💛💜🧡 2023 Mart Ayı Gebelik Planlayanlar 💛💜🧡

Harcama kuzum enerjını evet ama pıkı gordukten sonra bır hafta bırakma.cunku bazen pıkten 3 gun sonra fln catlama oluyor.orası bıraz tahmın edılemez oluyor.benım luteal faz 11 gun kadar suruyor.o yuzden bıraz daha sona saklayacagım bırdahakı aya.tabııı ınsallah gerek kalmaz.jelı deneyınce ınsallah pozıtıfı gorursun bende alırım o zaman😊😊🐥🐥🙏
napim canım doktordan bana bişey cıkmayınca jelide burdaki kaç kişide olumlu sonuc olunca deneyeyim dedim umarım sanada gerek kalmaz nisana gelmezsin benim haftasonu yumurtlama olur büyük ihtimalle herşeyin hayırlısı ramazan ayı hepimize bereketli gelir inşallah🙏

Insallah bebegım🙏Yorgunluktan bayıldım kuzum dun.pazartesıde moral bozuklugundan olmadı bugun son kez degerlendırrız ınsallah💕sonra bekleyıs.sen nasılsın test yaptınmı bugun canım
YAptım kuzum negatif bugün de. O gördüğümüz gölge bildiğin çizginin kendi gölgesiymiş. Ne zaman yumurtladığımda belli değil belki de çok erken yaptım testleri. Normalde Bat yarın ancak geç yumurtladım biliyorum. Takip edeceğim bir kaç gün daha. Ne diyorduk regl gelene kadar umut vardır 😊

gayet güzel degerlendirmişsin canım bende önceki aylar takvimle bazen boş dolu veya aralıkla degerlendiriyordum bu ay ovulasyonla takip ediyorum reglim biteli 2 gün oldu daha degerlendirmeye gecmedik hemen enerjimizi harcamayalım diye eşim bi kac gün üst üste olunca sonrasında isteksiz oluyor bende pike saklıyorum bu ay o jelide aldım bakalım işe yaracak mı 😅
Kuzucum 6-7 ay evet az bı sure , ama işte insan olsun istiyor haklısın.Bak benım bir oğlum var , hanı hamıle kalmısım dogurmusum saglıklı bır cocugum var bellı bısey ona ragmen ıkıncıde 6 ay sonra oldu vaktını beklıyorlar , nasıbını beklıyorlar.Tüm kontrollerını yapmıssın bı sorununuz yok cok sukur anladıgım kadarıyla, psıkolojık ınferlıte ye ınanan bırıyım.Mental olarak sakınles bebek fıkrınden cok baska seylere yoğunlaşmaya calıs bıraz kendını arındırmaya calıs.Hanı herkesten duyarız ya saldıgım ılk ay hamıle kaldım muhabbetını bosuna degıl baktıgında psıkolojık olarak rahatlamanın etkısı buyuk bence :KK200: bunu yapabılmek de zor ama o konuda da haklısın arkadasım , benım eltım sorun olmamasına ragmen 14 ayda hamıle kaldı her ay teste gıtmıs kan vermıs test yapmıs olmuyor artık demıs tamam demıs bırakmıs salmıs o ay hamıle kaldıgını ogrendı gıbı :) suanda da cok yakın bı arkadasım var bır senedır ıstıyolar hormonlar sperm fln hepsı guzel gelmıs , doktor dırek psıkoljık bı durum bu demıs gibi gibi ıste arkadasım.İçin bş nebze rahatlasın diye yazıyorum. Rabbım tez vakıtte hayırlısı ıle saglıklı gebelıkler nasıp etsın sana , karnını bebısle doldursun ınşallah en ıcten duamla edıyorum suan bunu sana amin :dua:

Allah razı olsun canım benim inşallah çok mutlu huzurlu sağlıklı yıllarınız olur bide Bi şey dicem sen neden kaynananla falan beraber oturuyorsun
Cümlemizden canım benim inşallah hepimize rabim huzurlu aile nasip etsin inşallah ♥️💐ben eşimle tanıştığımda bunlar ileride biz yaslanirsak bu oğlumuz bize bakcak bende birşey demdim yalnız yasiyorlardi evleneli 3 yıl oldu eveldnigim günden bu güne kaynanamın her bı hastalığı var insan çok pişmanım öyle kabul ettiğine ama eşimi çok seviyorum ve bana karşı anlayışı onun hatrina bazen katlaniyorum benimle yaşamıyorlar ama üst katalar bide bekar ogulari var zaten kaynım onlar gelene kadar iki yıl boyunca benle yaşadı şimdi 4 aydır onlarda bu seferde hep beli ağrıyor beli kırılmış neymiş birşey anlamıyorum amaçları ben akşama kadar onalara hizmet edim gitmiyorum bende insanım sapa sağlam belini zorla ameliyat ettirip beni buna mecbur etmeye çalışıyor heralde Allah'ım sen afet günahına da girmek istemiyorum ama rabim yük olmayan insanlar çıkarsın karşımıza onu ne benim elime dusursun ne kendi kızının zaten ne getiriyorsa o kızı getiriyor başına bunlar hep onların aklı 😬😬😂😂

Kuzucum 6-7 ay evet az bı sure , ama işte insan olsun istiyor haklısın.Bak benım bir oğlum var , hanı hamıle kalmısım dogurmusum saglıklı bır cocugum var bellı bısey ona ragmen ıkıncıde 6 ay sonra oldu vaktını beklıyorlar , nasıbını beklıyorlar.Tüm kontrollerını yapmıssın bı sorununuz yok cok sukur anladıgım kadarıyla, psıkolojık ınferlıte ye ınanan bırıyım.Mental olarak sakınles bebek fıkrınden cok baska seylere yoğunlaşmaya calıs bıraz kendını arındırmaya calıs.Hanı herkesten duyarız ya saldıgım ılk ay hamıle kaldım muhabbetını bosuna degıl baktıgında psıkolojık olarak rahatlamanın etkısı buyuk bence :KK200: bunu yapabılmek de zor ama o konuda da haklısın arkadasım , benım eltım sorun olmamasına ragmen 14 ayda hamıle kaldı her ay teste gıtmıs kan vermıs test yapmıs olmuyor artık demıs tamam demıs bırakmıs salmıs o ay hamıle kaldıgını ogrendı gıbı :) suanda da cok yakın bı arkadasım var bır senedır ıstıyolar hormonlar sperm fln hepsı guzel gelmıs , doktor dırek psıkoljık bı durum bu demıs gibi gibi ıste arkadasım.İçin bş nebze rahatlasın diye yazıyorum. Rabbım tez vakıtte hayırlısı ıle saglıklı gebelıkler nasıp etsın sana , karnını bebısle doldursun ınşallah en ıcten duamla edıyorum suan bunu sana amin :dua:
amin canım cok saol güzel dileklerin için bütün herşeyi yaptırdık temiz cıktı şükür sadece rahim filmi kaldı onu da yaptırmadı dr ben olmazsa ramazandan sonra cektirmeyi düşünüyorum en azından derimki herşeyi yaptım bişey cıkmadı kafam rahat eder inan o kadar yogun bi kurumda calışıyorum ev iş herşey cok yogun geciyor ama hamileliği bi türlü kafamdan atamıyorum sanki atsam olacak ama olmuyor bu konuda ne yapsam bilmiyorum

bende yine regl oldum canım dr gittik testler temiz eşim sperm testi verdi oda iyi çıktı doktorda beni kovar gibi başından savdı klomen isticektim vermedi 6-7 ay dır deniyorsun 1 yıl olmamış dedi amh bakalım dedi onunda testini verdim sonuc daha cıkmadı rahim filmi isticektim onun lafını bile ettirmedi bulunduğum yerde sadece bir özel var orasıda hiç hoşuma gitmiyor ovulasyon aldım onunla takip ediyorum ne yapacam böyle bilmiyorum ramazandan sonra cevre illerde bakacam artık inşaallah gerek kalmaz gelir mucızem 😢
Ay ne güzel bak çok şükür her şey normal gidiyor hissediyorum az kaldı kavuşmanıza🥰 içine sinen bir doktor olması çok önemli gerçekten İnşAllah gerek kalmazda eğer gitmen gerekiyorsa devletteki doktora da git bak bence. Bazı devlet hastanesi doktorları özelden iyi oluyor ☺️

Rekorluk degıl aslında da oyle oldu ıste ha gıttım ha gıdıcem derken :KK70: kanı hemen verdım ama 4 gun sonra :KK70: kese gorursun kuzum sanslıysan makıne ıyıyse belkı vajınal bakarsa yolk da gozukur belkı degerıne gore konusuyorum hafta degıl endıselenme hıc tamammı bak ben oglumda 6+2 falandı gıttım kese ve yolk gorundu sadece(bebegın esı) , bu bebıskoda ıs gordum aynı haftada kendısını her gebelık kendıne ozeldır , değişir sağlıkla büyüsünler sağlıkla devam etsinler sağlıkla doğsunlar mınnoşlar :dua: amın kuzucum :dua:

Kuzum doğru diyorsun sağlıklı olsunlar da yeter ki 🙏💜 ilk gebeligim endişe ediyorum o yüzden geriden mi geliyoruz diye 🙈 hayırlısı olsun inşallah 🙏 ctesi randevu aldım canim güzel haberler vereceğim inşallah 🙏 dün kan i kadın doğum acilde verdim pratisyen hekim arkadaşımdı sagolsunlar uğraştılar baktılar ettiler ultrasonla ama ultrason o kadar eskiydi ki parlayan birsey gördüler o kese büyük ihtimal dediler ama net birsey göremediler aşırı eskiydi 🙈

Kankiler benim bu tsh problemi dur durak bilmeden devam ediyor. Bu ayki gecikmenin sebebi yine tsh ama bu kez yüksekliği 😭
ilk ölçüm 0,01
İkinci ölçüm 4,08
Üçüncü ölçüm 6,04

Gebelik için 1-3 arası olmalı diye biliyorum.doktorum ikinci ölçümden sonra ilacın dozunu yarıya indirdi ama yükselmeye devam etmiş. Az önce konuştuk aynı doz devam dedi ben bir kez daha yarıya indirir zannetmiştim. Ne yapsam bilemedim kendi kendime dozu azaltasım var çünkü bu yükselişin etkilerini görüyorum ve rahatsızım bu durumdan.çünkü aynı dozla yükselmeye devam ediyor. Yok mu benzer şeyler yaşayan? Kullandığım ilaç thyromazol.

Ay ne güzel bak çok şükür her şey normal gidiyor hissediyorum az kaldı kavuşmanıza🥰 içine sinen bir doktor olması çok önemli gerçekten İnşAllah gerek kalmazda eğer gitmen gerekiyorsa devletteki doktora da git bak bence. Bazı devlet hastanesi doktorları özelden iyi oluyor ☺️
inşallah canım bu mübarek ayda inşaallah kavuşuruz bebişlerimize 🙏

Kankiler benim bu tsh problemi dur durak bilmeden devam ediyor. Bu ayki gecikmenin sebebi yine tsh ama bu kez yüksekliği 😭
ilk ölçüm 0,01
İkinci ölçüm 4,08
Üçüncü ölçüm 6,04

Gebelik için 1-3 arası olmalı diye biliyorum.doktorum ikinci ölçümden sonra ilacın dozunu yarıya indirdi ama yükselmeye devam etmiş. Az önce konuştuk aynı doz devam dedi ben bir kez daha yarıya indirir zannetmiştim. Ne yapsam bilemedim kendi kendime dozu azaltasım var çünkü bu yükselişin etkilerini görüyorum ve rahatsızım bu durumdan.çünkü aynı dozla yükselmeye devam ediyor. Yok mu benzer şeyler yaşayan? Kullandığım ilaç thyromazol.
evet canım ya yükselmiş doktorunla konuşup 2 günde bir mi kullansan acaba ?

amin canım cok saol güzel dileklerin için bütün herşeyi yaptırdık temiz cıktı şükür sadece rahim filmi kaldı onu da yaptırmadı dr ben olmazsa ramazandan sonra cektirmeyi düşünüyorum en azından derimki herşeyi yaptım bişey cıkmadı kafam rahat eder inan o kadar yogun bi kurumda calışıyorum ev iş herşey cok yogun geciyor ama hamileliği bi türlü kafamdan atamıyorum sanki atsam olacak ama olmuyor bu konuda ne yapsam bilmiyorum
ah ıste onu bende bılmıyorum tavsıye vereyım sana yaz gelıyor belkı bı tatıl bısey ne bıleyım :)

X