Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Doktorum korun diye birşey demedi ama özellikle söyledim dün adetim bitti tekrar deneyeceğiz diye o da gebe kalırsan bırak ilacı dedi 🤔 bi kaç tanıdığım var onlarda da kullanmış hatta hamile kalmışlar bi sıkıntı olmamış canım bi de zaten tüm iç demedi bana yarım iç 3 gün kullanma sonra tekrar yarım 3 gün ara bu şekilde iç dedi
Demekki doktordan doktora değişiyor bana da haftada 2 gün tam kullanacağım şekilde verdi baya da etkili oldu düştü. İlaç bitene kadar böyle devam ettim 3-4 haftada falan bitmişti

Kizlar bir sorum olacak. Ben kan verdim 18inde hastanede. İyi cikti, doktor 2 gün sonra gelin falan demedigi için ben de kendim sordum tekrar kan vermeye geleyim diye. Neden öyle düşündün ki gerek yok dedi. 5 gün sonra muayeneye gel dedi anlamadım. Yüksek çıktığı için mu oyle dediler acaba. Adeti 1 gün gece verdim 1193 cikmisti. Merak da ediyorum, sağlık ocağında da alırlar değil mi?

Kızlar bugün doktora gittim sizinle de paylaşmak istiyorum
Adetimin 3. günü hormon testi yaptırmıştım sağlık ocağında hepsi çok iyi sadece prolaktin hormonum 40 çıkmıştı bende korktum bugüne randevu almıştım ve gittim
Doktor alttan muayene etti hiç bir problemin yok gayet iyi dedi değerimin yüksek çıktığını söyledim o kadar yüksek sayılmaz ama evet gebeliği zorlaştırır dedi ve dostinex adında bi ilaç verdi ne zamandır gebelik için uğraştığımı sordu bende ilk defa Ocak ayında denedik olmadı dedim dün de adetim bitti tekrar deneyecez dedim bu ilacı kullan dedi gebe kalırsan bırak dedi ve olmazsa 3 ay sonra tekrar bi gel dedi doktor çok güzel ilgilendi konuştu sohbet etti bilgilendirdi bakalım hayırlısı artık 😊 var mı aranızda prolaktin yüksekliği için bu ilacı kullanan?
Hormon testlerini sağlık ocağı yapıyor mu canım

BAT 24 ocak az kaldı. Bugün akşamüstü dışarı çıkmıştım ve eve geldim külodumda bir sürü beyaz akıntı oluşmuş. Ancak kıvamı yoğun değil sanki süt gibi akmış her yerlere. Bir belirti midir.
Benimde bat 25 ocak karnım ve gogsum çok şişlik var akıntı çok yok ama beyaz ama az şekilde benimde sabırsızlık ile bat bekliorum

Evet bakıyorlar canım, erken gitmelisin belli bir saatten sonra kan almıyorlar. Değerin yüksek olduğu için doktor istememiştir. 2 günde bir 2 kat artarsa ilk testten 4 5 gün sonra gittiğinde keseyi görebilirsin canım
Cok tesekkur ederim canim. Evet kese için demiştir ama ilk kez verdim ya ben de merak ettim yarın erkenden baktirayim böyle zaman da geçmek bilmedi. Ayın 24unde gideceğim

X