2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Merhaba sevgili anneler, biz de 3 hafta 5 günlüğüz. Bat 14 Mart, ancak geçen haftasonu grip gibi bir rahatsızlık geçirdim. Pazartesi devlette acile gitmek zorunda kaldım ve gebelik şüphem de var deyince betaya baktılar ve değerim 3.49 çıktı. Öncesinde hep 0.1di. Perşembe akşamı ise bozuk para büyüklüğünde kanamam ve cuma kahverengi akıntım oldu, akşamı özel hastanede kan verdim,248 ile hamile olduğumu öğrendim.

Şimdi aklıma takılanlar,

28 marta (6 haftalık olacağız inşallah) randevu aldım. O süreçte kalp atışı ve kese görünür mü?

Salı günü için aile hekiminden randevu almıştım değerimi takip edeyim diye ama sizler aynı cihaz olmayınca farklı sonuçlar olabilir yazmışsınız, onu iptal edip gittiğim özelde yine kan testi yaptırayım mı; yoksa 28 marta kdar bekleyeyim mi?

Bu arada lekelenmem hala devam ediyor, ilk hamileliğim
Merhaba, bence bir kez daha aynı yerde beta hcg baktırmalısınız. 48 saatte bir en az yüzde 66 artmalı. 6 haftalıkken kese görülür kalbi de duyulabilir ama genelde doktorun kullandığı cihaza bağlı oluyor 🙏

Progestan kullanmaya başladığımdan beri bende iyi değilim. Sarhoş gibiyim, beynim uyuşuk; başım dönüyor sürekli, bulantım var. Yemek düşünmek bile iyi gelmiyor ama sürekli açım. İlacı bırakınca geçer diye umudum vardı, geçmeyecek mi acaba 😔

🤍🤲🏻

Allah razı olsun, şu an iyiyim Elhamdülillah. Lekelenme devam ediyor, ilaç kullanıyorum. Yakınmış günlerimiz, benim Sat 1 Şubattı ☺️ ama ovulasyon erken oldu. O yüzden çok azcık önden gidiyor olabilir. Çarşamba günü güzel haberlerle gelirsin inşallah 🤲🏻🤍
Bende de kahverengi lekelenme var normal mi ? Ama doktorum ilaç vermedi. Bebeğimi daha görmedim çünkü siz gördünüz mü

Merhaba sevgili anneler, biz de 3 hafta 5 günlüğüz. Bat 14 Mart, ancak geçen haftasonu grip gibi bir rahatsızlık geçirdim. Pazartesi devlette acile gitmek zorunda kaldım ve gebelik şüphem de var deyince betaya baktılar ve değerim 3.49 çıktı. Öncesinde hep 0.1di. Perşembe akşamı ise bozuk para büyüklüğünde kanamam ve cuma kahverengi akıntım oldu, akşamı özel hastanede kan verdim,248 ile hamile olduğumu öğrendim.

Şimdi aklıma takılanlar,

28 marta (6 haftalık olacağız inşallah) randevu aldım. O süreçte kalp atışı ve kese görünür mü?

Salı günü için aile hekiminden randevu almıştım değerimi takip edeyim diye ama sizler aynı cihaz olmayınca farklı sonuçlar olabilir yazmışsınız, onu iptal edip gittiğim özelde yine kan testi yaptırayım mı; yoksa 28 marta kdar bekleyeyim mi?

Bu arada lekelenmem hala devam ediyor, ilk hamileliğim
Hayırlı olsun 🥰🤍 Sağlıkla büyüsün bebeğin 🤲🏻
Ben ilk özelde baktırdım, 3 gün sonra da sağlık ocağına gittim, hem onları da bilgilendirmiş olurum diye düşündüm 🙂 Arada hamilelik var mı diye arayıp soruyorlardı çünkü.
Ben de yeni tecrübe ediyorum her şeyi ama için nasıl rahat edecekse öyle yap bence 🤍
Bende de kahverengi lekelenme var normal mi ? Ama doktorum ilaç vermedi. Bebeğimi daha görmedim çünkü siz gördünüz mü
Ben Pazartesi kontrole gittiğimde görememişti ama karından baktığımız için göremedik muhtemelen demişti. Salı akşam kanamam olunca acile gittim, orda muayene ettiler ama gördüler mi bilmiyorum. Stresten onu sormak aklıma gelmedi 😕 Doktorumu arayıp iğne ve ilaç başladılar. Yarın kontrolüm var; bakalım inşallah sağlıklı bir şekilde görünür 🤲🏻🤍

Kahverengi lekelenmeler olabiliyor evet. Doktorların yaklaşımı farklı sanırım bu konuda. İnşallah bebeği de görürsünüz🙏
İnşallah🤲🏼 evet benim doktorum açıkçası beni korkuttu biraz boş gebelikten bahsetti

Merhaba hanımlar bir sorum olucaktı yerleşme kanaması yaşayn varmı nasıl oluyor ? Reglime 5 gün var ama suan kahverengi akıntım var az bi sekilde yerleşme kanaması olabilirmi?

Içimizden gelen sesler bazen vesvese de olabiliyor beklemek lazım ben yıllardır bekliyorum birkaç gün ne ki ?
Ben bu gün dayanamayıp evimin yakınındaki başka bir hastaneye gittim. Burada tecrübeli anneler cihaz kaynaklı farklılıklar olabileceğinden bahsetmişti. Doktor iki kesede de yolk keselerini gördü ve bana gösterdi. Şükür biraz daha rahatladım. Bende 8 yıldır evliyim. 8. Tüp bebek tedavim. Ve ilk defa tedavi sonrası pozitif görüyorum. Heyecan korku tamamen bundan kaynaklı. Hepimiz maddi kısmı hiç önemli değil çalışır yerine koyarız, manevi çok yoruluyoruz. Rabbim isteyen hiç bir kadını evlatla imtihan etmesin. İsteyen herkesin kucağını doldursun diye dua ediyorum. 🤲🏻🤲🏻

Merhaba hanımlar bir sorum olucaktı yerleşme kanaması yaşayn varmı nasıl oluyor ? Reglime 5 gün var ama suan kahverengi akıntım var az bi sekilde yerleşme kanaması olabilirmi?
Ben yerleşme kanaması yaşamadım ama regle yakın veya daha sonra olabileceğini ve kahverengi pembe arası bir renk olduğunu biliyorum. Kırmızı rengin adet veya düşük kanaması olduğunu okumuştum. İnşallah hamilerinizdir ve yerleşme kanamasıdır. 🤲🏻🤲🏻

Ben yerleşme kanaması yaşamadım ama regle yakın veya daha sonra olabileceğini ve kahverengi pembe arası bir renk olduğunu biliyorum. Kırmızı rengin adet veya düşük kanaması olduğunu okumuştum. İnşallah hamilerinizdir ve yerleşme kanamasıdır. 🤲🏻🤲🏻
İnşallah 6 aylık kızım var onda hiç yaşamadım merakla bekliyorum 🥰

İnşallah 6 aylık kızım var onda hiç yaşamadım merakla bekliyorum 🥰
Maşallah sübhanallah benimle erkek kardeşim arasında da 14 ay var. İkiz gibi büyütmüş annecim bizi. İlk zamanlar çok yorulursun ama bizim gibi büyüdüklerinde iş güç sahibi olduklarında elini sıcak sudan soğuk suya sokturmazlar. Benim de kardeşimin de birer kartı annemizde. Gönlünce hiç sormadan kendisine babama istediğini alabiliyor. Başta çok zorlanmıştır ama sefasını sende ilerde yaşarsın inşallah 🤲🏻🤲🏻 yerleşme kanaması ve hamileysen eğer inşallah sağ Salim bir oğlun olur. Forumdan biri söylemişti dersin. Öyle hissetim. Erkek olursa adını Uğur koy :))

Benim ilkinde olmuştu lekelenme şeklinde kahverengi bi damla maksimum 2 damla gelmişti. İç çamaşırı değiştiriyordum sonra yine bi damla gibi görüyordum. Sanırım günde öyle 2 3 kez lekelenme şeklinde olup 2 3gün sürmüştü. Kırmızıya dönerse gelirsin demişti doktor

Maşallah sübhanallah benimle erkek kardeşim arasında da 14 ay var. İkiz gibi büyütmüş annecim bizi. İlk zamanlar çok yorulursun ama bizim gibi büyüdüklerinde iş güç sahibi olduklarında elini sıcak sudan soğuk suya sokturmazlar. Benim de kardeşimin de birer kartı annemizde. Gönlünce hiç sormadan kendisine babama istediğini alabiliyor. Başta çok zorlanmıştır ama sefasını sende ilerde yaşarsın inşallah 🤲🏻🤲🏻 yerleşme kanaması ve hamileysen eğer inşallah sağ Salim bir oğlun olur. Forumdan biri söylemişti dersin. Öyle hissetim. Erkek olursa adını Uğur koy :))
Çok güzel yazmışsın destekleyici oldu benm için .Benm kardeşim yok bir kardeşi olsun istiyorum o duyguyu yaşasın ilerde Rabbim nasip ederse birbirlerine destek olurlar.Aras düşünüyorduk şuan aras uğur birbirne yakıştı 😍

Benim ilkinde olmuştu lekelenme şeklinde kahverengi bi damla maksimum 2 damla gelmişti. İç çamaşırı değiştiriyordum sonra yine bi damla gibi görüyordum. Sanırım günde öyle 2 3 kez lekelenme şeklinde olup 2 3gün sürmüştü. Kırmızıya dönerse gelirsin demişti doktor
Şuan benmde öyle ilk gebeligimde yaşamadım şaşırdım bayadırda adet olucakmışım gibi agrılar girip cıkıyor

Yazınız beni de etkiledi gerçekten :) ne güzel kalbiniz var🤲🏼💕

Kizzzlllaarrrr 😍 elim ayağım titriyor 😍 lekelenmeyle acile gittim korkuyla. Çok şükür bebeklerim olacakmış 😍 ikisinin de kalbinin seslerini dinledim 😍🤲🏻🤲🏻🤲🏻 Rabbim herkese bu duyguyu yaşatsın 🤲🏻🤲🏻🤲🏻 5+6 da duyduk
Gözünüz aydın olsun 🤲🏼💕 bende de kahverengi lekeler oldu doktorum dinlen uzan sürekli dedi çarşamba günü gideceğim inşallah bende duyarım çok korkuyorum bana da dua edin nolur 🥺

Senin de kızın olacak. Dur sana da isim önereyim. :)) Betül koy sende kız olursa. 😀😀
❤️🤭gönlümden geçen kız biliyor musunuz 🥰
Allahım zoruna gitmesin bunu söylerken çok utanıyorum ama ve Bade ismini düşünmüştüm Bade Betül olur 🤲🏼💕

Merhabalar ben de 4+4 hamileyim. Gece uyutmayan kol uyuşmalarım var iki kolum da uyuşuk, bel ağrım için destek yastığı koymuştum onu kullandığım zaman karnım ağrımaya başladı. Napıcam bilemiyorum daha şimdiden uykuların haram olması normal mi? Bu durumu yaşayan var mı

X