Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
yok korunmadk 5 6 ay bi denedik bu süreçte eşimşn babası rahatsızlandı ve bana çevreden bayağa bi baskı vardı geç yaşta evlendin hiç bekleme hemen yap çocuğu diye her soruyorlardı artık regli oldum demeye korkuyordum bunlar etkenmi bilmiyorum yani stres sonra doktora gittik testler rahm filmi vs normal dedi doktor bundan sonraki süreçte eşimn babası tekrr rahatsızlandı ölümden döndü diyebilirm eşim tabi çok etkilendi resmen 2 3 ay panik atak oldu ilaçlar flan kullandı bu arada bende çok kafaya takarım sürekli aklımda hamilelik vs. Gebelik olmayınca tekrar gittik yumurtalıklar flan gayet iyi klomen başlayalım dedi 1 2 defa uygularız olmazsa başka tedavilere geçeriz demişti ilk denemede kist oluştu 2 adet sonra gel demişti ben gitmedim :) artık bu ay gidicem bakalm iki aydrda mantar olayı var oda mantarmı değilmi belli değil her zaman olmuyor biraz uzun yazdm ama sürecim bu şekilde :)
enfeksiyon mantar her kadında olur arada hijyene dikkat et bide kaşıntı oldumu sirkeli su ile o bölgeyi yıka kaşıntın hemen kesilir gecede mümkün oldugunca iççamaşırsız uyu o bölge hava alsın hemen gecer ilaçlar kısa süreli etki ediyor kendin dikkat etmelisin bende de oluyor hep bu şekilde yaptım gecti adet sonrası özellikle oluyor bende

Anladım canım ben hiç ateş takibi yapmadım testle takip ettim ama doktor beni kontrole cagirmqdi ben kendim takip ettim ne kadar büyüdü yumurta bilmiyirumb inşallah miniklerimiz tutunur bize çok bekletmezler
İnşallah canım neden çagırmadı ki takip etse daha iyi olurdu madem takip etmemiş gün aşırı ilişki de bulun canım

enfeksiyon mantar her kadında olur arada hijyene dikkat et bide kaşıntı oldumu sirkeli su ile o bölgeyi yıka kaşıntın hemen kesilir gecede mümkün oldugunca iççamaşırsız uyu o bölge hava alsın hemen gecer ilaçlar kısa süreli etki ediyor kendin dikkat etmelisin bende de oluyor hep bu şekilde yaptım gecti adet sonrası özellikle oluyor bende
Bende de ne hikmetse adete yakın daha çok artıyor dikkat editorm bakalm sirkeli su günlük pedi bıraktm hayırlısı doktor ne diyecek hem bunun içn hemde gebelik icn

İnşallah canım neden çagırmadı ki takip etse daha iyi olurdu madem takip etmemiş gün aşırı ilişki de bulun canım
bulunuyorum canım hormon testleri rahim filmi eşimden test bunlari yaptır tekrar gel dedi bende bu ay kullanım ilacı dedim önümüz ay inşallah yapip öyle gidicem tekrar gebelik olusmazsa inşallah olurda gerek kalmaz

bulunuyorum canım hormon testleri rahim filmi eşimden test bunlari yaptır tekrar gel dedi bende bu ay kullanım ilacı dedim önümüz ay inşallah yapip öyle gidicem tekrar gebelik olusmazsa inşallah olurda gerek kalmaz
Takip etmemesi çok ilginç ya. Farklı bir doktorda deneyebilirsiniz. Takip edip çatlama zamanını belirleyip hangi günler ilişki olacağını söylemesi gerekiyor. Ben klomen kullandığımda doktorum 2güne bir gelmemi istiyordu

Umutsuzluk falan yok, yapılmayan eksik şeyler vardır. Bu ay tutmazsa ben inanıyorum Şubat ayında buradaki neredeyse herkes hamile kalacak hissediyorum :) Sen de öyle. Doggy pozisyonunu deneyin mutlaka denemediyseniz ve ilişki sonrasında bel - popo altına yastık koyup yatın bi 10 dk. BElki hemen kalkıyorsunuzdur ve sperm kanallara ulaşamıyordur. Bunu sırf size yazmıyorum bu arada, umutsuzluğa kapılan herkes için aslında. Bazen de tam vakti ve zamanı gelmemiş oluyor.Allahım hayırlısını sağlıklısını versin inşallah hepimze.

Ama moral bozmayalım, bende de oluyor ve bana da. burada birileri bişiler söylüyor moralim düzeliyor. Biribirimize destek olmamız çok güzel. Hep birlikte halledicez inşallah :)

Bir de stresten uzak kalın kızlar, meditasyon yapmaya çalışın.
aynen bu ay öyle deneyelim teşekkürler canım benim, inşallah hepimiz anne oluruz tez vakitte :KK200:

Eklentiler

• DD4CAE31-9D74-46DF-A4A7-123853FA4A22.jpeg
    DD4CAE31-9D74-46DF-A4A7-123853FA4A22.jpeg
    128,9 KB · Görüntüleme: 37
Umutsuzluk yok ☺️ Belli olmaz daha hiç bir şey ☺️
o neqativi görüyorum ya o duyguyu bilirsiniz hepiniz,yok olmak istiyorum acaib duygu ya, en kötüsüde hamilelik diğilse enfeksiyon ya da kist falan oluştu, çünki acaib bel karın alt karın, baş ağrısı mide bulantısı, terleme falan var, bi de akıntı beyaz losyon gibi, Allah hayırlara vesile etsin

Bende de ne hikmetse adete yakın daha çok artıyor dikkat editorm bakalm sirkeli su günlük pedi bıraktm hayırlısı doktor ne diyecek hem bunun içn hemde gebelik icn
benimde cok akıntım olur calıştıgım içinde iççamaşırı heran degiştirimiyorum o yüzden ped degilde havlu kagıt koyuyorum arada onu değiştiriyorum en azından fazla ıslaklık olmuyor

Takip etmemesi çok ilginç ya. Farklı bir doktorda deneyebilirsiniz. Takip edip çatlama zamanını belirleyip hangi günler ilişki olacağını söylemesi gerekiyor. Ben klomen kullandığımda doktorum 2güne bir gelmemi istiyordu
Testleri yaptir gel dedi ben yaptırmadım sanırım gitseydim takip edecekti benimde bilgim yoktu takip edildiginden burda topikleri gezerken öğrendim artık önümüz ay daha tecrübeli oldum 😊

o neqativi görüyorum ya o duyguyu bilirsiniz hepiniz,yok olmak istiyorum acaib duygu ya, en kötüsüde hamilelik diğilse enfeksiyon ya da kist falan oluştu, çünki acaib bel karın alt karın, baş ağrısı mide bulantısı, terleme falan var, bi de akıntı beyaz losyon gibi, Allah hayırlara vesile etsin
Eğer çok rahatsız ediyorsa bir doktora gitsen canım için rahat eder en azından

Kızlar ne oluyor anlayamıyorum beta artıyor ama gerektıgı kadar degıl. Ne yapacagım bılmıyorum doktora gıtsem vajınal bakcak onuda ıstemıyorum ısıya mağruz kalmasın dıye. Deger bugun 231 olmus. Karından goremez cunku. 4 gun once 111 dı bugun 231 olmus. 111 cıktıgı gun cok azıcık cok cok acık kahve akıntım olmustu daha da olmadı. Ne yapacagım bı akıl verın bana 🥺

Kızlar ne oluyor anlayamıyorum beta artıyor ama gerektıgı kadar degıl. Ne yapacagım bılmıyorum doktora gıtsem vajınal bakcak onuda ıstemıyorum ısıya mağruz kalmasın dıye. Deger bugun 231 olmus. Karından goremez cunku. 4 gun once 111 dı bugun 231 olmus. 111 cıktıgı gun cok azıcık cok cok acık kahve akıntım olmustu daha da olmadı. Ne yapacagım bı akıl verın bana 🥺
vajinal baktırmayıp en azından doktordan bir fikir alsan kadın doğuma gidip

X