Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Eklentiler

• ADAEBDC7-B029-4EBE-A167-93E793EF1E57.jpeg
    ADAEBDC7-B029-4EBE-A167-93E793EF1E57.jpeg
    60,6 KB · Görüntüleme: 47
Dur bı uzun metıyede ben dızeyım dun butun gece uyumadım esım hasta ateslı kusuyor sabah ıse gıttım neden cocugu almamısım tonla laf edip yarım saat sonra aradı ben nasıl kadınmısım o halde onları bırakmısım yarım saat sonra yıne aradı agza alınmaycak şeyler dedı devamlı suratıma kapıyor rıca mınnet gıttım yine ızın aldım mal mal tavırlar neden gelmısım ısım daha onemlıymıs vs vs (ben 6 ay oldu antıdepresan bırakalı) benı bıraz etkılıyor bu durum krız gecırdım en sonunda seramik bı saksım vardı onu kırdım Ertuğrul hepsıne sahıt bırde tum gundur bakmadım da bıdaha ben kotuyum rahatsızım gun sonu geldı benımkı yanastı onca laf ona sınır onca kırıklık hepsı yanına kaldı ıyı degılım bazen harbıden ruhum acıyor yanı .. hatta bugun cıddı cıddı ıkınci cocugu boşverip ılaclarıma gerı dönmeyi dusundum bilmiyorum. Sende bana cevaben ıkı kelıme bıle olsa yazabılırsın darılmam 🥲
Hepimiz böyle dönemlerden geçiyoruz canım lütfen kendini hırpalama. Seni vazgeçmeye iten şeyler oluyorsa bilki amacına çok yaklaştın. Eşin de belli ki zor zamanlar geçiriyor, malesef erkekler kadınlar kadar kompleks yaşayamıyor. Hastayken çocuğa bakmayı beceremiyorlar bence kendileri de çocuklaşıyorlar. Bebek gibi bakım istiyorlar. Bence sen haklısın bu konuda, yine de eşinin de hastalıktan kaynaklı zorlandığını göz önünde bulundurmalısın

Hepimiz böyle dönemlerden geçiyoruz canım lütfen kendini hırpalama. Seni vazgeçmeye iten şeyler oluyorsa bilki amacına çok yaklaştın. Eşin de belli ki zor zamanlar geçiriyor, malesef erkekler kadınlar kadar kompleks yaşayamıyor. Hastayken çocuğa bakmayı beceremiyorlar bence kendileri de çocuklaşıyorlar. Bebek gibi bakım istiyorlar. Bence sen haklısın bu konuda, yine de eşinin de hastalıktan kaynaklı zorlandığını göz önünde bulundurmalısın
Evet anlıyorum kotu oldu ve bebek gıbı bakım ıstıyor gecelerı kalkıp atesını kontrol etmemısım bla bla .. herseyı anlıyorum kızssın bagırsın sıtem etsın ,, ama kufur ettı o benım ıcın ınce cızgıydı zoruma gıttı yanı bugun zor bı gundu

Alttakı daha sılık cıktı usttekıne gore yarın da yaparım bellı olur bugun ilişki oldu ama bska olur mu bılmem
Canım Allah en başta sağlık sonra geçim huzur versin çok zor gerçekten aynı anlayışı karşında görmeyince o boşa kürek çekiyormuş duygusu çok zoruna gidiyor insanın ve kendileri hee tamam bitti deyince iki yüzüne gülünce geçti gitti sanıyorlar ama maalesef bir sen biliyorsun bir Allah nasıl zorlandığını . Allah kolaylık huzur sağlık ve gönlündekini hakkında hayırlısıyla nasip etsin canım 🌺 🙏

Öyle bişi yok ya. Her gün neymiş. Bir kere her gün olursa zoraki olur ve sperm kalitesi çok düşer. Ama yumurtlama döneminde arka arkaya 3-4 gün en fazlası olabilir bence.
imagination forever imagination forever cano biz adetten sonra gün aşırı denedik yumurtlama gününün öncesi yumurtlama ve sonraki gün üst üste denedik sonrada akışında denedik oldu. Eşimin hiç umudu yoktu çok yordun beni ne kalite bıraktın ne güç dedi :KK70: hiç umudu yoktu, olunca çok şaşırdı ama kimyasal oldu. Ben sana dedim diyor şimdide 🤦🤦

Evet anlıyorum kotu oldu ve bebek gıbı bakım ıstıyor gecelerı kalkıp atesını kontrol etmemısım bla bla .. herseyı anlıyorum kızssın bagırsın sıtem etsın ,, ama kufur ettı o benım ıcın ınce cızgıydı zoruma gıttı yanı bugun zor bı gundu
Bu olmamış işte 😔 İnşAllah hatasını anlar ve tekrarı olmaz. Küfür erkeklerin ağzına sakız olmuş sanki bir meziyet gibi. Kendini ifade etmeye yetemeyenler küfre başvuruyor. Benim eşimde çok küfür eder sinirlendiğinde, trafikte. Çok kavga ederiz bu yüzden. Soğuyorum resmen o anda

Dur bı uzun metıyede ben dızeyım dun butun gece uyumadım esım hasta ateslı kusuyor sabah ıse gıttım neden cocugu almamısım tonla laf edip yarım saat sonra aradı ben nasıl kadınmısım o halde onları bırakmısım yarım saat sonra yıne aradı agza alınmaycak şeyler dedı devamlı suratıma kapıyor rıca mınnet gıttım yine ızın aldım mal mal tavırlar neden gelmısım ısım daha onemlıymıs vs vs (ben 6 ay oldu antıdepresan bırakalı) benı bıraz etkılıyor bu durum krız gecırdım en sonunda seramik bı saksım vardı onu kırdım Ertuğrul hepsıne sahıt bırde tum gundur bakmadım da bıdaha ben kotuyum rahatsızım gun sonu geldı benımkı yanastı onca laf ona sınır onca kırıklık hepsı yanına kaldı ıyı degılım bazen harbıden ruhum acıyor yanı .. hatta bugun cıddı cıddı ıkınci cocugu boşverip ılaclarıma gerı dönmeyi dusundum bilmiyorum. Sende bana cevaben ıkı kelıme bıle olsa yazabılırsın darılmam 🥲
Canım çok geçmiş olsun inşallah çok geride kalır bu günlerin ne yazsam ki bilemedim ben henüz yeni evli olduğum için tecrübesizim bu konularda çocuğunuz da var bak onun psikolojisi de kötü etkilenmesin seninde eş böyle olunca bırakıp da gidemiyorsun bol bol dua edeceğim sana inşallah eşin düzelir 🙏🏻

Canım bilemiyorum ki ben kaset testle öğrendim hiç kan testi vermedim. 15 gün sonra kanama olunca gittim. 6+0 idim. Kese göremedik öyle kan verdim 467 gibi bir değerdi iki gün sonra 570li bir değerdi o günde kanamam başladı ve 3 günde değerim 67 düştü. 1 hafta sonra da 7 çıktı değerim.
Anladım kuzucum bakalım bende 20 sınde tekrar verecegım hayırlısı artık 🤲🏻

Bugun iş yerındekı arkadasım dedıkı herkes 5,6 denıyor ancak oluyor ama bırkac nokta var dedı.eee dedım😃 belının altına çalısma sırasında yastık koy dedi bıde hergun dene dedı ya 10 gun🤣bende dedım nooo olamaaz hergun olunca ilerlemıyor işler dedım herkes hergun yapıyo bak cocuk yapmak ıcın dedı😄🙄🙄🙄dogrumu bu bebişler?hergun yapmayı basarabılen varmı gercekten ya
Her gun olmasada ıkı gebelıgımdede ıkı gun yaptık bı gun esım nobette oldugu ıcın yapamadık. Bır ay boyunca hep böyleydi ve gına geldı artık ama ıkısındede hamıle kaldım

Yaşamayan anlamaz canım. Benim kız kardeşim bile ben üzülürken teselli etmek için “bu kadar üzülme, düşük yaptın kabul et artık” dedi. Bu cümle beni nasıl teselli edebilir acaba? Tabi ben patladım o anda bağırdım çağırdım. En yakınımızdakiler anlamıyorken kimden ne bekliyoruz diyorum. Rabbim bizi daha zoruyla sınamaz İnşAllah 🤲🏻
Amin inşallah 🙏 ben inanıyorum yeniden hamile kalıcaz ve evlatlarımızı sağ salim kucağımıza alacağız Allahın izniyle 🙏🙏💞

He ben yanasmam dedım yanasmadım da zaten kavgaların sonunda tensel olarak nedense asırı bı cekım oluyor bızde ondan mütevellit herhall
Ya ahahaha bizde de oluyor o eşin yanasti değil mi 😂😂 bir kere bende nizipte annemlere gitmiştim ben oradayken eşim hastalanmış arıyor sıkıntı veriyor işte ben hastayım çok hastayım yerimden kalkamiyorum neden gelmiyorsun ben gelene jadar her gün arayıp sıkıntı vermişti bana bende gelince surat astım dedim ben doktor muyum gelsem ne faydası olacak ancak bitki çayı vermek gibi bir katkım olur kalk hastaneye git falan dedim kızdım bı yarım saat bir saat falan sessizlik oluştu ondan sonra yanaştı 😂 sanırım hastayken erkeklerin hepsi böyle kuzucum iyileşince hatasının farkına varır özür diler bence sıkma sen canını 🥰

🤣🤣 tamam bebegım bu pozısyonu degerlendırecegım bu ay 🥰🥰💕💕💕
Bende bakayım bu pozisyona 🤪🤪🙈🙈 hoş bu ayı bizde hem zaruri hem de isteyerek es geçeceğiz. İstanbula ailemin yanına gidiyoruz 2 haftalığına, doktorum da 1 2 ay dinlenebilirsin, rahmin dinlenmesi için dedi ama çok ikna edici değildi. Doğal akışında bir olaysa ben neden ara veriyorumki, şubat sonrası çalışmalara devamke... 😍😍

Ay kızlar şu an bunu yazarken elim ayağım titriyor mutluluktan, umarım kendim için de gelir yazarım ileriki günlerde. Biraz önce en yakın arkadaşım test yapmış hamileymiş. Baya mutluluktan ağlıyorum. O ekim ayından beri deniyordu. 4. denemede tutturmuşlar. Allah hepimize nasip etsin inşallah bu duyguyu. Sanki kendim hamile kalmışım gibi mutlu oluyorum sizden de haberler geldikçe. Sağlıkla da kucaklarınıza almayı nasip etsin.

Kankam benim derdim seninkinin yanında devede kulak kalırmış özür dilerim çok da üzüldüm Allahım inşallah sana öyle bir kapı açar ki arkana bakmayı unutursun 🤲🏻 hepimiz bazen kötü süreçlerden geçiyoruz doğru haklısın ama Allahım sonunda ferahlık versin inşallah üzülme kankam. Ben her zaman buradayım dinlerim seni

X