman predictor alın
Oyle yapayim o zman teşekkür ederim

Ayyy annem çok inanıyorsun ama üzülme olmazsa olmayadabilir falan diyor ama ben yarın kan vericem 🥰 testi yaparım negatif çıkar diye korkuyorum. Kesin mi bozuk mu düşünmektense kan vercem

Ayyy annem çok inanıyorsun ama üzülme olmazsa olmayadabilir falan diyor ama ben yarın kan vericem 🥰 testi yaparım negatif çıkar diye korkuyorum. Kesin mi bozuk mu düşünmektense kan Ayyy annem çok inanıyorsun ama üzülme olmazsa olmayadabilir falan diyor ama ben yarın kan vericem 🥰 testi yaparım negatif çıkar diye korkuyorum. Kesin mi bozuk mu düşünmektense kan vercem
Bende baktım şimşi yazacaktım sana test yaptın mı diye bence var canım hamilesin sen

Ay bence bebiş olabilir öyle gibi geldi.

Dün sırt bel kasık agrisindan uyuyamadim dogru duzgün istahimda kesildi bisey yoksa bile bu ay adetim baya agrili mi gecicek anlamadim bu kadar erken agrimazdi adet olacagimda vücudum bana oyun mu oynuyo ki😔

Ben baya baya reglimi beklemeye başladım. Aslında bu aydan hiç ümidim yoktu benim. Pcos var ve ovulasyon testinde bu ay hiç pik göremedim. Bu ay yumurtlamadım büyük ihtimal. Ancak ovulasyon testlerinde en az 2 saat idrar tutup su falan içmemek gerekiyormuş, bunu bilmiyordum ve benim içim yanar yani susuz yapamam elimde sürekli bardakla gezerim. Acaba testlerin negatif olmasının sebebi bu muydu diye de düşündüm ovulasyonda. Ancak çok da önemli değil hamile değilsem. Benim için bu ilk ayda o kadar fazla bilgi öğrendim ki sayenizde. Gerçekten harikulade insanlarsınız ve çok destekleyicisiniz. Birinin bir sıkıntısı varsa kimse yorumsuz bırakmıyor.

Bir kadın olarak en başta kendimi, döngümü bilmiyormuşum. Mesela akıntı geldiğinde "eyvah üşüttüm ya da mikrop kaptım" gibi düşüncelere sahiptim :KK70: Şimdi ise akıntıların ne işe yaradığını 34 yaşımda öğrenmiş oldum :KK70:

Şubat ayı için içim kıpı kıpır. Bu ay ürküyordum da, ancak o korkularım vs hiç biri kalmadı. Şu an bebeğimin haberini almak için sabırsızlanıyorum. Ayın başına göre şu anda çook daha hazırım anne olmaya.

Bu alışma sürecini benim için kolaylaştırdığınız için hepinize toplu bir teşekkür etmek istedim. Bugün niyeyse ekstra bir duygusalım sanki :)
Yaaa üzümlü kekim 😍 ne güzel yazmışın. İnşAllah sağlıkla huzurla kavuşursun bebişine en kısa zamanda hayırla 🥰🤲🏻💜

X