Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar ovu testinde 2 saat öncesinden sıvı almiyoruz en son idrar yapma saati de etkiler mi 2 saatten fazla mı beklemek lazım ben normalde regli bitiminden 6 gün sonra yumurtlama görüyorum 7 gün bugün lh testi cok cok silik yani ben anlamadım bu işten bisey değerlendiriyorum yinede ama pazar gününe kadar vaktim var moralim cok bozuluyor 😔 Bu takvim genelde burayla aynı oluyordu yunurtlamam ama ates te yumurtlama yok malesef

Eklentiler

• Screenshot_20230119-135507_FF App.jpg
    Screenshot_20230119-135507_FF App.jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_20230119-135450_My Calendar.jpg
    Screenshot_20230119-135450_My Calendar.jpg
    62,8 KB · Görüntüleme: 48
Kızlar merhaba öncelikle bir sorum olacaktı ben 3 aydır 1 er gün regl erken oluyordum bu ay 3 gün geçince kan testi verdim negatif 0.430 çıktı. bugün 5. Gün ama ne gelen var ne giden testte yapmadım kanda negatif çıkıp daha sonra pozitife dönme ihtimali varmı geç döllenme olabilir diyorlar mümkün mü

Kızlar ovu testinde 2 saat öncesinden sıvı almiyoruz en son idrar yapma saati de etkiler mi 2 saatten fazla mı beklemek lazım ben normalde regli bitiminden 6 gün sonra yumurtlama görüyorum 7 gün bugün lh testi cok cok silik yani ben anlamadım bu işten bisey değerlendiriyorum yinede ama pazar gününe kadar vaktim var moralim cok bozuluyor 😔 Bu takvim genelde burayla aynı oluyordu yunurtlamam ama ates te yumurtlama yok malesef
Yarına da 36.3 girsene çizgiyi çekecek bence

Predictor diye marka ile denedim. 6 gün önceye kadar kesin sonuç yazıyor üstünde kutunun. Battan geriye doğru sayınca bugün 6. gündü. Bilemiyorum ki nasip, ama ben sanki artık hamile değilmişim gibi düşünmeye başladım testten sonra. 24 Ocak tarihinde yapıcam testi, o güne netlik kazanır.
Canım sen onlara ne bakıyorsun ben kendim adet günü prodoctor ile silik öğrendim, komşum da başka marka erken gebelikler adet günü daha da silik öğrendi. Yani bizde onlarla 6 gün kala yapsaydık çıkmazdı. Akşama test yaptı betası 6 idi. Koyu pembe benim, beyaz olan komşumun.

Eklentiler

• 20221220_074211.jpg
    20221220_074211.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 47
  • 20230105_162500.jpg
    20230105_162500.jpg
    118,6 KB · Görüntüleme: 51
Buraya da kopyaladım arkadaşlar belki birinin aklına düşer şifa olur niyetine , siper tarafa yazsım az önce..
Kızlar bişey diycem bu ilacı hiç kullanan olmadı mı aranız da uzun süre deneyenler için diyorum özellikle
Aşırı iyi bir ilaç direkt tanık olduğum iki örnek biri teyzem 41 yaşını geçiyordu tüp bebek bile olmaz diyordular her yerden ağlayarak çıkıyordu sonra acıbadem tüp benek merkezindeki çok iyi bir doktor bunu 3 ay kullan olmazsa gel dedi ve ikinci kutuda gebe kaldı
Diğeri okuldan arkadaşım 31 di yaşı yumurta tembelliği mi ne vardı infertilite 2 3 sene uğraşmış yine çok iyi bir prof bunu verip aynısını söylemiş oda üçüncü kutuda gebelik haberini aldı şimdi bir yaşında kızı hatta kutusu yarım kaldı yarısını bana verdi doktorlar imkansız değil ama mucize bebek demişler
Ben de aynı profa gittim bana da verdi ben 4 ay kullandım bi işe yaramadı tabi 😂😂 Allah bilir eşimin o zamanlarda da sıkıntısı vardı bilmiyorum herkeste yarayacak diye bir şey yok tabiki. KK da da çok okudum bunu zamanında, faydasını gören çok olmuş ama burda kimseden duymadım aklıma gelince paylaşmak istedim

Eklentiler

• 9A8D51F2-8086-47A5-BB5F-4B3CD36921FD.jpeg
    9A8D51F2-8086-47A5-BB5F-4B3CD36921FD.jpeg
    165,5 KB · Görüntüleme: 54
Girdim çekmedi hatta 3 4 gun girdim çekmedi 😪 eski haline çevirdim geri ben hic bisey anlamqdim bu aydan peki canım akşam ovu testi yapicam saat kacta yapsam ve nelere dikkat etmem gerek
Bence çok geç yapma. Mesela 7 de yapacaksan 4,5 5 gibi sıvı almayı bırak ve tuvaletede gitme sıkışmayacak şekilde ayarla kendini o şekilde yap ☺️

ben de eskisi gibi girmiyorum aslında aşkım napayım biliyosun son aylarda düzensizlik doktor vs derken iyice psikolojim bozuldu, şimdilik saldım yani öyle akışa bıraktım. Çalışıyorum zaten yoğun. Öyle işte. Senin o durum halloldu mu iyi misin şimdi bebeğim
Biraz daha iyiyim tam diyemem ama daha iyi olcam inşallah 🤲

Bence çok geç yapma. Mesela 7 de yapacaksan 4,5 5 gibi sıvı almayı bırak ve tuvaletede gitme sıkışmayacak şekilde ayarla kendini o şekilde yap ☺️
2.30 da bıraktım şimdi sivi alımını en son lavobayoda o zaman girdim 5 gibi yapsam saat farkedermi yani akşam 7 gibi yapmak daha mı iyi olur 5 gibi yaparım düşündüm

X