2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Zaten düşündük taşındık illa ki alıcaz orayı da
Ekstra çıkar mı diye düşünceliyiz işte
Dediğin gibi kontroller falan inşallah yetişir paket 🌸🙏🏻

Bunu duyduğuma çok sevindim
Hem omega3 hem folik asit hem de ilaç foröunda daha ne olsun 🧡

İyot formu dediğin ne canım?
Tuz gibi mi🫣
Hayır hayır hap gibi ama içinde iyot da var

Buna bakmıştım ama trendyolda çıkmadı ☹️

Anlamadım şu an sen 7+0’sın dimi?
sata göre mi Doktorun ölçümüne göre mi 7+0’sın?
Eğer doktora göreysen kap atışını 8+0’da mı duyacak olacaksın haftaya?
Ben son adet 29 Haziran ona göre 7+0 ım. 8+0 da kalp atışı iÇin çağırdı. doktora göre 6 haftalık dahaca

Ben hamile kalmadan önce omega 3 kullanıyordum. Doktoruma söyledim. Bırak omega 3ü herhangi bir başka vitamin de kullanma sadece folik asit kullan erken dönemde bunları kullanmak sorun oluşturabiliyor dedi
İşte bi öyle bi böyle deniyor kafa çorba 😃
Arkadaşım da illa ki omega 3 al beyin gelişimi için çok iyi diyor

Ben son adet 29 Haziran ona göre 7+0 ım. 8+0 da kalp atışı iÇin çağırdı. doktora göre 6 haftalık dahaca
işte ben de öyleyim aslında 8+0 olmalıyım
Normalde benim sat 22 haziran çünkü
Ama sanki sat 29 haziranmışım gibi ultrason hesabına göre 7+0’ım bugün 😃😃

O zaman sen doktorun hesabına göre olanı yaz 6+0’m de karışıklık olmasın bence

Bunun testi var mı bilmiyorum ama iyot eksikliği zeka geriliği ile bağdaştırılıyor 🤭

Bir de ben folik asit kullanırken metil formda olmasına dikkat ermiştim doktorum bunu önermişti

Hahhahahahah
Canım ya ne de kibar açıklamışsın durumu 🤣🤣🤣🤣🤣
Akşam akşam güldürdün beni 🤣🤣🤣🤣
Ama çok şükür gayet iyiyim mental olarak 🤣🤣

Bir de senin folik asite bakacağım o zaman teşekkür ederim 😇😇😇

Kızlar bişey sorucam ben kan sulandırıcı iğne kullanıyorum devam ediceksin dedi doktor ama malum çok pahalı. Rapor falan çıkaramaz mıyız? Devlette karşılamıyor bu iğneyi
İğneni değiştirmesini iste doktordan . Sonuçta tek kan sulandırıcı değil yA ☺️

1 hafta geriden gidiyor dedi doktor sata göre 5+0 da bile karından görünmedi kesem vajinal daha yeni görünüyordu .keseyi karından geçen hafta gördüm. Bu hafta yolksac bebeği gördüm. Kalp atışı haftaya dedi. Bende kalp atışını duyana kadar stresliyim hep niye geride diye ama bazen oluyormuş böyle.

Çok üzüldüm canım. Umarım en kısa sürede toparlanıp tekrar sağlıklı bir şekilde gebe kalırsın.

. ben de erkek hissediyorum. Sperm x , y kromozomu var yumurtayı x döllerse kız, y döllerse erkek oluyor zaten. Sadece organ oluşumuyla netleşiyor cinsiyet bizim için.

Bende kan sulandırıcı kullanıyorum oksapar 0.4 verdi devlet 1 kutu karşılıyormuş. 74 lira verdim bugün muayene ücreti de çıktı onunla beraber.

Bence vajinalde tehlike yok çoğu doktorda öneriyor sonuçta uterus ve vajina farklı yerde ve net görüntü. Devlette ilk öğrendiğimde gitmiştim vajinal baktı kanamam olmasına rağmen daha net göründüğü iÇin.
Sadece bir kereye mahsus mu

X